Co je to?
Definice výrazu, termínu Ketóza. Co znamená odborný pojem Ketóza z kategorie Lékařství?

Co je to Ketóza? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ketóza

Biologický pojem ketóza značí stav organismu, který je charakterizován zvýšenou hladinou ketolátek v krvi. Příčinou vzniku stavu je proces ketogeneze. Ketolátky se tvoří v játrech v okamžiku, kdy klesnou zásoby glykogenu v těle.
Ketolátky je biochemické označení pro produkty rozkladu mastných za jistých podmínek. Ketolátky vznikají hlavně při hladovění. Těžká ketóza, která by mohla být i životu nebezpečná, vzniká také jako běžný důsledek dekompenzované cukrovky.


Co je to Ketóza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ketóza. Co znamená odborný pojem Ketóza z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Ketóza můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ketóza je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, definice, lexikon, informace, pojem, význam pojmu, co je to Ketóza?, co znamená, Lékařství, přesný výraz, co to je, odborné názvosloví, slovo, heslo, přesný význam, wiki, význam slova


Pojem Ketóza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ketóza? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jako ketóza se v biologii označuje stav organismu charakterizovaný zvýšenými hladinami ketolátek v krvi. Důvodem vzniku stavu je proces ketogeneze. Ketolátky se tvoří v játrech v situaci, kdy poklesnou zásoby glykogenu. Ketolátky acetacetát a β-hydroxybutyrát jsou organismem využívány jako zdroj energie.

Další informační zdroje

Hledat slovo Ketóza na Google.cz

Najít slovo Ketóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Ketóza ve Wikizdrojích

Najít pojem Ketóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Ketóza ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Ketóza na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ketóza například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ketóza? resp. co znamená výraz Ketóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ketóza, odpověď na dotaz co je to Ketóza?. Víte např. kdo to je Maurice Ravel? Znáte a víte kdo je Eritrejec? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.