Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chráněná dílna. Co znamená pojem Chráněná dílna z kategorie Různé?

Co je Chráněná dílna?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Chráněná dílna?

Ve speciálně vytvořených chráněných dílnách se seskupují zdravotně postižené osoby, které zde následně pracují. Tyto chráněné dílny se zabývají celou řadou činností, přičemž největší část tvoří výroba předmětů, které se posléze prodávají, čímž si chráněné dílny vydělávají na svoji činnost.
Chráněné dílny často zajišťují různé neziskové organizace, občanská sdružení nebo obce. Od 1. ledna 2012 už oficiálně chráněné dílny neexistují a byly nahrazeny pojmem chráněné pracovní místo. Úřad práce díky tomu nepřispívá na dílnu, ale na konkrétní vytvořené pracovní místo v ní.

Co je to Chráněná dílna? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chráněná dílna. Co znamená pojem Chráněná dílna z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte text pojmu Chráněná dílna s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Chráněná dílna se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: slovník, různé, lexikon, informace, vysvětlení, popis, odborný výraz, termín, přesný výraz, pojem, přesný význam, co znamená, terminologie, formulace, synonymum, význam slova, definice pojmu, slovo


Pojem Chráněná dílna je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chráněná dílna? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Chráněná dílna je obecný název pro dílnu určenou pro práci lidí se zdravotním postižením. Chráněné dílny se zabývají různými činnostmi, nejčastěji však výrobou různých předmětů, které pak prodávají a vydělávají si tak na svoji činnost. Chráněné dílny často zajišťují různá občanské sdružení a jiné neziskové organizace; potažmo obce. Ve většině případů je těžké dílny dohledat, a proto 30. 6. 2017 však vznikl projekt Chráněné dílny OZP, který si dává za cíl propojit veřejnost a chráněné dílny, aby bylo možné jednodušeji využít jejich služeb.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Chráněná dílna ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Chráněná dílna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Chráněná dílna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chráněná dílna ve Wikimedia Commons

Najít výraz Chráněná dílna ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Chráněná dílna ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chráněná dílna například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte jaký je význam slova Chráněná dílna? resp. jaký je přesný význam slova Chráněná dílna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chráněná dílna, odpověď na dotaz co je to Chráněná dílna?. Víte např. kdo to je Blanka Bohdanová? Znáte a víte kdo je Alchymista? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Chráněná dílna i v jiné části webu než je kategorie různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie různé, Zelený hranatý otazník, chráněná dílna, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.