Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kmitočet. Co znamená pojem Kmitočet z kategorie Fyzika?

Co to je Kmitočet? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kmitočet

Kmitočet je fyzikální veličina, která se také označuje jako frekvence. Kmitočet vyjadřuje počet, kolikrát se nějaký opakovaný děj odehrává v určitém vymezeném čase. Užití kmitočtu je široké, můžete se s ním setkat například u obvodu střídavého proudu, kde se takto označuje počet kmitnutí proudu za zvolenou časovou jednotku.
Využívá se více názvu frekvence, ale označení kmitočet zůstalo například u televizní techniky. Jednotkou kmitočtu je hertz, Hz.


Co je to Kmitočet? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kmitočet. Co znamená pojem Kmitočet z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kmitočet je v sekci Fyzika

Klíčová slova: terminus technicus, definice pojmu, odborný výraz, názvosloví, co znamená, význam slova, co to je, synonymum, význam pojmu, Fyzika, popis, lexikon, co je to Kmitočet?, definice, přesný význam, wiki, heslo, přesný výraz


Pojem Kmitočet je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kmitočet? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Frekvence (též kmitočet) je fyzikální veličina, která udává počet opakování periodického děje za daný časový úsek. Například v obvodu střídavého proudu takto označujeme počet kmitů napětí či proudu za jednotku času. V televizní technice se pořád označuje jako kmitočet.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat slovo Kmitočet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Kmitočet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Kmitočet ve Wikislovníku

Vyhledat termín Kmitočet ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kmitočet ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kmitočet na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kmitočet například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Kmitočet? resp. co znamená slovo Kmitočet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kmitočet, odpověď na dotaz co je to Kmitočet?. Víte např. kdo to je Jupiter? Znáte a víte kdo je Filcka? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kmitočet v jiné sekci než Fyzika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.