Co je to?
Odborný výraz, definice slova Epikleze. Co znamená pojem Epikleze z kategorie Náboženství?

Co je to Epikleze? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Epikleze?

Epikleze je pojem přejatý z řečtiny. Jedná se o pokornou výzvu Bohu, prosbu o posvěcení nějaké osoby, věci nebo konání. Nejčastěji je tato výzva součástí modliteb, kdy je vzýván Duch svatý a má proměnit chléb a víno na Ježíšovo tělo a krev.
Epikleze prošla v průběhu vývoje církví různými proměnami. Vždy má účastníkům bohoslužby přinést užitek.


Co je to Epikleze? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Epikleze. Co znamená pojem Epikleze z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Epikleze patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: termín, slovo, Epikleze, definice pojmu, význam pojmu, co je to Epikleze?, terminologie, Náboženství, lexikon, synonymum, přesný výraz, odborné názvosloví, heslo, názvosloví, co to je, význam slova, vysvětlení, popis


Pojem Epikleze je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Epikleze? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Epikleze nebo řidčeji epikléze (starořecky επικλησις – epiklésis) je v křesťanství vzývání Boha, aby posvětil určitou věc nebo osobu.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Epikleze ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Epikleze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Epikleze ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epikleze ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Epikleze ve Wikislovníku

Hledat výraz Epikleze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Epikleze například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Epikleze? resp. co znamená Epikleze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epikleze, odpověď na dotaz co je to Epikleze?. Víte např. kdo to je Chlípník? Znáte a víte kdo je Bufeťák? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.