Co je to?
Definice výrazu Ctnost. Co znamená odborný pojem Ctnost z kategorie Filozofie?

Co to je Ctnost? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ctnost?

Ctnost je název vlastnosti, která znamená sklony k čestnému jednání. Může se jednat o vlastnost, která je navyklá nebo vypěstovaná výchovou.
Pojmem ctnosti se zabýval již filozof Platón, který také zkoumal, zda se dá ctnosti naučit. Za ctnost považoval spravedlnost, moudrost, statečnost a rozumnost, popřípadě uměřenost. Tyto vlastnosti jsou v různých filozofiích považovány za základní ctnosti.


Co je to Ctnost? Význam slova, termín, Definice výrazu Ctnost. Co znamená odborný pojem Ctnost z kategorie Filozofie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ctnost sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ctnost patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: slovo, terminus technicus, informace, význam, lexikon, co znamená, co je to Ctnost?, přesný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, definice, co to je, heslo, význam slova, slovník, Ctnost, odborný výraz, popis


Pojem Ctnost je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Ctnost v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Ctnost ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ctnost ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ctnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Ctnost na Google.cz

Zkusit najít termín Ctnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Ctnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ctnost například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Ctnost? resp. co označuje slovo Ctnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ctnost, odpověď na dotaz co je to Ctnost?. Víte např. kdo to je Paul McCartney? Znáte a víte kdo je Ivan Vyskočil? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ctnost v jiné sekci než Filozofie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.