Co je to?
Výraz, termín, definice slova Progresivní daň. Co znamená odborný pojem Progresivní daň z kategorie Ekonomie?

Co je to Progresivní daň? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Progresivní daň?

Progresivní daň neboli daňová progrese je takový systém zdanění, kdy vyšší daně platí osoby s vyšším příjmem, tedy: čím vyšší příjem, tím vyšší daň. Progresivní zdanění má své příznivce i odpůrce: na jednu stranu se tvrdí, že vysokopříjmové skupiny obyvatel jsou trestány za svůj úspěch, na druhou stranu to, že lidé s vyšším příjmem platí vyšší daň, může být vnímáno jako solidární s těmi, kteří tak úspěšní nejsou a vydělávají méně.


Co je to Progresivní daň? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Progresivní daň. Co znamená odborný pojem Progresivní daň z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Progresivní daň doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Progresivní daň se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, popis, význam, heslo, wiki, slovník, terminologie, termín, význam pojmu, přesný význam, Progresivní daň, definice pojmu, co je to Progresivní daň?, slovo, odborný výraz, Ekonomie, synonymum, přesný výraz


Pojem Progresivní daň je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Progresivní daň dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Progresivní daňový systém, označovaný také jako "progresivní daň", je daňový systém, ve kterém obyvatelé s vyššími příjmy odvádí státu na dani větší procento ze svých příjmů. Tento systém také částečně přesouvá peníze od obyvatel s vysokým platem, k lidem s platem nižším. Tento pojem v sobě zahrnuje jak vyšší daňové sazby, které určují procento daně z příjmu, tak slevy na daních a další prostředky snižující intenzitu daňového zatížení nízkopříjmových obyvatel.

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Progresivní daň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Progresivní daň ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Progresivní daň na Google.cz

Najít pojem Progresivní daň ve Wikislovníku

Hledat výraz Progresivní daň ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Progresivní daň ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Progresivní daň například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Progresivní daň? resp. jaká je definice slova Progresivní daň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Progresivní daň, odpověď na dotaz co je to Progresivní daň?. Víte např. kdo to je Jan Zahradil? Znáte a víte kdo je Bastard? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Progresivní daň v jiné sekci než Ekonomie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.