Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oukrop. Co znamená pojem Oukrop z kategorie Jídlo?

Co je to Oukrop? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Oukrop?

Oukrop je název pro tradiční polévku vyráběnou podle velmi snadného receptu - bylo potřeba nalámat tvrdý chléb, přidat drcený česnek, sůl a to vše zalít horkou vodou. V dnešní době existuje celá řada propracovanějších receptů zahrnujících bohatší přísady, ať už více druhů zeleniny, brambory nebo třeba vejce.


Co je to Oukrop? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Oukrop. Co znamená pojem Oukrop z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Oukrop? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Oukrop je v sekci Jídlo

Klíčová slova: formulace, Oukrop, co to je, popis, definice pojmu, význam, přesný výraz, Jídlo, termín, terminus technicus, odborný výraz, názvosloví, lexikon, terminologie, synonymum, co je to Oukrop?, vysvětlení, přesný význam


Pojem Oukrop je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Oukrop?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Česneková polévka neboli česnečka (nářečně česnekačka) neboli úkrop (obecněčesky oukrop) je polévka z česneku, brambor a chleba, kterou je možno doplnit dalšími přísadami, jako například sýrem nebo vejcem.
Dříve se jednoduchý oukrop připravoval tak, že se horkou vodou zalil talíř s utřeným česnekem a nalámaným suchým chlebem.

Oukrop (česnečka)

Oukrop z brambor a chleba. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Oukrop z brambor a chleba. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Oukrop doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Oukrop ve Wikislovníku

Hledat výraz Oukrop ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Oukrop ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Oukrop ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Oukrop ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Oukrop ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Oukrop například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Oukrop? resp. co to je Oukrop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oukrop, odpověď na dotaz co je to Oukrop?. Víte např. kdo to je František Nedvěd? Znáte a víte kdo je Dyskalkulik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.