Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kmitočet. Co znamená pojem Kmitočet z kategorie Fyzika?

Co to je Kmitočet? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kmitočet

Kmitočet je fyzikální veličina, která se také označuje jako frekvence. Kmitočet vyjadřuje počet, kolikrát se nějaký opakovaný děj odehrává v určitém vymezeném čase. Užití kmitočtu je široké, můžete se s ním setkat například u obvodu střídavého proudu, kde se takto označuje počet kmitnutí proudu za zvolenou časovou jednotku.
Využívá se více názvu frekvence, ale označení kmitočet zůstalo například u televizní techniky. Jednotkou kmitočtu je hertz, Hz.


Co je to Kmitočet? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kmitočet. Co znamená pojem Kmitočet z kategorie Fyzika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kmitočet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kmitočet je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: popis, synonymum, formulace, přesný výraz, co je to Kmitočet?, význam slova, termín, wiki, názvosloví, význam pojmu, vysvětlení, Fyzika, slovo, pojem, přesný význam, definice, odborný výraz, informace


Pojem Kmitočet je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kmitočet? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Frekvence (též kmitočet) je fyzikální veličina, která udává počet opakování periodického děje za daný časový úsek. Například v obvodu střídavého proudu takto označujeme počet kmitů napětí či proudu za jednotku času. V televizní technice se pořád označuje jako kmitočet.

Další informační zdroje o slovu Kmitočet

Vyhledat výraz Kmitočet ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Kmitočet ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Kmitočet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kmitočet ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kmitočet na Youtube

Vyhledat slovo Kmitočet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kmitočet například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Kmitočet? resp. co vlastně znamená slovo Kmitočet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kmitočet, odpověď na dotaz co je to Kmitočet?. Víte např. kdo to je Koroner? Znáte a víte kdo je Filcka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Kmitočet i v jiných kategoriích (než Fyzika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.