Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sylabus. Co znamená pojem Sylabus z kategorie Školství?

Co je to Sylabus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Sylabus

Sylabus čili výtah je stručné zpracování textu nebo myšlenkového postupu, většinou v heslech. Může se jednat také o studijní plány nebo učební osnovy vysokoškolských předmětů, především v anglosaských zemích.
Zde sylabus definuje výstupy předmětu, obsah, studijní texty a doporučenou literaturu. Upřesňuje také organizaci výuky předmětu, tedy počet hodin výuky, formu, kredit a způsob ukončení.


Co je to Sylabus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sylabus. Co znamená pojem Sylabus z kategorie Školství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Sylabus s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sylabus je v kategorii Školství

Klíčová slova: terminologie, co je to Sylabus?, wiki, informace, význam slova, definice pojmu, přesný význam, popis, termín, názvosloví, synonymum, odborné názvosloví, lexikon, co znamená, co to je, Školství, formulace, heslo


Pojem Sylabus je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sylabus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Sylabus je stručný heslovitý přehled (myšlenkového postupu, např. přednášky), výtah. V anglosaské terminologii označuje tradičně učební osnovu nebo studijní plán zejména pro předměty, které se vyučují na vysokých školách. Sylabus popisuje cíle předmětu, jeho obsah, doporučenou či povinnou studijní literaturu. Z hlediska organizace předmětu uvádí kreditní hodnotu předmětu, hodinovou dotaci, formu výuky (přednáška, cvičení, seminář) a možné formy ukončení (ústní či písemná zkouška, seminární práce, zápočet).

Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Sylabus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Sylabus ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sylabus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sylabus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Sylabus ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Sylabus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sylabus například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Sylabus? resp. jaký je význam pojmu Sylabus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sylabus, odpověď na dotaz co je to Sylabus?. Víte např. kdo to je Celní deklarant? Znáte a víte kdo je Aristokrat? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Školství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.