Co je to?
Výraz, termín, definice slova Triak. Co znamená odborný pojem Triak z kategorie Technika?

Co je to Triak? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Triak?

Triak je z angličtiny přejatý název pro triodový spínač střídavého proudu. Jde o spínač – polovodič, který dokáže vést elektrický proud do obou směrů.
Triak se dá jednoduše zapojit do elektrických obvodů, proto se používá při regulování osvětlení v domě, otáček přístrojů jako jsou vrtačky nebo pračky a spotřebičů, které mají nízký výkon.


Co je to Triak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Triak. Co znamená odborný pojem Triak z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Triak je v kategorii Technika

Klíčová slova: popis, slovo, názvosloví, přesný význam, pojem, vysvětlení, co je to Triak?, termín, co to je, Technika, definice, lexikon, Triak, definice pojmu, wiki, přesný výraz, terminus technicus, význam pojmu


Pojem Triak je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Triak můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Triak (z anglického TRIode Alternating Current switch = triodový spínač střídavého proudu) je polovodičový spínací prvek schopný vést elektrický proud oběma směry.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Triak ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Triak ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Triak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Triak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Triak ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Triak ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Triak například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Triak? resp. jaký je význam pojmu Triak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Triak, odpověď na dotaz co je to Triak?. Víte např. kdo to je Riccardo Fogli? Znáte a víte kdo je Opatrovník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.