Co je to?
Definice výrazu, termínu Wegenerova granulomatóza. Co znamená odborný pojem Wegenerova granulomatóza z kategorie Nemoce?

Co je to Wegenerova granulomatóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Wegenerova granulomatóza

Wegenerova granulomatóza je název méně obvyklého závažného onemocnění autoimunitního systému. Zasahuje především horní cesty dýchací a postupně se rozšiřuje na další orgány, jako jsou ledviny, plíce a jiné. Jestliže se včas nezačne s léčbou, ledviny selžou úplně a pacienti musí podstupovat dialýzu.
Wegenerova granulomatóza se může projevovat kašlem, dušností, bolestí hrudi, či vykašláváním krve, hubnutím, pocením, bolestmi a podobně.


Co je to Wegenerova granulomatóza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Wegenerova granulomatóza. Co znamená odborný pojem Wegenerova granulomatóza z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Wegenerova granulomatóza s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Wegenerova granulomatóza se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: co to je, lexikon, pojem, odborné názvosloví, heslo, terminus technicus, vysvětlení, Wegenerova granulomatóza, význam, co je to Wegenerova granulomatóza?, význam pojmu, synonymum, informace, Nemoce, definice pojmu, slovo, Nemoce, popis


Pojem Wegenerova granulomatóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Wegenerova granulomatóza na Google.cz

Zkusit najít výraz Wegenerova granulomatóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Wegenerova granulomatóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Wegenerova granulomatóza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Wegenerova granulomatóza ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Wegenerova granulomatóza ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Wegenerova granulomatóza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Wegenerova granulomatóza? resp. co označuje slovo Wegenerova granulomatóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wegenerova granulomatóza, odpověď na dotaz co je to Wegenerova granulomatóza?. Víte např. kdo to je Mahárádža? Znáte a víte kdo je Jan Žaloudík? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.