Co je to?
Definice výrazu, termínu Epikleze. Co znamená odborný pojem Epikleze z kategorie Náboženství?

Co je to Epikleze? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Epikleze?

Epikleze je pojem přejatý z řečtiny. Jedná se o pokornou výzvu Bohu, prosbu o posvěcení nějaké osoby, věci nebo konání. Nejčastěji je tato výzva součástí modliteb, kdy je vzýván Duch svatý a má proměnit chléb a víno na Ježíšovo tělo a krev.
Epikleze prošla v průběhu vývoje církví různými proměnami. Vždy má účastníkům bohoslužby přinést užitek.


Co je to Epikleze? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Epikleze. Co znamená odborný pojem Epikleze z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Epikleze s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Epikleze je v kategorii náboženství

Klíčová slova: heslo, význam, popis, terminus technicus, co je to Epikleze?, synonymum, náboženství, co to je, pojem, termín, lexikon, definice pojmu, odborný výraz, slovo, názvosloví, informace, slovník, přesný význam


Pojem Epikleze je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Epikleze dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Epikleze nebo řidčeji epikléze (starořecky επικλησις – epiklésis) je v křesťanství vzývání Boha, aby posvětil určitou věc nebo osobu.

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Epikleze ve Wikizdrojích

Najít slovo Epikleze ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Epikleze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Epikleze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Epikleze ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Epikleze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Epikleze například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Epikleze? resp. jaký je přesný význam slova Epikleze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epikleze, odpověď na dotaz co je to Epikleze?. Víte např. kdo to je Veřejný činitel? Znáte a víte kdo je Břetislav Staš? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Epikleze i v jiné části webu než je kategorie náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.