Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prvotní hřích. Co znamená odborný pojem Prvotní hřích z kategorie Náboženství?

Co je to Prvotní hřích? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Prvotní hřích

Prvotní hřích je označení prvního hříchu, který byl v dějinách lidstva spáchán. Tohoto hříchu se podle Bible měli dopustit Adam a Eva v ráji. Nechali se svést hadem a okusili jablka ze stromu poznání. Museli pak odejít z ráje, museli těžce pracovat, ženy trpěly porodními bolestmi a ženy a hadi se stali nepřáteli. Všichni lidé včetně Adama a Evy také stárli. Tento typ hříšnosti je dědičný a člověk ho nemůže ovlivnit.
Křesťanská věrouka praví, že díky oběti Ježíše Krista by za určité situace mohl být prvotní hřích prominut a lidstvo by se vrátilo do původního blaženého stavu. Židovské náboženství dědičnost a vykoupení prvotního hříchu popírá.


Co je to Prvotní hřích? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prvotní hřích. Co znamená odborný pojem Prvotní hřích z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Prvotní hřích s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Prvotní hřích se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: přesný význam, pojem, co znamená, lexikon, odborné názvosloví, význam pojmu, informace, Prvotní hřích, definice, terminologie, význam slova, co to je, přesný výraz, heslo, vysvětlení, synonymum, náboženství, náboženství


Pojem Prvotní hřích je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Prvotní hřích? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Prvotní hřích, hebrejsky החטא הקדמון‎‎, ha-chet ha-kadmon, latinsky peccatum originale, je termín pro první hřích v historii lidstva, kterého se podle biblického příběhu dopustili Adam a Eva v Zahradě Eden (ráji), když se nechali svést hadem a pojedli ze stromu poznání. Důsledkem bylo vyhnání z ráje, uložení těžké práce a porodních bolestí lidstvu a ustanovení nepřátelství mezi ženou a hadem. Od té doby také Adam a všichni lidé začali stárnout a umírat.

Prvotní hřích v ráji

Karikatura prvotního hříchu. Adam a Eva v zahradě Eden. Autor: rygle, zdroj: OpenClipart.org
Karikatura prvotního hříchu. Adam a Eva v zahradě Eden. Autor: rygle, zdroj: OpenClipart.org


Hledejte pojem Prvotní hřích v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prvotní hřích ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Prvotní hřích na Google.cz

Vyhledat termín Prvotní hřích ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Prvotní hřích ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Prvotní hřích ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Prvotní hřích ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Prvotní hřích například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Prvotní hřích? resp. co označuje slovo Prvotní hřích? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvotní hřích, odpověď na dotaz co je to Prvotní hřích?. Víte např. kdo to je Casanova? Znáte a víte kdo je Filofob? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?