Co je to?
Výraz, termín, definice slova Triak. Co znamená odborný pojem Triak z kategorie Technika?

Co je to Triak? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Triak?

Triak je z angličtiny přejatý název pro triodový spínač střídavého proudu. Jde o spínač – polovodič, který dokáže vést elektrický proud do obou směrů.
Triak se dá jednoduše zapojit do elektrických obvodů, proto se používá při regulování osvětlení v domě, otáček přístrojů jako jsou vrtačky nebo pračky a spotřebičů, které mají nízký výkon.


Co je to Triak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Triak. Co znamená odborný pojem Triak z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Triak s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Triak se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: terminus technicus, definice pojmu, definice, přesný význam, termín, terminologie, formulace, heslo, wiki, lexikon, co znamená, co je to Triak?, Technika, význam, význam pojmu, přesný výraz, synonymum, vysvětlení


Pojem Triak je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Triak? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Triak (z anglického TRIode Alternating Current switch = triodový spínač střídavého proudu) je polovodičový spínací prvek schopný vést elektrický proud oběma směry.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Triak na Youtube

Zkusit najít termín Triak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Triak ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Triak ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Triak ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Triak na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Triak například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Triak? resp. co vlastně znamená slovo Triak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Triak, odpověď na dotaz co je to Triak?. Víte např. kdo to je Angelina Jolie? Znáte a víte kdo je Ochlasta? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.