Co je to?
Definice výrazu, termínu Wegenerova granulomatóza. Co znamená odborný pojem Wegenerova granulomatóza z kategorie Nemoce?

Co je to Wegenerova granulomatóza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Wegenerova granulomatóza?

Wegenerova granulomatóza je název méně obvyklého závažného onemocnění autoimunitního systému. Zasahuje především horní cesty dýchací a postupně se rozšiřuje na další orgány, jako jsou ledviny, plíce a jiné. Jestliže se včas nezačne s léčbou, ledviny selžou úplně a pacienti musí podstupovat dialýzu.
Wegenerova granulomatóza se může projevovat kašlem, dušností, bolestí hrudi, či vykašláváním krve, hubnutím, pocením, bolestmi a podobně.


Co je to Wegenerova granulomatóza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Wegenerova granulomatóza. Co znamená odborný pojem Wegenerova granulomatóza z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Wegenerova granulomatóza můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Wegenerova granulomatóza je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co je to Wegenerova granulomatóza?, synonymum, význam, wiki, terminologie, Wegenerova granulomatóza, přesný význam, pojem, význam pojmu, Nemoce, popis, co znamená, Nemoce, odborný výraz, co to je, lexikon, slovník, definice pojmu


Pojem Wegenerova granulomatóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wegenerova granulomatóza ve Wikimedia Commons

Najít heslo Wegenerova granulomatóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Wegenerova granulomatóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Wegenerova granulomatóza ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Wegenerova granulomatóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Wegenerova granulomatóza ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Wegenerova granulomatóza například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Wegenerova granulomatóza? resp. jaká je definice termínu Wegenerova granulomatóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wegenerova granulomatóza, odpověď na dotaz co je to Wegenerova granulomatóza?. Víte např. kdo to je Podlahář? Znáte a víte kdo je Quasimodo? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.