Co je to?
Definice výrazu, termínu Elektronický podpis. Co znamená odborný pojem Elektronický podpis z kategorie Internet?

Co je Elektronický podpis? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Elektronický podpis

Elektronický podpis neboli digitální podpis, označovaný také jako kvalifikovaný certifikát, tvoří jedinečná a zvláštní data, kterými se v elektronických spisech a souborech nahrazuje vlastnoruční podpis. K ověření elektronického podpisu se využívá digitální certifikát a certifikační autorita. Elektronický podpis slouží k ověření autenticity, tedy identity majitele elektronického podpisu, dále pak integrity, což zaručuje pravost dokumentu v nezměněné podobě, a nepopiratelnosti, že elektronický podpis vytvořil jeho majitel. V elektronickém podpisu může být obsaženo i časové razítko, tedy průkazné datum a čas podpisu dokumentu.


Co je to Elektronický podpis? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Elektronický podpis. Co znamená odborný pojem Elektronický podpis z kategorie Internet?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Elektronický podpis? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Elektronický podpis je v kategorii internet

Klíčová slova: pojem, terminologie, přesný význam, synonymum, odborný výraz, lexikon, internet, přesný výraz, definice, termín, význam, odborné názvosloví, internet, Elektronický podpis, heslo, co znamená, vysvětlení, informace


Pojem Elektronický podpis je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Elektronický podpis? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Elektronický podpis (též digitální podpis) je v informatice označení specifických dat, které v počítači nahrazují klasický vlastnoruční podpis, respektive ověřený podpis. Je připojen k datové zprávě nebo je s ní logicky spojen, takže umožňuje ověření totožnosti podepsané osoby ve vztahu k datové zprávě. Elektronický podpis je prostředek k tomu, jak v anonymním světě internetu ověřit totožnost odesílatele.

Další zdroje informací

Najít výraz Elektronický podpis ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Elektronický podpis ve Wikizdrojích

Hledat termín Elektronický podpis ve Wikislovníku

Hledat frázi Elektronický podpis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Elektronický podpis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Elektronický podpis na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronický podpis například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Elektronický podpis? resp. co označuje slovo Elektronický podpis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronický podpis, odpověď na dotaz co je to Elektronický podpis?. Víte např. kdo to je Petr Šiška? Znáte a víte kdo je Věra Čáslavská? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie internet. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.