Co je to?
Výraz, termín, definice slova Triak. Co znamená odborný pojem Triak z kategorie Technika?

Co je to Triak? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Triak?

Triak je z angličtiny přejatý název pro triodový spínač střídavého proudu. Jde o spínač – polovodič, který dokáže vést elektrický proud do obou směrů.
Triak se dá jednoduše zapojit do elektrických obvodů, proto se používá při regulování osvětlení v domě, otáček přístrojů jako jsou vrtačky nebo pračky a spotřebičů, které mají nízký výkon.


Co je to Triak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Triak. Co znamená odborný pojem Triak z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Triak? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Triak je v kategorii technika

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, terminologie, co je to Triak?, slovo, význam, popis, názvosloví, význam pojmu, informace, formulace, Triak, definice, technika, co to je, co znamená, význam slova, odborný výraz


Pojem Triak je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Triak dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Triak (z anglického TRIode Alternating Current switch = triodový spínač střídavého proudu) je polovodičový spínací prvek schopný vést elektrický proud oběma směry.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Triak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Triak ve Wikizdrojích

Najít slovo Triak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Triak ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Triak na Youtube

Zkusit najít heslo Triak ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Triak například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená slovo Triak? resp. co znamená Triak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Triak, odpověď na dotaz co je to Triak?. Víte např. kdo to je Zbabělec? Znáte a víte kdo je Juliette Binoche? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než technika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.