Co je to?
Definice odborného termínu, slova Prvotní hřích. Co znamená pojem Prvotní hřích z kategorie Náboženství?

Co je to Prvotní hřích? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Prvotní hřích?

Prvotní hřích je označení prvního hříchu, který byl v dějinách lidstva spáchán. Tohoto hříchu se podle Bible měli dopustit Adam a Eva v ráji. Nechali se svést hadem a okusili jablka ze stromu poznání. Museli pak odejít z ráje, museli těžce pracovat, ženy trpěly porodními bolestmi a ženy a hadi se stali nepřáteli. Všichni lidé včetně Adama a Evy také stárli. Tento typ hříšnosti je dědičný a člověk ho nemůže ovlivnit.
Křesťanská věrouka praví, že díky oběti Ježíše Krista by za určité situace mohl být prvotní hřích prominut a lidstvo by se vrátilo do původního blaženého stavu. Židovské náboženství dědičnost a vykoupení prvotního hříchu popírá.


Co je to Prvotní hřích? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Prvotní hřích. Co znamená pojem Prvotní hřích z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Prvotní hřích patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, termín, definice, názvosloví, Prvotní hřích, slovník, pojem, význam pojmu, heslo, synonymum, wiki, formulace, význam slova, lexikon, přesný výraz, vysvětlení, Náboženství


Pojem Prvotní hřích je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Prvotní hřích? Výraz, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Prvotní hřích, hebrejsky החטא הקדמון‎‎, ha-chet ha-kadmon, latinsky peccatum originale, je termín pro první hřích v historii lidstva, kterého se podle biblického příběhu dopustili Adam a Eva v Zahradě Eden (ráji), když se nechali svést hadem a pojedli ze stromu poznání. Důsledkem bylo vyhnání z ráje, uložení těžké práce a porodních bolestí lidstvu a ustanovení nepřátelství mezi ženou a hadem. Od té doby také Adam a všichni lidé začali stárnout a umírat.

Prvotní hřích v ráji

Karikatura prvotního hříchu. Adam a Eva v zahradě Eden. Autor: rygle, zdroj: OpenClipart.org
Karikatura prvotního hříchu. Adam a Eva v zahradě Eden. Autor: rygle, zdroj: OpenClipart.org


Jiné zdroje informací o pojmu Prvotní hřích

Najít heslo Prvotní hřích na Google.cz

Najít slovo Prvotní hřích ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Prvotní hřích ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Prvotní hřích ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Prvotní hřích na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prvotní hřích ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Prvotní hřích například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Prvotní hřích? resp. jaký je význam pojmu Prvotní hřích? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvotní hřích, odpověď na dotaz co je to Prvotní hřích?. Víte např. kdo to je Zuzana Bydžovská? Znáte a víte kdo je Amanda Lear? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?