Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alternátor. Co znamená pojem Alternátor z kategorie Technika?

Co je to Alternátor? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Alternátor

Alternátor je elektrické zařízení, který přeměňuje rotační kinetickou energii na střídavý elektrický proud pomocí elektromagnetické indukce. Alternátory dělíme na jednofázové i vícefázové (obvykle třífázové). Využívají se ve vodních, tepelných i jaderných elektrárnách. Alternátor naleznete i ve všech běžných automobilech.


Co je to Alternátor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alternátor. Co znamená pojem Alternátor z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Alternátor? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Alternátor se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: názvosloví, informace, termín, Technika, přesný význam, Technika, co to je, definice, lexikon, význam slova, terminus technicus, co je to Alternátor?, heslo, odborné názvosloví, význam pojmu, Alternátor, formulace, odborný výraz


Pojem Alternátor je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Alternátor?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Alternátor je točivý elektrický stroj pracující v generátorickém režimu tedy jako elektrický generátor; přeměňuje kinetickou energii (pohybovou energii) rotačního pohybu na energii elektrickou ve formě střídavého proudu. Výstupní střídavý proud (a odpovídající střídavé napětí) může být jednofázový nebo vícefázový. Alternátor pracuje na principu elektromagnetické indukce – ve vodiči je indukováno napětí, pokud se vodič a magnetické pole vůči sobě pohybují.

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Alternátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alternátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Alternátor ve Wikislovníku

Najít heslo Alternátor na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alternátor ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Alternátor ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alternátor například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Alternátor? resp. co znamená slovo Alternátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alternátor, odpověď na dotaz co je to Alternátor?. Víte např. kdo to je Stavební inženýr? Znáte a víte kdo je Arbitr? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde