Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ctnost. Co znamená odborný pojem Ctnost z kategorie Filozofie?

Co je to Ctnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ctnost

Ctnost je název vlastnosti, která znamená sklony k čestnému jednání. Může se jednat o vlastnost, která je navyklá nebo vypěstovaná výchovou.
Pojmem ctnosti se zabýval již filozof Platón, který také zkoumal, zda se dá ctnosti naučit. Za ctnost považoval spravedlnost, moudrost, statečnost a rozumnost, popřípadě uměřenost. Tyto vlastnosti jsou v různých filozofiích považovány za základní ctnosti.


Co je to Ctnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ctnost. Co znamená odborný pojem Ctnost z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ctnost? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Ctnost se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: přesný význam, definice pojmu, terminologie, lexikon, odborné názvosloví, formulace, termín, informace, co to je, názvosloví, pojem, slovo, co je to Ctnost?, definice, co znamená, filozofie, wiki, význam


Pojem Ctnost je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ctnost? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ctnost (řec. αρετη, areté, lat.virtus) je vypěstovaný a navyklý (habituální) sklon k dobrému jednání. České slovo ctnost souvisí se slovy ctít, čest, úcta.

Pro více informací o heslu Ctnost zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem Ctnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Ctnost ve Wikislovníku

Hledat slovo Ctnost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ctnost na Youtube

Hledat pojem Ctnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Ctnost ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ctnost například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ctnost? resp. jaký je význam pojmu Ctnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ctnost, odpověď na dotaz co je to Ctnost?. Víte např. kdo to je Gerard Butler? Znáte a víte kdo je Olga Sehnalová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než filozofie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.