Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Triak. Co znamená pojem Triak z kategorie Technika?

Co je Triak?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Triak?

Triak je z angličtiny přejatý název pro triodový spínač střídavého proudu. Jde o spínač – polovodič, který dokáže vést elektrický proud do obou směrů.
Triak se dá jednoduše zapojit do elektrických obvodů, proto se používá při regulování osvětlení v domě, otáček přístrojů jako jsou vrtačky nebo pračky a spotřebičů, které mají nízký výkon.


Co je to Triak? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Triak. Co znamená pojem Triak z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Triak s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Triak se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: termín, pojem, terminus technicus, odborný výraz, přesný význam, technika, informace, terminologie, význam slova, formulace, co znamená, co je to Triak?, lexikon, odborné názvosloví, definice, definice pojmu, slovník, co to je


Pojem Triak je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Triak dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Triak (z anglického TRIode Alternating Current switch = triodový spínač střídavého proudu) je polovodičový spínací prvek schopný vést elektrický proud oběma směry.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Triak na Youtube

Vyhledat výraz Triak na Google obrázcích

Hledat pojem Triak ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Triak ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Triak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Triak ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Triak například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Triak? resp. co se skrývá pod slovem Triak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Triak, odpověď na dotaz co je to Triak?. Víte např. kdo to je Niels Bohr? Znáte a víte kdo je Josef Oplt? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než technika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, segway, triak, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.