Co je to?
Definice výrazu, termínu Wegenerova granulomatóza. Co znamená odborný pojem Wegenerova granulomatóza z kategorie Nemoce?

Co je to Wegenerova granulomatóza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Wegenerova granulomatóza

Wegenerova granulomatóza je název méně obvyklého závažného onemocnění autoimunitního systému. Zasahuje především horní cesty dýchací a postupně se rozšiřuje na další orgány, jako jsou ledviny, plíce a jiné. Jestliže se včas nezačne s léčbou, ledviny selžou úplně a pacienti musí podstupovat dialýzu.
Wegenerova granulomatóza se může projevovat kašlem, dušností, bolestí hrudi, či vykašláváním krve, hubnutím, pocením, bolestmi a podobně.


Co je to Wegenerova granulomatóza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Wegenerova granulomatóza. Co znamená odborný pojem Wegenerova granulomatóza z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Wegenerova granulomatóza můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Wegenerova granulomatóza je v sekci Nemoce

Klíčová slova: význam slova, slovník, pojem, lexikon, vysvětlení, odborný výraz, formulace, wiki, Nemoce, význam pojmu, heslo, co to je, definice, terminologie, Wegenerova granulomatóza, přesný význam, odborné názvosloví, co je to Wegenerova granulomatóza?


Pojem Wegenerova granulomatóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Wegenerova granulomatóza na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wegenerova granulomatóza ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Wegenerova granulomatóza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Wegenerova granulomatóza ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Wegenerova granulomatóza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Wegenerova granulomatóza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Wegenerova granulomatóza například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Wegenerova granulomatóza? resp. jaká je definice termínu Wegenerova granulomatóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wegenerova granulomatóza, odpověď na dotaz co je to Wegenerova granulomatóza?. Víte např. kdo to je Kelt? Znáte a víte kdo je Nacionalista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.