Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kmitočet. Co znamená pojem Kmitočet z kategorie Fyzika?

Co to je Kmitočet? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kmitočet?

Kmitočet je fyzikální veličina, která se také označuje jako frekvence. Kmitočet vyjadřuje počet, kolikrát se nějaký opakovaný děj odehrává v určitém vymezeném čase. Užití kmitočtu je široké, můžete se s ním setkat například u obvodu střídavého proudu, kde se takto označuje počet kmitnutí proudu za zvolenou časovou jednotku.
Využívá se více názvu frekvence, ale označení kmitočet zůstalo například u televizní techniky. Jednotkou kmitočtu je hertz, Hz.


Co je to Kmitočet? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kmitočet. Co znamená pojem Kmitočet z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kmitočet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kmitočet patří do kategorie Fyzika

Klíčová slova: význam, slovo, Fyzika, formulace, odborný výraz, lexikon, heslo, vysvětlení, pojem, co je to Kmitočet?, význam slova, synonymum, odborné názvosloví, co znamená, definice, popis, přesný význam, wiki


Pojem Kmitočet je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kmitočet?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Frekvence (též kmitočet) je fyzikální veličina, která udává počet opakování periodického děje za daný časový úsek. Například v obvodu střídavého proudu takto označujeme počet kmitů napětí či proudu za jednotku času. V televizní technice se pořád označuje jako kmitočet.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Kmitočet na Google.cz

Hledat termín Kmitočet ve Wikislovníku

Vyhledat termín Kmitočet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Kmitočet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kmitočet ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Kmitočet ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kmitočet například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Kmitočet? resp. co znamená Kmitočet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kmitočet, odpověď na dotaz co je to Kmitočet?. Víte např. kdo to je Legolas? Znáte a víte kdo je Čehún? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Fyzika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.