Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oukrop. Co znamená pojem Oukrop z kategorie Jídlo?

Co je Oukrop? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Oukrop?

Oukrop je název pro tradiční polévku vyráběnou podle velmi snadného receptu - bylo potřeba nalámat tvrdý chléb, přidat drcený česnek, sůl a to vše zalít horkou vodou. V dnešní době existuje celá řada propracovanějších receptů zahrnujících bohatší přísady, ať už více druhů zeleniny, brambory nebo třeba vejce.


Co je to Oukrop? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Oukrop. Co znamená pojem Oukrop z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Oukrop patří do sekce jídlo

Klíčová slova: definice, význam pojmu, co je to Oukrop?, přesný význam, pojem, slovo, termín, názvosloví, jídlo, co znamená, význam, terminologie, význam slova, popis, synonymum, co to je, formulace, definice pojmu


Pojem Oukrop je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oukrop? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Česneková polévka neboli česnečka (nářečně česnekačka) neboli úkrop (obecněčesky oukrop) je polévka z česneku, brambor a chleba, kterou je možno doplnit dalšími přísadami, jako například sýrem nebo vejcem.
Dříve se jednoduchý oukrop připravoval tak, že se horkou vodou zalil talíř s utřeným česnekem a nalámaným suchým chlebem.

Oukrop (česnečka)

Oukrop z brambor a chleba. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Oukrop z brambor a chleba. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Oukrop ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Oukrop ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Oukrop na Youtube

Vyhledat pojem Oukrop ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oukrop ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oukrop ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Oukrop například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Oukrop? resp. co vlastně znamená slovo Oukrop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oukrop, odpověď na dotaz co je to Oukrop?. Víte např. kdo to je Volitel? Znáte a víte kdo je Miroslav Krobot? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Oukrop i v jiné části webu než je kategorie jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.