Co je to?
Definice výrazu, termínu Elektronický podpis. Co znamená odborný pojem Elektronický podpis z kategorie Internet?

Co je to Elektronický podpis? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Elektronický podpis?

Elektronický podpis neboli digitální podpis, označovaný také jako kvalifikovaný certifikát, tvoří jedinečná a zvláštní data, kterými se v elektronických spisech a souborech nahrazuje vlastnoruční podpis. K ověření elektronického podpisu se využívá digitální certifikát a certifikační autorita. Elektronický podpis slouží k ověření autenticity, tedy identity majitele elektronického podpisu, dále pak integrity, což zaručuje pravost dokumentu v nezměněné podobě, a nepopiratelnosti, že elektronický podpis vytvořil jeho majitel. V elektronickém podpisu může být obsaženo i časové razítko, tedy průkazné datum a čas podpisu dokumentu.


Co je to Elektronický podpis? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Elektronický podpis. Co znamená odborný pojem Elektronický podpis z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Elektronický podpis? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Elektronický podpis je v sekci Internet

Klíčová slova: význam, názvosloví, Elektronický podpis, terminus technicus, odborný výraz, co je to Elektronický podpis?, wiki, formulace, heslo, slovník, pojem, informace, přesný význam, definice, slovo, Internet, vysvětlení, význam slova


Pojem Elektronický podpis je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Elektronický podpis? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektronický podpis (též digitální podpis) je v informatice označení specifických dat, které v počítači nahrazují klasický vlastnoruční podpis, respektive ověřený podpis. Je připojen k datové zprávě nebo je s ní logicky spojen, takže umožňuje ověření totožnosti podepsané osoby ve vztahu k datové zprávě. Elektronický podpis je prostředek k tomu, jak v anonymním světě internetu ověřit totožnost odesílatele.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Elektronický podpis ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Elektronický podpis na Youtube

Zkusit najít heslo Elektronický podpis ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Elektronický podpis ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Elektronický podpis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Elektronický podpis na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronický podpis například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Elektronický podpis? resp. co to je Elektronický podpis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronický podpis, odpověď na dotaz co je to Elektronický podpis?. Víte např. kdo to je Dráteník? Znáte a víte kdo je Marcela Augustová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Internet). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.