Co je to?
Odborný výraz, definice slova Epikleze. Co znamená pojem Epikleze z kategorie Náboženství?

Co je to Epikleze? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Epikleze?

Epikleze je pojem přejatý z řečtiny. Jedná se o pokornou výzvu Bohu, prosbu o posvěcení nějaké osoby, věci nebo konání. Nejčastěji je tato výzva součástí modliteb, kdy je vzýván Duch svatý a má proměnit chléb a víno na Ježíšovo tělo a krev.
Epikleze prošla v průběhu vývoje církví různými proměnami. Vždy má účastníkům bohoslužby přinést užitek.


Co je to Epikleze? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Epikleze. Co znamená pojem Epikleze z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Epikleze? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Epikleze je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: formulace, co je to Epikleze?, pojem, význam pojmu, význam slova, terminus technicus, terminologie, Náboženství, co to je, odborné názvosloví, význam, názvosloví, co znamená, lexikon, informace, slovo, popis, vysvětlení


Pojem Epikleze je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Epikleze dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epikleze nebo řidčeji epikléze (starořecky επικλησις – epiklésis) je v křesťanství vzývání Boha, aby posvětil určitou věc nebo osobu.

Další informační zdroje

Hledat pojem Epikleze ve Wikislovníku

Hledat slovo Epikleze ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Epikleze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Epikleze ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Epikleze ve Wikizdrojích

Najít pojem Epikleze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Epikleze například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Epikleze? resp. co označuje slovo Epikleze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epikleze, odpověď na dotaz co je to Epikleze?. Víte např. kdo to je Louis Pasteur? Znáte a víte kdo je Aneta Langerová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Epikleze v jiné sekci než Náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.