Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sylabus. Co znamená odborný pojem Sylabus z kategorie Školství?

Co je to Sylabus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Sylabus?

Sylabus čili výtah je stručné zpracování textu nebo myšlenkového postupu, většinou v heslech. Může se jednat také o studijní plány nebo učební osnovy vysokoškolských předmětů, především v anglosaských zemích.
Zde sylabus definuje výstupy předmětu, obsah, studijní texty a doporučenou literaturu. Upřesňuje také organizaci výuky předmětu, tedy počet hodin výuky, formu, kredit a způsob ukončení.


Co je to Sylabus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sylabus. Co znamená odborný pojem Sylabus z kategorie Školství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Sylabus s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Sylabus je v kategorii Školství

Klíčová slova: informace, definice pojmu, co je to Sylabus?, vysvětlení, formulace, Školství, co to je, význam slova, odborné názvosloví, přesný výraz, názvosloví, popis, Školství, terminus technicus, heslo, co znamená, synonymum, odborný výraz


Pojem Sylabus je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sylabus? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sylabus je stručný heslovitý přehled (myšlenkového postupu, např. přednášky), výtah. V anglosaské terminologii označuje tradičně učební osnovu nebo studijní plán zejména pro předměty, které se vyučují na vysokých školách. Sylabus popisuje cíle předmětu, jeho obsah, doporučenou či povinnou studijní literaturu. Z hlediska organizace předmětu uvádí kreditní hodnotu předmětu, hodinovou dotaci, formu výuky (přednáška, cvičení, seminář) a možné formy ukončení (ústní či písemná zkouška, seminární práce, zápočet).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Sylabus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Sylabus ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sylabus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Sylabus na Youtube

Hledat termín Sylabus ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sylabus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sylabus například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sylabus? resp. co je to Sylabus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sylabus, odpověď na dotaz co je to Sylabus?. Víte např. kdo to je František Koláček? Znáte a víte kdo je Marián Čekovský? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Školství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.