Co je to?
Definice výrazu Ctnost. Co znamená odborný pojem Ctnost z kategorie Filozofie?

Co to je Ctnost? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ctnost?

Ctnost je název vlastnosti, která znamená sklony k čestnému jednání. Může se jednat o vlastnost, která je navyklá nebo vypěstovaná výchovou.
Pojmem ctnosti se zabýval již filozof Platón, který také zkoumal, zda se dá ctnosti naučit. Za ctnost považoval spravedlnost, moudrost, statečnost a rozumnost, popřípadě uměřenost. Tyto vlastnosti jsou v různých filozofiích považovány za základní ctnosti.


Co je to Ctnost? Význam slova, termín, Definice výrazu Ctnost. Co znamená odborný pojem Ctnost z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ctnost? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ctnost se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: co znamená, definice, informace, termín, terminologie, heslo, Filozofie, formulace, vysvětlení, terminus technicus, slovník, co to je, odborné názvosloví, popis, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, přesný význam


Pojem Ctnost je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ctnost? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ctnost (řec. αρετη, areté, lat.virtus) je vypěstovaný a navyklý (habituální) sklon k dobrému jednání. České slovo ctnost souvisí se slovy ctít, čest, úcta.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Ctnost ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Ctnost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ctnost na Youtube

Najít výraz Ctnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ctnost ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Ctnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ctnost například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Ctnost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ctnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ctnost, odpověď na dotaz co je to Ctnost?. Víte např. kdo to je Terence Hill? Znáte a víte kdo je Christian Bale? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.