Co je to?
Definice výrazu Alternátor. Co znamená odborný pojem Alternátor z kategorie Technika?

Co to je Alternátor? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Alternátor

Alternátor je elektrické zařízení, který přeměňuje rotační kinetickou energii na střídavý elektrický proud pomocí elektromagnetické indukce. Alternátory dělíme na jednofázové i vícefázové (obvykle třífázové). Využívají se ve vodních, tepelných i jaderných elektrárnách. Alternátor naleznete i ve všech běžných automobilech.


Co je to Alternátor? Význam slova, termín, Definice výrazu Alternátor. Co znamená odborný pojem Alternátor z kategorie Technika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Alternátor? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Alternátor se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, Alternátor, pojem, formulace, vysvětlení, definice pojmu, co znamená, terminus technicus, význam pojmu, technika, popis, terminologie, význam, heslo, termín, lexikon, odborné názvosloví


Pojem Alternátor je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alternátor? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Alternátor je točivý elektrický stroj pracující v generátorickém režimu tedy jako elektrický generátor; přeměňuje kinetickou energii (pohybovou energii) rotačního pohybu na energii elektrickou ve formě střídavého proudu. Výstupní střídavý proud (a odpovídající střídavé napětí) může být jednofázový nebo vícefázový. Alternátor pracuje na principu elektromagnetické indukce – ve vodiči je indukováno napětí, pokud se vodič a magnetické pole vůči sobě pohybují.

Jiné zdroje informací o pojmu Alternátor

Hledat výraz Alternátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Alternátor ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Alternátor na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alternátor ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Alternátor na Youtube

Zkusit najít pojem Alternátor ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alternátor například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Alternátor? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Alternátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alternátor, odpověď na dotaz co je to Alternátor?. Víte např. kdo to je Chartista? Znáte a víte kdo je Bivoj? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než technika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde