Co je to?
Definice výrazu Ctnost. Co znamená odborný pojem Ctnost z kategorie Filozofie?

Co to je Ctnost? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ctnost?

Ctnost je název vlastnosti, která znamená sklony k čestnému jednání. Může se jednat o vlastnost, která je navyklá nebo vypěstovaná výchovou.
Pojmem ctnosti se zabýval již filozof Platón, který také zkoumal, zda se dá ctnosti naučit. Za ctnost považoval spravedlnost, moudrost, statečnost a rozumnost, popřípadě uměřenost. Tyto vlastnosti jsou v různých filozofiích považovány za základní ctnosti.


Co je to Ctnost? Význam slova, termín, Definice výrazu Ctnost. Co znamená odborný pojem Ctnost z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ctnost s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ctnost se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: terminologie, Filozofie, názvosloví, odborné názvosloví, přesný výraz, informace, slovník, význam, pojem, terminus technicus, lexikon, Filozofie, význam pojmu, definice, odborný výraz, přesný význam, co znamená, co je to Ctnost?


Pojem Ctnost je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Ctnost zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Ctnost ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Ctnost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Ctnost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ctnost na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ctnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Ctnost ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Ctnost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ctnost? resp. jaký je význam slova Ctnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ctnost, odpověď na dotaz co je to Ctnost?. Víte např. kdo to je Promotér? Znáte a víte kdo je Ivan Vyskočil? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Ctnost i v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.