Co je to?
Definice výrazu, termínu Ketóza. Co znamená odborný pojem Ketóza z kategorie Lékařství?

Co je to Ketóza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ketóza?

Biologický pojem ketóza značí stav organismu, který je charakterizován zvýšenou hladinou ketolátek v krvi. Příčinou vzniku stavu je proces ketogeneze. Ketolátky se tvoří v játrech v okamžiku, kdy klesnou zásoby glykogenu v těle.
Ketolátky je biochemické označení pro produkty rozkladu mastných za jistých podmínek. Ketolátky vznikají hlavně při hladovění. Těžká ketóza, která by mohla být i životu nebezpečná, vzniká také jako běžný důsledek dekompenzované cukrovky.


Co je to Ketóza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ketóza. Co znamená odborný pojem Ketóza z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ketóza patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, význam pojmu, lexikon, přesný výraz, definice, pojem, terminologie, Lékařství, odborné názvosloví, slovo, synonymum, formulace, wiki, co znamená, názvosloví, Lékařství, popis


Pojem Ketóza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ketóza? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako ketóza se v biologii označuje stav organismu charakterizovaný zvýšenými hladinami ketolátek v krvi. Důvodem vzniku stavu je proces ketogeneze. Ketolátky se tvoří v játrech v situaci, kdy poklesnou zásoby glykogenu. Ketolátky acetacetát a β-hydroxybutyrát jsou organismem využívány jako zdroj energie.

Jiné zdroje informací o pojmu Ketóza

Vyhledat pojem Ketóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Ketóza ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ketóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Ketóza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ketóza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Ketóza ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ketóza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Ketóza? resp. co to je Ketóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ketóza, odpověď na dotaz co je to Ketóza?. Víte např. kdo to je Brad Pitt? Znáte a víte kdo je Drúz? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.