Co je to?
Definice výrazu, termínu Elektronický podpis. Co znamená odborný pojem Elektronický podpis z kategorie Internet?

Co je to Elektronický podpis? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Elektronický podpis?

Elektronický podpis neboli digitální podpis, označovaný také jako kvalifikovaný certifikát, tvoří jedinečná a zvláštní data, kterými se v elektronických spisech a souborech nahrazuje vlastnoruční podpis. K ověření elektronického podpisu se využívá digitální certifikát a certifikační autorita. Elektronický podpis slouží k ověření autenticity, tedy identity majitele elektronického podpisu, dále pak integrity, což zaručuje pravost dokumentu v nezměněné podobě, a nepopiratelnosti, že elektronický podpis vytvořil jeho majitel. V elektronickém podpisu může být obsaženo i časové razítko, tedy průkazné datum a čas podpisu dokumentu.


Co je to Elektronický podpis? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Elektronický podpis. Co znamená odborný pojem Elektronický podpis z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Elektronický podpis se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: názvosloví, popis, slovo, termín, Elektronický podpis, lexikon, definice, vysvětlení, význam, Internet, význam slova, slovník, význam pojmu, synonymum, Internet, odborný výraz, co to je, co znamená


Pojem Elektronický podpis je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Elektronický podpis dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Elektronický podpis (též digitální podpis) je v informatice označení specifických dat, které v počítači nahrazují klasický vlastnoruční podpis, respektive ověřený podpis. Je připojen k datové zprávě nebo je s ní logicky spojen, takže umožňuje ověření totožnosti podepsané osoby ve vztahu k datové zprávě. Elektronický podpis je prostředek k tomu, jak v anonymním světě internetu ověřit totožnost odesílatele.

Další zdroje informací o slovu Elektronický podpis

Zkusit najít slovo Elektronický podpis na Google.cz

Vyhledat slovo Elektronický podpis ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektronický podpis ve Wikimedia Commons

Najít pojem Elektronický podpis ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elektronický podpis ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Elektronický podpis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronický podpis například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Elektronický podpis? resp. co označuje slovo Elektronický podpis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronický podpis, odpověď na dotaz co je to Elektronický podpis?. Víte např. kdo to je Ryan Lochte? Znáte a víte kdo je Martin Veselovský? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Elektronický podpis v jiné sekci než Internet. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.