Co je to?
Definice odborného termínu, slova Alternátor. Co znamená pojem Alternátor z kategorie Technika?

Co je Alternátor? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Alternátor?

Alternátor je elektrické zařízení, který přeměňuje rotační kinetickou energii na střídavý elektrický proud pomocí elektromagnetické indukce. Alternátory dělíme na jednofázové i vícefázové (obvykle třífázové). Využívají se ve vodních, tepelných i jaderných elektrárnách. Alternátor naleznete i ve všech běžných automobilech.


Co je to Alternátor? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Alternátor. Co znamená pojem Alternátor z kategorie Technika?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Sepsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Alternátor patří do sekce technika

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, definice, formulace, termín, přesný význam, informace, slovník, synonymum, přesný výraz, heslo, technika, lexikon, odborné názvosloví, význam, technika, Alternátor, vysvětlení


Pojem Alternátor je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Alternátor?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Alternátor je točivý elektrický stroj pracující v generátorickém režimu tedy jako elektrický generátor; přeměňuje kinetickou energii (pohybovou energii) rotačního pohybu na energii elektrickou ve formě střídavého proudu. Výstupní střídavý proud (a odpovídající střídavé napětí) může být jednofázový nebo vícefázový. Alternátor pracuje na principu elektromagnetické indukce – ve vodiči je indukováno napětí, pokud se vodič a magnetické pole vůči sobě pohybují.

Pro více informací o heslu Alternátor zkuste navštívit tyto odkazy

Najít termín Alternátor ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alternátor ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Alternátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Alternátor na Youtube

Hledat termín Alternátor ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alternátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alternátor například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Alternátor? resp. co to je Alternátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alternátor, odpověď na dotaz co je to Alternátor?. Víte např. kdo to je George Gordon Byron? Znáte a víte kdo je Ďábel? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než technika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde