Co je to?
Definice výrazu, termínu Wegenerova granulomatóza. Co znamená odborný pojem Wegenerova granulomatóza z kategorie Nemoce?

Co je to Wegenerova granulomatóza? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Wegenerova granulomatóza

Wegenerova granulomatóza je název méně obvyklého závažného onemocnění autoimunitního systému. Zasahuje především horní cesty dýchací a postupně se rozšiřuje na další orgány, jako jsou ledviny, plíce a jiné. Jestliže se včas nezačne s léčbou, ledviny selžou úplně a pacienti musí podstupovat dialýzu.
Wegenerova granulomatóza se může projevovat kašlem, dušností, bolestí hrudi, či vykašláváním krve, hubnutím, pocením, bolestmi a podobně.


Co je to Wegenerova granulomatóza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Wegenerova granulomatóza. Co znamená odborný pojem Wegenerova granulomatóza z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Wegenerova granulomatóza) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Wegenerova granulomatóza patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: co to je, odborné názvosloví, terminus technicus, Nemoce, význam, slovník, formulace, definice pojmu, přesný význam, heslo, definice, informace, odborný výraz, synonymum, terminologie, názvosloví, slovo, wiki


Pojem Wegenerova granulomatóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Wegenerova granulomatóza

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wegenerova granulomatóza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Wegenerova granulomatóza ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Wegenerova granulomatóza na Youtube

Zkusit najít heslo Wegenerova granulomatóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Wegenerova granulomatóza ve Wikipedii

Najít slovo Wegenerova granulomatóza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Wegenerova granulomatóza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Wegenerova granulomatóza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Wegenerova granulomatóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wegenerova granulomatóza, odpověď na dotaz co je to Wegenerova granulomatóza?. Víte např. kdo to je Simon Pegg? Znáte a víte kdo je Nacionalista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Wegenerova granulomatóza hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.