Co je to?
Definice výrazu Sylabus. Co znamená odborný pojem Sylabus z kategorie Školství?

Co je Sylabus? Význam slova

Co znamená termín Sylabus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sylabus čili výtah je stručné zpracování textu nebo myšlenkového postupu, většinou v heslech. Může se jednat také o studijní plány nebo učební osnovy vysokoškolských předmětů, především v anglosaských zemích.
Zde sylabus definuje výstupy předmětu, obsah, studijní texty a doporučenou literaturu. Upřesňuje také organizaci výuky předmětu, tedy počet hodin výuky, formu, kredit a způsob ukončení.


Co je to Sylabus? Význam slova, termín, Definice výrazu Sylabus. Co znamená odborný pojem Sylabus z kategorie Školství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Sylabus je v sekci Školství

Klíčová slova: názvosloví, pojem, odborný výraz, co to je, Školství, význam, lexikon, slovník, terminologie, definice pojmu, slovo, význam pojmu, formulace, co znamená, přesný výraz, Sylabus, heslo, význam slova


Pojem Sylabus je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sylabus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sylabus je stručný heslovitý přehled (myšlenkového postupu, např. přednášky), výtah. V anglosaské terminologii označuje tradičně učební osnovu nebo studijní plán zejména pro předměty, které se vyučují na vysokých školách. Sylabus popisuje cíle předmětu, jeho obsah, doporučenou či povinnou studijní literaturu. Z hlediska organizace předmětu uvádí kreditní hodnotu předmětu, hodinovou dotaci, formu výuky (přednáška, cvičení, seminář) a možné formy ukončení (ústní či písemná zkouška, seminární práce, zápočet).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sylabus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Sylabus ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Sylabus ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Sylabus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Sylabus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Sylabus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sylabus například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Sylabus? resp. co vlastně znamená slovo Sylabus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sylabus, odpověď na dotaz co je to Sylabus?. Víte např. kdo to je Suchar? Znáte a víte kdo je Josef Pazderka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Sylabus v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je Školství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.