Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sylabus. Co znamená pojem Sylabus z kategorie Školství?

Co je to Sylabus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sylabus

Sylabus čili výtah je stručné zpracování textu nebo myšlenkového postupu, většinou v heslech. Může se jednat také o studijní plány nebo učební osnovy vysokoškolských předmětů, především v anglosaských zemích.
Zde sylabus definuje výstupy předmětu, obsah, studijní texty a doporučenou literaturu. Upřesňuje také organizaci výuky předmětu, tedy počet hodin výuky, formu, kredit a způsob ukončení.


Co je to Sylabus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sylabus. Co znamená pojem Sylabus z kategorie Školství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sylabus sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sylabus patří do sekce Školství

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, přesný výraz, informace, Školství, popis, přesný význam, Sylabus, slovník, Školství, odborné názvosloví, odborný výraz, definice pojmu, terminologie, význam, heslo, termín, wiki


Pojem Sylabus je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Sylabus dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sylabus je stručný heslovitý přehled (myšlenkového postupu, např. přednášky), výtah. V anglosaské terminologii označuje tradičně učební osnovu nebo studijní plán zejména pro předměty, které se vyučují na vysokých školách. Sylabus popisuje cíle předmětu, jeho obsah, doporučenou či povinnou studijní literaturu. Z hlediska organizace předmětu uvádí kreditní hodnotu předmětu, hodinovou dotaci, formu výuky (přednáška, cvičení, seminář) a možné formy ukončení (ústní či písemná zkouška, seminární práce, zápočet).

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Sylabus ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Sylabus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Sylabus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Sylabus na Google.cz

Hledat heslo Sylabus ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Sylabus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sylabus například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Sylabus? resp. co přesně znamená slovo Sylabus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sylabus, odpověď na dotaz co je to Sylabus?. Víte např. kdo to je Personalista? Znáte a víte kdo je Aristokrat? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Školství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.