Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kumys. Co znamená pojem Kumys z kategorie Nápoje?

Co je to Kumys? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kumys?

Kumys je nápoj připravovaný z kvašeného kobylího mléka. Jde o alkoholický nápoj, který je populární především v Ruku a Asii. Vyrábí se v době, kdy mají kobyly hříbata. Kobyly nemohu být při dojení uvázané, zhoršila by se tak kvalita mléka. Pro dojení i přepravu se místo původních měchů z kůže používají plastové nádoby. Kumys se dá pít, jakmile má nakyslou chuť, ale lepší je až po několika dnech. Aby se nezkazil, musí být uložen ve stínu a v chladu zespoda.
Typická je nakyslá chuť, nápoj může až štípat. Má vysoké výživové hodnoty, kombinovaný s pečivem tvořil základní stravu pastevců. Mnoho lidí, kteří na nápoj nejsou zvyklí, má po jeho požití obtíže. Kumys, který má nižší obsah alkoholu, může být používán jako léčebný prostředek při bronchitidách, tuberkulóze a dalších onemocněních. Pro jeho podávání existují tradiční nádoby i pravidla, komu má být jaký duh kumysu podáván.


Co je to Kumys? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kumys. Co znamená pojem Kumys z kategorie Nápoje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kumys? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kumys patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: vysvětlení, Nápoje, definice, význam, lexikon, Nápoje, Kumys, co je to Kumys?, odborné názvosloví, synonymum, pojem, odborný výraz, co znamená, slovník, formulace, přesný význam, terminus technicus, popis


Pojem Kumys je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Kumys v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Kumys na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kumys ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Kumys ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Kumys ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Kumys ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Kumys ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kumys například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kumys? resp. jaký je význam slova Kumys? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kumys, odpověď na dotaz co je to Kumys?. Víte např. kdo to je Narcis? Znáte a víte kdo je Tomáš Feřtek? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.