Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kumys. Co znamená odborný pojem Kumys z kategorie Nápoje?

Co je to Kumys? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kumys

Kumys je nápoj připravovaný z kvašeného kobylího mléka. Jde o alkoholický nápoj, který je populární především v Ruku a Asii. Vyrábí se v době, kdy mají kobyly hříbata. Kobyly nemohu být při dojení uvázané, zhoršila by se tak kvalita mléka. Pro dojení i přepravu se místo původních měchů z kůže používají plastové nádoby. Kumys se dá pít, jakmile má nakyslou chuť, ale lepší je až po několika dnech. Aby se nezkazil, musí být uložen ve stínu a v chladu zespoda.
Typická je nakyslá chuť, nápoj může až štípat. Má vysoké výživové hodnoty, kombinovaný s pečivem tvořil základní stravu pastevců. Mnoho lidí, kteří na nápoj nejsou zvyklí, má po jeho požití obtíže. Kumys, který má nižší obsah alkoholu, může být používán jako léčebný prostředek při bronchitidách, tuberkulóze a dalších onemocněních. Pro jeho podávání existují tradiční nádoby i pravidla, komu má být jaký duh kumysu podáván.


Co je to Kumys? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kumys. Co znamená odborný pojem Kumys z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kumys? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Kumys se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: informace, termín, co to je, nápoje, co je to Kumys?, odborné názvosloví, pojem, význam slova, Kumys, význam pojmu, přesný výraz, definice, heslo, lexikon, terminologie, co znamená, slovo, popis


Pojem Kumys je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kumys?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kumys (mongolsky айраг, kazašsky қымыз, kyrgyzsky кымыз, baškirsky ҡымыҙ uzbecky a tatarsky qimiz, rusky кумыс) je středoasijský alkoholický nápoj z kvašeného kobylího mléka. Nápoj je široce rozšířen jak ve Střední Asii, tak i v evropské části Ruska.

Airag

Mongolský kumys je nazýván airag. Autor: Brücke-Osteuropa, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Mongolský kumys je nazýván airag. Autor: Brücke-Osteuropa, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Další informační zdroje o slovu Kumys

Zkusit najít heslo Kumys ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Kumys na Google.cz

Vyhledat heslo Kumys ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Kumys ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kumys ve Wikimedia Commons

Najít výraz Kumys ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kumys například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kumys? resp. co označuje slovo Kumys? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kumys, odpověď na dotaz co je to Kumys?. Víte např. kdo to je Benjamin Kuras? Znáte a víte kdo je Veronika Khek Kubařová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nápoje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.