Co je to?
Definice výrazu Camembert. Co znamená odborný pojem Camembert z kategorie Jídlo?

Co je Camembert? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Camembert?

Camembert je název používaný pro sýr původem z francouzské Normandie. Jde o měkký, vyzrálý sýr, který je známý svou krémovou a lahodnou chutí. Jeho výroba se datuje až do 18. století. Camembert se vyrábí z nepasterizovaného nebo pasterizovaného kravského mléka. Do mléka se přidává syřidlo, které způsobuje srážení mléka, takže dojde k vytvoření sraženiny. Tato sraženina se pak krájí a plní do forem ve tvaru placičky o průměru asi 10 cm. V průběhu zrání se sýry obvykle několikrát překlápějí a ošetřují, což pomáhá rovnoměrnému zrání a vývoji charakteristické kůrky. Camembert poté zraje po dobu asi 3 týdnů. Během tohoto období se vyvíjí jemná kůrka, která sýr chrání a také mu dodává charakteristickou chuť a vůni. Kůrka je bílá nebo světle hnědá a může mít lehce plstnatý povrch. Vnitřek camembertu je jemný a krémový. Má světle žlutou barvu a měkkou konzistenci. Sýr má bohatou, mléčnou a mírně oříškovou chuť. Jeho aroma je nasládlé, voní lehce po houbách a suché trávě.
Existují různé varianty camembertu, které se liší výrobou a zráním. Některé verze jsou dostupné ve velkém měřítku a jsou vyráběny pomocí pasterizovaného mléka. Tradiční camembert je však vyroben z nepasterizovaného mléka a je oblíbený mezi milovníky autentických sýrů. Camembert je populární po celém světě a je často podáván jako součást sýrových talířů, s plátky chleba nebo jako součást jiných pokrmů. Je také častou kombinací s ovocem, například hruškami nebo hrozny. Výborně se také hodí k červenému nebo suchému bílému vínu.


Co je to Camembert? Význam slova, termín, Definice výrazu Camembert. Co znamená odborný pojem Camembert z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Camembert můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Camembert je v sekci jídlo

Klíčová slova: co to je, definice, přesný výraz, termín, co je to Camembert?, lexikon, význam pojmu, heslo, terminologie, slovník, odborný výraz, informace, odborné názvosloví, přesný význam, jídlo, slovo, synonymum, terminus technicus


Pojem Camembert je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Camembert v následujících vyhledávačích

Hledat termín Camembert ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Camembert na Youtube

Zkusit najít frázi Camembert ve Wikipedii

Vyhledat heslo Camembert ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Camembert na Google.cz

Hledat termín Camembert ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Camembert například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte co je to Camembert? resp. co vlastně znamená slovo Camembert? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Camembert, odpověď na dotaz co je to Camembert?. Víte např. kdo to je Jiří Ornest? Znáte a víte kdo je Abulcasis? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.