Co je to?
Výraz, termín, definice slova Progresivní daň. Co znamená odborný pojem Progresivní daň z kategorie Ekonomie?

Co je to Progresivní daň? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Progresivní daň

Progresivní daň neboli daňová progrese je takový systém zdanění, kdy vyšší daně platí osoby s vyšším příjmem, tedy: čím vyšší příjem, tím vyšší daň. Progresivní zdanění má své příznivce i odpůrce: na jednu stranu se tvrdí, že vysokopříjmové skupiny obyvatel jsou trestány za svůj úspěch, na druhou stranu to, že lidé s vyšším příjmem platí vyšší daň, může být vnímáno jako solidární s těmi, kteří tak úspěšní nejsou a vydělávají méně.


Co je to Progresivní daň? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Progresivní daň. Co znamená odborný pojem Progresivní daň z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Progresivní daň s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Progresivní daň patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: význam, názvosloví, informace, Ekonomie, co znamená, slovník, odborné názvosloví, definice, wiki, vysvětlení, popis, synonymum, slovo, význam pojmu, co je to Progresivní daň?, Ekonomie, terminus technicus, lexikon


Pojem Progresivní daň je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Progresivní daň v následujících vyhledávačích

Najít výraz Progresivní daň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Progresivní daň ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Progresivní daň ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Progresivní daň na Youtube

Najít heslo Progresivní daň ve Wikislovníku

Vyhledat termín Progresivní daň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Progresivní daň například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Progresivní daň? resp. jaký je význam pojmu Progresivní daň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Progresivní daň, odpověď na dotaz co je to Progresivní daň?. Víte např. kdo to je Mykolog? Znáte a víte kdo je Amant? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.