Co je to?
Definice výrazu, termínu Elektronický podpis. Co znamená odborný pojem Elektronický podpis z kategorie Internet?

Co je to Elektronický podpis? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Elektronický podpis?

Elektronický podpis neboli digitální podpis, označovaný také jako kvalifikovaný certifikát, tvoří jedinečná a zvláštní data, kterými se v elektronických spisech a souborech nahrazuje vlastnoruční podpis. K ověření elektronického podpisu se využívá digitální certifikát a certifikační autorita. Elektronický podpis slouží k ověření autenticity, tedy identity majitele elektronického podpisu, dále pak integrity, což zaručuje pravost dokumentu v nezměněné podobě, a nepopiratelnosti, že elektronický podpis vytvořil jeho majitel. V elektronickém podpisu může být obsaženo i časové razítko, tedy průkazné datum a čas podpisu dokumentu.


Co je to Elektronický podpis? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Elektronický podpis. Co znamená odborný pojem Elektronický podpis z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Elektronický podpis? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Elektronický podpis patří do sekce Internet

Klíčová slova: Internet, co je to Elektronický podpis?, co znamená, slovo, slovník, vysvětlení, definice pojmu, význam pojmu, formulace, definice, terminologie, pojem, informace, odborný výraz, synonymum, přesný výraz, lexikon, přesný význam


Pojem Elektronický podpis je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Elektronický podpis můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Elektronický podpis (též digitální podpis) je v informatice označení specifických dat, které v počítači nahrazují klasický vlastnoruční podpis, respektive ověřený podpis. Je připojen k datové zprávě nebo je s ní logicky spojen, takže umožňuje ověření totožnosti podepsané osoby ve vztahu k datové zprávě. Elektronický podpis je prostředek k tomu, jak v anonymním světě internetu ověřit totožnost odesílatele.

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Elektronický podpis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Elektronický podpis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elektronický podpis ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Elektronický podpis ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Elektronický podpis ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektronický podpis ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronický podpis například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Elektronický podpis? resp. co se přesně ukrývá za slovem Elektronický podpis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronický podpis, odpověď na dotaz co je to Elektronický podpis?. Víte např. kdo to je Čůza? Znáte a víte kdo je Martin Veselovský? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Internet). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.