Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektronický podpis. Co znamená odborný pojem Elektronický podpis z kategorie Internet?

Co je to Elektronický podpis? Význam slova

Co znamená termín Elektronický podpis? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Elektronický podpis neboli digitální podpis, označovaný také jako kvalifikovaný certifikát, tvoří jedinečná a zvláštní data, kterými se v elektronických spisech a souborech nahrazuje vlastnoruční podpis. K ověření elektronického podpisu se využívá digitální certifikát a certifikační autorita. Elektronický podpis slouží k ověření autenticity, tedy identity majitele elektronického podpisu, dále pak integrity, což zaručuje pravost dokumentu v nezměněné podobě, a nepopiratelnosti, že elektronický podpis vytvořil jeho majitel. V elektronickém podpisu může být obsaženo i časové razítko, tedy průkazné datum a čas podpisu dokumentu.


Co je to Elektronický podpis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elektronický podpis. Co znamená odborný pojem Elektronický podpis z kategorie Internet?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Elektronický podpis doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Elektronický podpis se nachází v sekci internet

Klíčová slova: vysvětlení, význam, názvosloví, terminologie, přesný význam, popis, synonymum, terminus technicus, odborný výraz, co je to Elektronický podpis?, lexikon, co to je, význam slova, pojem, internet, informace, odborné názvosloví, Elektronický podpis


Pojem Elektronický podpis je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Elektronický podpis? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektronický podpis (též digitální podpis) je v informatice označení specifických dat, které v počítači nahrazují klasický vlastnoruční podpis, respektive ověřený podpis. Je připojen k datové zprávě nebo je s ní logicky spojen, takže umožňuje ověření totožnosti podepsané osoby ve vztahu k datové zprávě. Elektronický podpis je prostředek k tomu, jak v anonymním světě internetu ověřit totožnost odesílatele.

Hledejte pojem Elektronický podpis v následujících vyhledávačích

Najít pojem Elektronický podpis ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elektronický podpis ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Elektronický podpis ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Elektronický podpis na Youtube

Zkusit najít heslo Elektronický podpis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektronický podpis ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronický podpis například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Elektronický podpis? resp. jaká je definice termínu Elektronický podpis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronický podpis, odpověď na dotaz co je to Elektronický podpis?. Víte např. kdo to je Rom? Znáte a víte kdo je Marcela Augustová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než internet). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.