Co je to?
Odborný výraz, definice slova Syfilis. Co znamená pojem Syfilis z kategorie Nemoce?

Co je to Syfilis? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Syfilis

Syfilis je jméno infekční pohlavně přenosné nemoci, kterou způsobuje bakterie Treponema. Nejčastějším způsobem přenosu nemoci je pohlavní styk. Vyskytuje se nejvíce mezi osobami do třiceti let. Syfilis zasahuje kůži a další systémy, pohybový, opěrný, kardiovaskulární i centrální nervový systém. Probíhá ve třech stádiích, změny a poškození, které proběhnou v poslední fázi, již nelze léčit a mohou vést ke smrti.
U těhotných se přenáší z matky na plod. Pokud je nemoc odhalena včas, lze ji úspěšně vyléčit pomocí antibiotik.


Co je to Syfilis? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Syfilis. Co znamená pojem Syfilis z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Syfilis sdílejte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Syfilis je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, co to je, definice pojmu, slovo, odborné názvosloví, význam slova, heslo, popis, názvosloví, definice, Syfilis, vysvětlení, termín, lexikon, terminologie, přesný význam, wiki, přesný výraz


Pojem Syfilis je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Syfilis? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Syfilis (též příjice nebo lues, dříve francouzská, galská či uherská nemoc) je pohlavně přenosnou infekcí způsobovanou bakterií Treponema pallidum pallidum z kmene spirochét. Hlavním způsobem přenosu je pohlavní styk; během těhotenství nebo při porodu však může být přenesena i z matky na plod, což má za následek kongenitální syfilis. Mezi další lidské nemoci způsobované bakteriemi příbuznými jedincům Treponema pallidum patří frambézie (poddruh pertenue), pinta (poddruh carateum) a endemická syfilis neboli bejel (poddruh endemicum).

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Syfilis ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Syfilis ve Wikizdrojích

Najít slovo Syfilis ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Syfilis na Google.cz

Hledat heslo Syfilis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Syfilis ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Syfilis například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Syfilis? resp. co to je Syfilis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Syfilis, odpověď na dotaz co je to Syfilis?. Víte např. kdo to je Dwayne Johnson? Znáte a víte kdo je Legionář? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.