Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alternátor. Co znamená pojem Alternátor z kategorie Technika?

Co je to Alternátor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Alternátor?

Alternátor je elektrické zařízení, který přeměňuje rotační kinetickou energii na střídavý elektrický proud pomocí elektromagnetické indukce. Alternátory dělíme na jednofázové i vícefázové (obvykle třífázové). Využívají se ve vodních, tepelných i jaderných elektrárnách. Alternátor naleznete i ve všech běžných automobilech.


Co je to Alternátor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alternátor. Co znamená pojem Alternátor z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Alternátor) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Alternátor patří do kategorie Technika

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, význam slova, co je to Alternátor?, definice, pojem, terminus technicus, co znamená, Technika, slovník, popis, synonymum, lexikon, Technika, přesný význam, terminologie, slovo, význam pojmu


Pojem Alternátor je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Alternátor píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alternátor je točivý elektrický stroj pracující v generátorickém režimu tedy jako elektrický generátor; přeměňuje kinetickou energii (pohybovou energii) rotačního pohybu na energii elektrickou ve formě střídavého proudu. Výstupní střídavý proud (a odpovídající střídavé napětí) může být jednofázový nebo vícefázový. Alternátor pracuje na principu elektromagnetické indukce – ve vodiči je indukováno napětí, pokud se vodič a magnetické pole vůči sobě pohybují.

Jiné informační zdroje o pojmu Alternátor

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alternátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Alternátor ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Alternátor ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Alternátor na Youtube

Hledat výraz Alternátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Alternátor ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alternátor například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Alternátor? resp. co vlastně znamená slovo Alternátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alternátor, odpověď na dotaz co je to Alternátor?. Víte např. kdo to je Antonie Chrástecká? Znáte a víte kdo je Mánička? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Alternátor hledat i v jiných kategoriích (než Technika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde