Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alternátor. Co znamená odborný pojem Alternátor z kategorie Technika?

Co je to Alternátor? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Alternátor?

Alternátor je elektrické zařízení, který přeměňuje rotační kinetickou energii na střídavý elektrický proud pomocí elektromagnetické indukce. Alternátory dělíme na jednofázové i vícefázové (obvykle třífázové). Využívají se ve vodních, tepelných i jaderných elektrárnách. Alternátor naleznete i ve všech běžných automobilech.


Co je to Alternátor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alternátor. Co znamená odborný pojem Alternátor z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Alternátor s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Alternátor je v kategorii technika

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, formulace, pojem, wiki, význam pojmu, popis, slovník, heslo, názvosloví, technika, terminologie, odborné názvosloví, definice, lexikon, co je to Alternátor?, co to je, co znamená


Pojem Alternátor je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alternátor? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Alternátor je točivý elektrický stroj pracující v generátorickém režimu tedy jako elektrický generátor; přeměňuje kinetickou energii (pohybovou energii) rotačního pohybu na energii elektrickou ve formě střídavého proudu. Výstupní střídavý proud (a odpovídající střídavé napětí) může být jednofázový nebo vícefázový. Alternátor pracuje na principu elektromagnetické indukce – ve vodiči je indukováno napětí, pokud se vodič a magnetické pole vůči sobě pohybují.

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Alternátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Alternátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Alternátor ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Alternátor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Alternátor na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alternátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alternátor například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Alternátor? resp. co znamená výraz Alternátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alternátor, odpověď na dotaz co je to Alternátor?. Víte např. kdo to je Marie Pojkarová? Znáte a víte kdo je Sanitář? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde