Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oukrop. Co znamená odborný pojem Oukrop z kategorie Jídlo?

Co je to Oukrop? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Oukrop?

Oukrop je název pro tradiční polévku vyráběnou podle velmi snadného receptu - bylo potřeba nalámat tvrdý chléb, přidat drcený česnek, sůl a to vše zalít horkou vodou. V dnešní době existuje celá řada propracovanějších receptů zahrnujících bohatší přísady, ať už více druhů zeleniny, brambory nebo třeba vejce.


Co je to Oukrop? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oukrop. Co znamená odborný pojem Oukrop z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Oukrop s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Oukrop se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, jídlo, heslo, definice pojmu, slovo, co je to Oukrop?, termín, Oukrop, přesný význam, informace, terminus technicus, definice, lexikon, jídlo, terminologie, názvosloví, pojem


Pojem Oukrop je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Oukrop? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Česneková polévka neboli česnečka (nářečně česnekačka) neboli úkrop (obecněčesky oukrop) je polévka z česneku, brambor a chleba, kterou je možno doplnit dalšími přísadami, jako například sýrem nebo vejcem.
Dříve se jednoduchý oukrop připravoval tak, že se horkou vodou zalil talíř s utřeným česnekem a nalámaným suchým chlebem.

Oukrop (česnečka)

Oukrop z brambor a chleba. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Oukrop z brambor a chleba. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Najít výraz Oukrop ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Oukrop ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Oukrop ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Oukrop na Google.cz

Zkusit najít termín Oukrop ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oukrop ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Oukrop například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Oukrop? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Oukrop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oukrop, odpověď na dotaz co je to Oukrop?. Víte např. kdo to je Kakabus? Znáte a víte kdo je Leoš Suchařípa? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.