Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektronický podpis. Co znamená odborný pojem Elektronický podpis z kategorie Internet?

Co je to Elektronický podpis? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Elektronický podpis?

Elektronický podpis neboli digitální podpis, označovaný také jako kvalifikovaný certifikát, tvoří jedinečná a zvláštní data, kterými se v elektronických spisech a souborech nahrazuje vlastnoruční podpis. K ověření elektronického podpisu se využívá digitální certifikát a certifikační autorita. Elektronický podpis slouží k ověření autenticity, tedy identity majitele elektronického podpisu, dále pak integrity, což zaručuje pravost dokumentu v nezměněné podobě, a nepopiratelnosti, že elektronický podpis vytvořil jeho majitel. V elektronickém podpisu může být obsaženo i časové razítko, tedy průkazné datum a čas podpisu dokumentu.


Co je to Elektronický podpis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elektronický podpis. Co znamená odborný pojem Elektronický podpis z kategorie Internet?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Elektronický podpis? Potom se o definici podělte s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Elektronický podpis se nachází v kategorii internet

Klíčová slova: popis, lexikon, co znamená, termín, slovo, přesný výraz, internet, terminus technicus, odborný výraz, názvosloví, informace, Elektronický podpis, internet, terminologie, formulace, odborné názvosloví, pojem, slovník


Pojem Elektronický podpis je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Elektronický podpis? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektronický podpis (též digitální podpis) je v informatice označení specifických dat, které v počítači nahrazují klasický vlastnoruční podpis, respektive ověřený podpis. Je připojen k datové zprávě nebo je s ní logicky spojen, takže umožňuje ověření totožnosti podepsané osoby ve vztahu k datové zprávě. Elektronický podpis je prostředek k tomu, jak v anonymním světě internetu ověřit totožnost odesílatele.

Více informací o pojmu Elektronický podpis lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Elektronický podpis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Elektronický podpis ve Wikislovníku

Najít slovo Elektronický podpis ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Elektronický podpis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektronický podpis ve Wikimedia Commons

Najít výraz Elektronický podpis ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronický podpis například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Elektronický podpis? resp. co to je Elektronický podpis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronický podpis, odpověď na dotaz co je to Elektronický podpis?. Víte např. kdo to je Anděl? Znáte a víte kdo je Markéta Procházková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Elektronický podpis hledat i v jiných kategoriích (než internet) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.