Co je to?
Výraz, termín, definice slova Syfilis. Co znamená odborný pojem Syfilis z kategorie Nemoce?

Co je to Syfilis? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Syfilis

Syfilis je jméno infekční pohlavně přenosné nemoci, kterou způsobuje bakterie Treponema. Nejčastějším způsobem přenosu nemoci je pohlavní styk. Vyskytuje se nejvíce mezi osobami do třiceti let. Syfilis zasahuje kůži a další systémy, pohybový, opěrný, kardiovaskulární i centrální nervový systém. Probíhá ve třech stádiích, změny a poškození, které proběhnou v poslední fázi, již nelze léčit a mohou vést ke smrti.
U těhotných se přenáší z matky na plod. Pokud je nemoc odhalena včas, lze ji úspěšně vyléčit pomocí antibiotik.


Co je to Syfilis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Syfilis. Co znamená odborný pojem Syfilis z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Syfilis s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Syfilis se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: definice, vysvětlení, význam pojmu, popis, heslo, co to je, formulace, nemoce, odborný výraz, wiki, slovo, slovník, názvosloví, termín, co je to Syfilis?, lexikon, informace, synonymum


Pojem Syfilis je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Syfilis? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Syfilis (též příjice nebo lues, dříve francouzská, galská či uherská nemoc) je pohlavně přenosnou infekcí způsobovanou bakterií Treponema pallidum pallidum z kmene spirochét. Hlavním způsobem přenosu je pohlavní styk; během těhotenství nebo při porodu však může být přenesena i z matky na plod, což má za následek kongenitální syfilis. Mezi další lidské nemoci způsobované bakteriemi příbuznými jedincům Treponema pallidum patří frambézie (poddruh pertenue), pinta (poddruh carateum) a endemická syfilis neboli bejel (poddruh endemicum).

Jiné informační zdroje o pojmu Syfilis

Vyhledat slovo Syfilis ve Wikizdrojích

Najít slovo Syfilis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Syfilis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Syfilis ve vyhledávači Yandex

Najít termín Syfilis ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Syfilis na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Syfilis například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Syfilis? resp. co je to Syfilis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Syfilis, odpověď na dotaz co je to Syfilis?. Víte např. kdo to je Tereza Martincová? Znáte a víte kdo je Marie Kyselková? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.