Co je to?
Odborný výraz, definice slova HTML. Co znamená pojem HTML z kategorie Zkratky?

Co je HTML? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu HTML?

HTML je název značkovacího jazyka, který slouží k tvorbě základu obsahu stránek webu a jejich propojení hypertextovými odkazy. Původně byl tento jazyk používán také k formátování vzhledu stránek. Poprvé byl využit na webu Cernu, vývojového centra fyziky ve Švýcarsku. Nyní se k tomuto účelu používají kaskádové styly. Ty mají širší možnosti, vytvářejí vzhled jako vrstvu, která nezávisí na obsahu a je ji možno měnit podle aktuální situace.
HTML jazyk se řadí k značkovacím jazykům skupiny SGML. Jeho vznik se datuje do roku 1990. Vývoj odpovídá vývoji webových prohlížečů, které pak zpětně ovlivnily právě HTML. Zkratka znamená Hyper Text Markup Language. Hyper Text je označení pro možnost propojování textů přes odkazy, Markup je schopnost jazyka dodávat význam částem textu za pomoci zvláštních značek – elementů nebo tagů. HTML jazyk byl vytvořen pro vytváření stránek ve World Wide Web. Je tak umožněno zveřejňování různých dokumentů na internetu.


Co je to HTML? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova HTML. Co znamená pojem HTML z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem HTML se nachází v sekci zkratky

Klíčová slova: terminus technicus, pojem, popis, definice, co znamená, zkratky, vysvětlení, formulace, význam, zkratky, význam slova, informace, co to je, HTML, wiki, slovník, odborný výraz, lexikon


Pojem HTML je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem HTML? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypertext Markup Language (zkratka HTML) je v informatice název značkovacího jazyka používaného pro tvorbu webových stránek, které jsou propojeny hypertextovými odkazy. HTML je hlavním z jazyků pro vytváření stránek v systému World Wide Web, který umožňuje publikaci dokumentů na Internetu.
Jazyk je aplikací dříve vyvinutého rozsáhlého univerzálního značkovacího jazyka SGML (Standard Generalized Markup Language). Vývoj HTML byl ovlivněn vývojem webových prohlížečů, které zpětně ovlivňovaly definici jazyka.

Další informace o pojmu HTML hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat výraz HTML ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi HTML ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz HTML ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz HTML ve Wikislovníku

Najít pojem HTML ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo HTML ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo HTML například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova HTML? resp. co znamená HTML? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HTML, odpověď na dotaz co je to HTML?. Víte např. kdo to je Victor Capesius? Znáte a víte kdo je Ondřej Studénka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu HTML i v jiné kategorii než je sekce zkratky. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.