Co je to?
Definice výrazu, termínu Ketóza. Co znamená odborný pojem Ketóza z kategorie Lékařství?

Co je to Ketóza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ketóza?

Biologický pojem ketóza značí stav organismu, který je charakterizován zvýšenou hladinou ketolátek v krvi. Příčinou vzniku stavu je proces ketogeneze. Ketolátky se tvoří v játrech v okamžiku, kdy klesnou zásoby glykogenu v těle.
Ketolátky je biochemické označení pro produkty rozkladu mastných za jistých podmínek. Ketolátky vznikají hlavně při hladovění. Těžká ketóza, která by mohla být i životu nebezpečná, vzniká také jako běžný důsledek dekompenzované cukrovky.


Co je to Ketóza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ketóza. Co znamená odborný pojem Ketóza z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ketóza? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ketóza je v sekci Lékařství

Klíčová slova: wiki, co to je, odborný výraz, definice, Lékařství, Ketóza, popis, slovo, co znamená, vysvětlení, terminus technicus, význam pojmu, informace, synonymum, definice pojmu, co je to Ketóza?, význam slova, termín


Pojem Ketóza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Ketóza na Google.cz

Hledat heslo Ketóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ketóza na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ketóza ve Wikimedia Commons

Hledat termín Ketóza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Ketóza ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Ketóza například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ketóza? resp. jaký je význam pojmu Ketóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ketóza, odpověď na dotaz co je to Ketóza?. Víte např. kdo to je Sobec? Znáte a víte kdo je Drúz? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.