Co je to?
Definice výrazu, termínu Ketóza. Co znamená odborný pojem Ketóza z kategorie Lékařství?

Co je to Ketóza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ketóza?

Biologický pojem ketóza značí stav organismu, který je charakterizován zvýšenou hladinou ketolátek v krvi. Příčinou vzniku stavu je proces ketogeneze. Ketolátky se tvoří v játrech v okamžiku, kdy klesnou zásoby glykogenu v těle.
Ketolátky je biochemické označení pro produkty rozkladu mastných za jistých podmínek. Ketolátky vznikají hlavně při hladovění. Těžká ketóza, která by mohla být i životu nebezpečná, vzniká také jako běžný důsledek dekompenzované cukrovky.


Co je to Ketóza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ketóza. Co znamená odborný pojem Ketóza z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ketóza se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: termín, Lékařství, pojem, slovník, Lékařství, heslo, definice, synonymum, popis, odborné názvosloví, Ketóza, význam, terminologie, co je to Ketóza?, formulace, význam slova, terminus technicus, přesný výraz


Pojem Ketóza je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ketóza?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Jako ketóza se v biologii označuje stav organismu charakterizovaný zvýšenými hladinami ketolátek v krvi. Důvodem vzniku stavu je proces ketogeneze. Ketolátky se tvoří v játrech v situaci, kdy poklesnou zásoby glykogenu. Ketolátky acetacetát a β-hydroxybutyrát jsou organismem využívány jako zdroj energie.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Ketóza ve Wikislovníku

Najít výraz Ketóza ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Ketóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Ketóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Ketóza ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ketóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ketóza například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Ketóza? resp. co přesně označuje termín Ketóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ketóza, odpověď na dotaz co je to Ketóza?. Víte např. kdo to je Russell Crowe? Znáte a víte kdo je Drúz? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.