Co je to?
Odborný výraz, definice slova Wegenerova granulomatóza. Co znamená slovo Wegenerova granulomatóza z kategorie Nemoce?

Co je Wegenerova granulomatóza? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Wegenerova granulomatóza

Wegenerova granulomatóza je název méně obvyklého závažného onemocnění autoimunitního systému. Zasahuje především horní cesty dýchací a postupně se rozšiřuje na další orgány, jako jsou ledviny, plíce a jiné. Jestliže se včas nezačne s léčbou, ledviny selžou úplně a pacienti musí podstupovat dialýzu.
Wegenerova granulomatóza se může projevovat kašlem, dušností, bolestí hrudi, či vykašláváním krve, hubnutím, pocením, bolestmi a podobně.


Co je to Wegenerova granulomatóza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Wegenerova granulomatóza. Co znamená slovo Wegenerova granulomatóza z kategorie Nemoce?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Wegenerova granulomatóza patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: co je to Wegenerova granulomatóza?, význam pojmu, formulace, definice, popis, odborné názvosloví, terminologie, pojem, slovo, co znamená, informace, definice pojmu, přesný výraz, wiki, termín, význam slova, Wegenerova granulomatóza, co to je


Pojem Wegenerova granulomatóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít pojem Wegenerova granulomatóza ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wegenerova granulomatóza ve Wikimedia Commons

Najít výraz Wegenerova granulomatóza ve Wikipedii

Hledat frázi Wegenerova granulomatóza ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Wegenerova granulomatóza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Wegenerova granulomatóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Wegenerova granulomatóza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Wegenerova granulomatóza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Wegenerova granulomatóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wegenerova granulomatóza, odpověď na dotaz co je to Wegenerova granulomatóza?. Víte např. kdo to je Petr Muk? Znáte a víte kdo je Tereza Kostková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Wegenerova granulomatóza i jinde než v sekci než v nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.