Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sylabus. Co znamená pojem Sylabus z kategorie Školství?

Co je to Sylabus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Sylabus?

Sylabus čili výtah je stručné zpracování textu nebo myšlenkového postupu, většinou v heslech. Může se jednat také o studijní plány nebo učební osnovy vysokoškolských předmětů, především v anglosaských zemích.
Zde sylabus definuje výstupy předmětu, obsah, studijní texty a doporučenou literaturu. Upřesňuje také organizaci výuky předmětu, tedy počet hodin výuky, formu, kredit a způsob ukončení.


Co je to Sylabus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sylabus. Co znamená pojem Sylabus z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Sylabus? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sylabus patří do sekce Školství

Klíčová slova: popis, co znamená, odborný výraz, co je to Sylabus?, terminologie, slovo, význam slova, terminus technicus, odborné názvosloví, lexikon, vysvětlení, přesný význam, slovník, definice, význam, informace, pojem, heslo


Pojem Sylabus je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Sylabus píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sylabus je stručný heslovitý přehled (myšlenkového postupu, např. přednášky), výtah. V anglosaské terminologii označuje tradičně učební osnovu nebo studijní plán zejména pro předměty, které se vyučují na vysokých školách. Sylabus popisuje cíle předmětu, jeho obsah, doporučenou či povinnou studijní literaturu. Z hlediska organizace předmětu uvádí kreditní hodnotu předmětu, hodinovou dotaci, formu výuky (přednáška, cvičení, seminář) a možné formy ukončení (ústní či písemná zkouška, seminární práce, zápočet).

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Sylabus ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Sylabus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Sylabus na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sylabus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Sylabus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Sylabus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sylabus například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Sylabus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Sylabus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sylabus, odpověď na dotaz co je to Sylabus?. Víte např. kdo to je Suflér? Znáte a víte kdo je Pedofil? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Školství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.