Co je to?
Definice odborného termínu, slova Wegenerova granulomatóza. Co znamená pojem Wegenerova granulomatóza z kategorie Nemoce?

Co je Wegenerova granulomatóza?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Wegenerova granulomatóza

Wegenerova granulomatóza je název méně obvyklého závažného onemocnění autoimunitního systému. Zasahuje především horní cesty dýchací a postupně se rozšiřuje na další orgány, jako jsou ledviny, plíce a jiné. Jestliže se včas nezačne s léčbou, ledviny selžou úplně a pacienti musí podstupovat dialýzu.
Wegenerova granulomatóza se může projevovat kašlem, dušností, bolestí hrudi, či vykašláváním krve, hubnutím, pocením, bolestmi a podobně.


Co je to Wegenerova granulomatóza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Wegenerova granulomatóza. Co znamená pojem Wegenerova granulomatóza z kategorie Nemoce?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Wegenerova granulomatóza? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Wegenerova granulomatóza patří do sekce nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, co je to Wegenerova granulomatóza?, lexikon, odborný výraz, názvosloví, pojem, informace, formulace, odborné názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, terminus technicus, význam slova, co znamená, Wegenerova granulomatóza, význam, terminologie, heslo


Pojem Wegenerova granulomatóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Wegenerova granulomatóza hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Wegenerova granulomatóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Wegenerova granulomatóza na Google.cz

Najít heslo Wegenerova granulomatóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Wegenerova granulomatóza ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Wegenerova granulomatóza ve Wikislovníku

Vyhledat termín Wegenerova granulomatóza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Wegenerova granulomatóza například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co to je Wegenerova granulomatóza? resp. co přesně označuje termín Wegenerova granulomatóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wegenerova granulomatóza, odpověď na dotaz co je to Wegenerova granulomatóza?. Víte např. kdo to je Kristýna Schicková? Znáte a víte kdo je Iva Janžurová? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Wegenerova granulomatóza hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, rakovina, wegenerova granulomatóza, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.