Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kmitočet. Co znamená odborný pojem Kmitočet z kategorie Fyzika?

Co je to Kmitočet? Význam slova

Co znamená termín Kmitočet? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kmitočet je fyzikální veličina, která se také označuje jako frekvence. Kmitočet vyjadřuje počet, kolikrát se nějaký opakovaný děj odehrává v určitém vymezeném čase. Užití kmitočtu je široké, můžete se s ním setkat například u obvodu střídavého proudu, kde se takto označuje počet kmitnutí proudu za zvolenou časovou jednotku.
Využívá se více názvu frekvence, ale označení kmitočet zůstalo například u televizní techniky. Jednotkou kmitočtu je hertz, Hz.


Co je to Kmitočet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kmitočet. Co znamená odborný pojem Kmitočet z kategorie Fyzika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Kmitočet se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: slovo, heslo, odborné názvosloví, popis, co znamená, terminologie, význam slova, definice, slovník, vysvětlení, synonymum, fyzika, význam pojmu, názvosloví, přesný výraz, co je to Kmitočet?, termín, přesný význam


Pojem Kmitočet je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kmitočet? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Frekvence (též kmitočet) je fyzikální veličina, která udává počet opakování periodického děje za daný časový úsek. Například v obvodu střídavého proudu takto označujeme počet kmitů napětí či proudu za jednotku času. V televizní technice se pořád označuje jako kmitočet.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kmitočet ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kmitočet na Youtube

Vyhledat pojem Kmitočet ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kmitočet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Kmitočet na Google.cz

Vyhledat výraz Kmitočet ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kmitočet například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kmitočet? resp. co označuje slovo Kmitočet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kmitočet, odpověď na dotaz co je to Kmitočet?. Víte např. kdo to je Goliáš? Znáte a víte kdo je Lužičký Srb? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než fyzika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.