Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Triak. Co znamená pojem Triak z kategorie Technika?

Co je Triak? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Triak?

Triak je z angličtiny přejatý název pro triodový spínač střídavého proudu. Jde o spínač – polovodič, který dokáže vést elektrický proud do obou směrů.
Triak se dá jednoduše zapojit do elektrických obvodů, proto se používá při regulování osvětlení v domě, otáček přístrojů jako jsou vrtačky nebo pračky a spotřebičů, které mají nízký výkon.


Co je to Triak? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Triak. Co znamená pojem Triak z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Triak se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: pojem, co znamená, terminus technicus, synonymum, slovník, názvosloví, definice, heslo, přesný výraz, lexikon, definice pojmu, co je to Triak?, formulace, termín, technika, terminologie, Triak, wiki


Pojem Triak je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Triak? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Triak (z anglického TRIode Alternating Current switch = triodový spínač střídavého proudu) je polovodičový spínací prvek schopný vést elektrický proud oběma směry.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Triak ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Triak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Triak na Youtube

Zkusit najít výraz Triak ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Triak ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Triak ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Triak například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Triak? resp. co se přesně ukrývá za slovem Triak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Triak, odpověď na dotaz co je to Triak?. Víte např. kdo to je Hanka Kynychová? Znáte a víte kdo je Iveta Toušlová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Triak i v jiné části webu než je kategorie technika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.