Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alternátor. Co znamená pojem Alternátor z kategorie Technika?

Co je to Alternátor? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Alternátor

Alternátor je elektrické zařízení, který přeměňuje rotační kinetickou energii na střídavý elektrický proud pomocí elektromagnetické indukce. Alternátory dělíme na jednofázové i vícefázové (obvykle třífázové). Využívají se ve vodních, tepelných i jaderných elektrárnách. Alternátor naleznete i ve všech běžných automobilech.


Co je to Alternátor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alternátor. Co znamená pojem Alternátor z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Alternátor můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Alternátor je v sekci Technika

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, Technika, synonymum, definice, termín, co znamená, popis, pojem, odborné názvosloví, formulace, terminus technicus, Alternátor, co to je, co je to Alternátor?, slovo, slovník, lexikon


Pojem Alternátor je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Alternátor?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alternátor je točivý elektrický stroj pracující v generátorickém režimu tedy jako elektrický generátor; přeměňuje kinetickou energii (pohybovou energii) rotačního pohybu na energii elektrickou ve formě střídavého proudu. Výstupní střídavý proud (a odpovídající střídavé napětí) může být jednofázový nebo vícefázový. Alternátor pracuje na principu elektromagnetické indukce – ve vodiči je indukováno napětí, pokud se vodič a magnetické pole vůči sobě pohybují.

Další informační zdroje o slovu Alternátor

Zkusit najít výraz Alternátor ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Alternátor ve Wikizdrojích

Hledat pojem Alternátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Alternátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Alternátor ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Alternátor na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Alternátor například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Alternátor? resp. co znamená Alternátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alternátor, odpověď na dotaz co je to Alternátor?. Víte např. kdo to je Skrblík? Znáte a víte kdo je Arbitr? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde