Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oukrop. Co znamená pojem Oukrop z kategorie Jídlo?

Co je to Oukrop? Význam slova

Co znamená termín Oukrop? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Oukrop je název pro tradiční polévku vyráběnou podle velmi snadného receptu - bylo potřeba nalámat tvrdý chléb, přidat drcený česnek, sůl a to vše zalít horkou vodou. V dnešní době existuje celá řada propracovanějších receptů zahrnujících bohatší přísady, ať už více druhů zeleniny, brambory nebo třeba vejce.


Co je to Oukrop? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Oukrop. Co znamená pojem Oukrop z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Oukrop je v sekci Jídlo

Klíčová slova: význam, odborný výraz, význam pojmu, definice, lexikon, informace, terminus technicus, wiki, co to je, přesný výraz, Oukrop, slovo, Jídlo, Jídlo, pojem, formulace, definice pojmu, význam slova


Pojem Oukrop je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oukrop? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Česneková polévka neboli česnečka (nářečně česnekačka) neboli úkrop (obecněčesky oukrop) je polévka z česneku, brambor a chleba, kterou je možno doplnit dalšími přísadami, jako například sýrem nebo vejcem.
Dříve se jednoduchý oukrop připravoval tak, že se horkou vodou zalil talíř s utřeným česnekem a nalámaným suchým chlebem.

Oukrop (česnečka)

Oukrop z brambor a chleba. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Oukrop z brambor a chleba. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Oukrop ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Oukrop ve Wikizdrojích

Hledat výraz Oukrop na Google.cz

Zkusit najít pojem Oukrop ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Oukrop ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Oukrop ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Oukrop například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Oukrop? resp. jaký je přesný význam slova Oukrop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oukrop, odpověď na dotaz co je to Oukrop?. Víte např. kdo to je Šmelinář? Znáte a víte kdo je Pavel Baudiš? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Oukrop hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.