Co je to?
Výraz, termín, definice slova Triak. Co znamená odborný pojem Triak z kategorie Technika?

Co je to Triak? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Triak

Triak je z angličtiny přejatý název pro triodový spínač střídavého proudu. Jde o spínač – polovodič, který dokáže vést elektrický proud do obou směrů.
Triak se dá jednoduše zapojit do elektrických obvodů, proto se používá při regulování osvětlení v domě, otáček přístrojů jako jsou vrtačky nebo pračky a spotřebičů, které mají nízký výkon.


Co je to Triak? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Triak. Co znamená odborný pojem Triak z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Triak s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Triak se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: slovo, význam slova, termín, co je to Triak?, pojem, co znamená, lexikon, přesný výraz, názvosloví, synonymum, Triak, odborné názvosloví, význam pojmu, co to je, přesný význam, popis, wiki, heslo


Pojem Triak je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Triak?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Triak (z anglického TRIode Alternating Current switch = triodový spínač střídavého proudu) je polovodičový spínací prvek schopný vést elektrický proud oběma směry.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat výraz Triak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Triak na Youtube

Hledat výraz Triak na Google.cz

Hledat pojem Triak ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Triak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Triak ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Triak například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Triak? resp. co znamená slovo Triak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Triak, odpověď na dotaz co je to Triak?. Víte např. kdo to je Strojvedoucí? Znáte a víte kdo je Voayer? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.