Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ctnost. Co znamená pojem Ctnost z kategorie Filozofie?

Co to je Ctnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ctnost

Ctnost je název vlastnosti, která znamená sklony k čestnému jednání. Může se jednat o vlastnost, která je navyklá nebo vypěstovaná výchovou.
Pojmem ctnosti se zabýval již filozof Platón, který také zkoumal, zda se dá ctnosti naučit. Za ctnost považoval spravedlnost, moudrost, statečnost a rozumnost, popřípadě uměřenost. Tyto vlastnosti jsou v různých filozofiích považovány za základní ctnosti.


Co je to Ctnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ctnost. Co znamená pojem Ctnost z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ctnost? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Ctnost patří do sekce filozofie

Klíčová slova: lexikon, co to je, terminus technicus, význam pojmu, termín, názvosloví, Ctnost, terminologie, přesný význam, formulace, význam slova, informace, význam, odborné názvosloví, odborný výraz, slovník, popis, přesný výraz


Pojem Ctnost je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Ctnost?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Ctnost (řec. αρετη, areté, lat.virtus) je vypěstovaný a navyklý (habituální) sklon k dobrému jednání. České slovo ctnost souvisí se slovy ctít, čest, úcta.

Více informací o pojmu Ctnost lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Ctnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Ctnost ve Wikizdrojích

Najít slovo Ctnost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Ctnost ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Ctnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Ctnost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ctnost například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Ctnost? resp. co znamená Ctnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ctnost, odpověď na dotaz co je to Ctnost?. Víte např. kdo to je Negr? Znáte a víte kdo je Reese Witherspoon? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Ctnost hledat i v jiných kategoriích (než filozofie) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.