Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kmitočet. Co znamená pojem Kmitočet z kategorie Fyzika?

Co je Kmitočet?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kmitočet

Kmitočet je fyzikální veličina, která se také označuje jako frekvence. Kmitočet vyjadřuje počet, kolikrát se nějaký opakovaný děj odehrává v určitém vymezeném čase. Užití kmitočtu je široké, můžete se s ním setkat například u obvodu střídavého proudu, kde se takto označuje počet kmitnutí proudu za zvolenou časovou jednotku.
Využívá se více názvu frekvence, ale označení kmitočet zůstalo například u televizní techniky. Jednotkou kmitočtu je hertz, Hz.


Co je to Kmitočet? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kmitočet. Co znamená pojem Kmitočet z kategorie Fyzika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text s definicí výrazu Kmitočet doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Kmitočet se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, terminus technicus, slovník, co to je, fyzika, Kmitočet, termín, definice pojmu, wiki, definice, význam, pojem, synonymum, vysvětlení, informace, význam slova, co je to Kmitočet?


Pojem Kmitočet je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kmitočet? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Frekvence (též kmitočet) je fyzikální veličina, která udává počet opakování periodického děje za daný časový úsek. Například v obvodu střídavého proudu takto označujeme počet kmitů napětí či proudu za jednotku času. V televizní technice se pořád označuje jako kmitočet.

Další informační zdroje o slovu Kmitočet

Vyhledat pojem Kmitočet ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kmitočet ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Kmitočet ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Kmitočet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kmitočet ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Kmitočet na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kmitočet například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní už nejspíš víte co znamená Kmitočet? resp. jaký je přesný význam slova Kmitočet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kmitočet, odpověď na dotaz co je to Kmitočet?. Víte např. kdo to je Hacker? Znáte a víte kdo je Valerij Pjakin? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než fyzika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, perpetuum mobile, kmitočet, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.