Co je to?
Výraz, termín, definice slova Wegenerova granulomatóza. Co znamená odborný pojem Wegenerova granulomatóza z kategorie Nemoce?

Co je to Wegenerova granulomatóza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Wegenerova granulomatóza?

Wegenerova granulomatóza je název méně obvyklého závažného onemocnění autoimunitního systému. Zasahuje především horní cesty dýchací a postupně se rozšiřuje na další orgány, jako jsou ledviny, plíce a jiné. Jestliže se včas nezačne s léčbou, ledviny selžou úplně a pacienti musí podstupovat dialýzu.
Wegenerova granulomatóza se může projevovat kašlem, dušností, bolestí hrudi, či vykašláváním krve, hubnutím, pocením, bolestmi a podobně.


Co je to Wegenerova granulomatóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Wegenerova granulomatóza. Co znamená odborný pojem Wegenerova granulomatóza z kategorie Nemoce?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Wegenerova granulomatóza můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Wegenerova granulomatóza je v sekci nemoce

Klíčová slova: pojem, formulace, termín, wiki, heslo, nemoce, odborné názvosloví, lexikon, slovo, definice pojmu, Wegenerova granulomatóza, význam slova, nemoce, terminus technicus, význam, terminologie, přesný význam, odborný výraz


Pojem Wegenerova granulomatóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Wegenerova granulomatóza

Hledat výraz Wegenerova granulomatóza ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Wegenerova granulomatóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Wegenerova granulomatóza na Youtube

Hledat pojem Wegenerova granulomatóza ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Wegenerova granulomatóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Wegenerova granulomatóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Wegenerova granulomatóza například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Wegenerova granulomatóza? resp. co znamená Wegenerova granulomatóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wegenerova granulomatóza, odpověď na dotaz co je to Wegenerova granulomatóza?. Víte např. kdo to je George Berkeley? Znáte a víte kdo je Marie Bouzková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.