Co je to?
Výraz, termín, definice slova Epikleze. Co znamená odborný pojem Epikleze z kategorie Náboženství?

Co je to Epikleze? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Epikleze?

Epikleze je pojem přejatý z řečtiny. Jedná se o pokornou výzvu Bohu, prosbu o posvěcení nějaké osoby, věci nebo konání. Nejčastěji je tato výzva součástí modliteb, kdy je vzýván Duch svatý a má proměnit chléb a víno na Ježíšovo tělo a krev.
Epikleze prošla v průběhu vývoje církví různými proměnami. Vždy má účastníkům bohoslužby přinést užitek.


Co je to Epikleze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Epikleze. Co znamená odborný pojem Epikleze z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Epikleze? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Epikleze se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, slovník, wiki, informace, lexikon, co znamená, co to je, terminologie, termín, odborný výraz, význam slova, heslo, význam pojmu, Epikleze, formulace, pojem


Pojem Epikleze je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Epikleze můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epikleze nebo řidčeji epikléze (starořecky επικλησις – epiklésis) je v křesťanství vzývání Boha, aby posvětil určitou věc nebo osobu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Epikleze v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Epikleze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Epikleze na Youtube

Vyhledat výraz Epikleze ve Wikizdrojích

Hledat heslo Epikleze na Google.cz

Vyhledat heslo Epikleze ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Epikleze ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Epikleze například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Epikleze? resp. co označuje slovo Epikleze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epikleze, odpověď na dotaz co je to Epikleze?. Víte např. kdo to je Kelt? Znáte a víte kdo je Lady Gaga? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.