Co je to?
Odborný výraz, definice slova Syfilis. Co znamená slovo Syfilis z kategorie Nemoce?

Co je Syfilis? Definice pojmu

Co znamená pojem, definice termínu Syfilis?

Syfilis je jméno infekční pohlavně přenosné nemoci, kterou způsobuje bakterie Treponema. Nejčastějším způsobem přenosu nemoci je pohlavní styk. Vyskytuje se nejvíce mezi osobami do třiceti let. Syfilis zasahuje kůži a další systémy, pohybový, opěrný, kardiovaskulární i centrální nervový systém. Probíhá ve třech stádiích, změny a poškození, které proběhnou v poslední fázi, již nelze léčit a mohou vést ke smrti.
U těhotných se přenáší z matky na plod. Pokud je nemoc odhalena včas, lze ji úspěšně vyléčit pomocí antibiotik.


Co je to Syfilis? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Syfilis. Co znamená slovo Syfilis z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Syfilis patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, definice pojmu, informace, slovo, definice, co to je, heslo, terminologie, přesný výraz, synonymum, pojem, význam, lexikon, terminus technicus, vysvětlení, odborné názvosloví, formulace


Pojem Syfilis je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Syfilis? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Syfilis (též příjice nebo lues, dříve francouzská, galská či uherská nemoc) je pohlavně přenosnou infekcí způsobovanou bakterií Treponema pallidum pallidum z kmene spirochét. Hlavním způsobem přenosu je pohlavní styk; během těhotenství nebo při porodu však může být přenesena i z matky na plod, což má za následek kongenitální syfilis. Mezi další lidské nemoci způsobované bakteriemi příbuznými jedincům Treponema pallidum patří frambézie (poddruh pertenue), pinta (poddruh carateum) a endemická syfilis neboli bejel (poddruh endemicum).

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Syfilis ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Syfilis na Youtube

Hledat pojem Syfilis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Syfilis na Google.cz

Hledat výraz Syfilis ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Syfilis ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Syfilis například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte co je to Syfilis? resp. jaká je definice termínu Syfilis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Syfilis, odpověď na dotaz co je to Syfilis?. Víte např. kdo to je Milan Ondrík? Znáte a víte kdo je Bob Woodward? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.