Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ctnost. Co znamená slovo Ctnost z kategorie Filozofie?

Co je Ctnost? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ctnost

Ctnost je název vlastnosti, která znamená sklony k čestnému jednání. Může se jednat o vlastnost, která je navyklá nebo vypěstovaná výchovou.
Pojmem ctnosti se zabýval již filozof Platón, který také zkoumal, zda se dá ctnosti naučit. Za ctnost považoval spravedlnost, moudrost, statečnost a rozumnost, popřípadě uměřenost. Tyto vlastnosti jsou v různých filozofiích považovány za základní ctnosti.


Co je to Ctnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ctnost. Co znamená slovo Ctnost z kategorie Filozofie?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Ctnost patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: význam slova, filozofie, slovo, lexikon, formulace, filozofie, co znamená, informace, wiki, význam, terminologie, Ctnost, synonymum, přesný význam, slovník, co to je, přesný výraz, termín


Pojem Ctnost je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ctnost? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ctnost (řec. αρετη, areté, lat.virtus) je vypěstovaný a navyklý (habituální) sklon k dobrému jednání. České slovo ctnost souvisí se slovy ctít, čest, úcta.

Pro další informace o termínu Ctnost zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Ctnost na Youtube

Zkusit najít výraz Ctnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Ctnost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Ctnost ve Wikislovníku

Hledat slovo Ctnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Ctnost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ctnost například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Ctnost? resp. co je to Ctnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ctnost, odpověď na dotaz co je to Ctnost?. Víte např. kdo to je Michal Řepík? Znáte a víte kdo je Mikuláš Peksa? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v filozofie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.