Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Valium. Co znamená pojem Valium z kategorie Lékařství?

Co je Valium?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Valium?

Valium je obchodní název pro léčivo, jehož druhový název je diazepam. Jedná se o lék patřící do skupiny benzodiazepinů, což jsou psychoaktivní látky s účinky na centrální nervový systém. Diazepam je jedním z nejznámějších a nejčastěji používaných benzodiazepinů. Valium má několik různých farmakologických účinků. Často se předepisuje jako anxiolytikum, což znamená, že pomáhá snižovat úzkost a napětí. Je používáno k léčbě různých úzkostných poruch, jako je generalizovaná úzkostná porucha, panická porucha nebo sociální fobie. Diazepam má také svalově relaxační účinky, což znamená, že uvolňuje svaly a může být používán k léčbě svalových křečí, svalových napětí nebo bolestí spojených se svaly. Valium je i účinným antikonvulzivním lékem, což znamená, že může pomáhat snižovat záchvaty u lidí trpících epilepsií. Má také sedativní a hypnotické účinky, což znamená, že může být použito k uspání nebo jako součást anestezie před chirurgickými zákroky.
Valium je lék, který by měl být užíván pouze pod dohledem lékaře a v souladu s předepsanými dávkami. Má potenciál způsobit závislost a tolerance, a dlouhodobé užívání může mít negativní účinky na kognitivní funkce a fyzický stav. Zneužívání diazepamu může vést k vážným zdravotním problémům a zvýšenému riziku předávkování, zejména pokud je užíván současně s alkoholem nebo jinými depresivními látkami.


Co je to Valium? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Valium. Co znamená pojem Valium z kategorie Lékařství?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Valium s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Valium se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: co to je, formulace, Valium, synonymum, vysvětlení, odborné názvosloví, terminologie, lékařství, lexikon, co je to Valium?, pojem, slovo, lékařství, terminus technicus, wiki, přesný význam, význam pojmu, názvosloví


Pojem Valium je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Valium

Vyhledat termín Valium na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Valium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Valium ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Valium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Valium na Google.cz

Hledat videa s názvem Valium na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Valium například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená Valium? resp. co znamená výraz Valium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Valium, odpověď na dotaz co je to Valium?. Víte např. kdo to je Tomáš Hanák? Znáte a víte kdo je Marie I Tudorovna? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.