Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kmitočet. Co znamená pojem Kmitočet z kategorie Fyzika?

Co to je Kmitočet? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kmitočet

Kmitočet je fyzikální veličina, která se také označuje jako frekvence. Kmitočet vyjadřuje počet, kolikrát se nějaký opakovaný děj odehrává v určitém vymezeném čase. Užití kmitočtu je široké, můžete se s ním setkat například u obvodu střídavého proudu, kde se takto označuje počet kmitnutí proudu za zvolenou časovou jednotku.
Využívá se více názvu frekvence, ale označení kmitočet zůstalo například u televizní techniky. Jednotkou kmitočtu je hertz, Hz.


Co je to Kmitočet? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kmitočet. Co znamená pojem Kmitočet z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kmitočet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kmitočet je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: význam, Fyzika, termín, co to je, pojem, terminologie, slovo, přesný výraz, co znamená, lexikon, wiki, odborný výraz, formulace, terminus technicus, definice, přesný význam, význam slova, synonymum


Pojem Kmitočet je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kmitočet?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Frekvence (též kmitočet) je fyzikální veličina, která udává počet opakování periodického děje za daný časový úsek. Například v obvodu střídavého proudu takto označujeme počet kmitů napětí či proudu za jednotku času. V televizní technice se pořád označuje jako kmitočet.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Kmitočet na Youtube

Vyhledat výraz Kmitočet ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Kmitočet ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kmitočet ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Kmitočet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kmitočet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kmitočet například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kmitočet? resp. co označuje slovo Kmitočet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kmitočet, odpověď na dotaz co je to Kmitočet?. Víte např. kdo to je Adam Černý? Znáte a víte kdo je Dederon? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Fyzika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.