Co je to?
Výraz, termín, definice slova Factoring. Co znamená odborný pojem Factoring z kategorie Bankovnictví?

Co je to Factoring? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Factoring?

Factoring je označení pro postoupení pohledávky nebo odkup faktury ještě před datem splatnosti factoringové společnosti. Tato společnost okamžitě vyplatí zálohu za vámi postoupené pohledávky, většinou se jedná o 80 % celkové výše hodnoty a více. Poté co odběratelé pohledávky uhradí, doplatí společnost zbývající částku.
Factoring může být úplný – faktoringová společnost zajistí všechny potřebné operace, nebo důvěrný – předmětem factoringu jsou jen určité pohledávky, dále tuzemský nebo zahraniční. Factoringová společnost si za své služby účtuje provizi.


Co je to Factoring? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Factoring. Co znamená odborný pojem Factoring z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Factoring s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Factoring se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: lexikon, význam, co to je, formulace, názvosloví, co znamená, Factoring, terminus technicus, význam pojmu, bankovnictví, bankovnictví, informace, slovo, heslo, termín, pojem, co je to Factoring?, přesný význam


Pojem Factoring je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Factoring?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Faktoring je metoda financování krátkodobých úvěrů poskytnutých při dodávkách zboží a služeb.

Podstatou faktoringu je odkup krátkodobých pohledávek zpravidla bez postihu vůči původnímu věřiteli. Základem pro vztah je faktoringová smlouva, která stanoví práva a povinnosti obou stran. Cenou faktoringu je faktoringová provize (0,8 – 3% z pohledávky), která je tvořena rizikovou složkou a náklady souvisejícími se zpracováním faktoringu. Odkup pohledávek provádí faktoringová společnost (banka) buď bez možnosti zpětného regresu na dodavatele, tzn. že riziko nezaplacení pohledávky přechází na faktoringovou společnost, nebo s možností zpětného regresu (riziko nezaplacení zůstává na dodavateli). Pohledávky, které jsou předmětem odkupu, musí obvykle splňovat následující podmínky:
vznik pohledávky na základě dodavatelského nezajištěného úvěru
existence možnosti postoupení pohledávky
splatnost pohledávek nesmí překročit 180 dní
nesmí být s pohledávkou spojena práva dalších (třetích) osob
pohledávka je za subjektem pro faktoringovou společnost akceptovatelnou bonitou a z přijatelné země

Pro další informace o termínu Factoring zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Factoring na Youtube

Vyhledat výraz Factoring ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Factoring ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Factoring na Google.cz

Vyhledat slovo Factoring ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Factoring ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Factoring například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Factoring? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Factoring? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Factoring, odpověď na dotaz co je to Factoring?. Víte např. kdo to je Miloš Zeman? Znáte a víte kdo je Specialista ISO? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.