Co je to?
Definice odborného termínu, slova Prvotní hřích. Co znamená pojem Prvotní hřích z kategorie Náboženství?

Co je to Prvotní hřích? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Prvotní hřích

Prvotní hřích je označení prvního hříchu, který byl v dějinách lidstva spáchán. Tohoto hříchu se podle Bible měli dopustit Adam a Eva v ráji. Nechali se svést hadem a okusili jablka ze stromu poznání. Museli pak odejít z ráje, museli těžce pracovat, ženy trpěly porodními bolestmi a ženy a hadi se stali nepřáteli. Všichni lidé včetně Adama a Evy také stárli. Tento typ hříšnosti je dědičný a člověk ho nemůže ovlivnit.
Křesťanská věrouka praví, že díky oběti Ježíše Krista by za určité situace mohl být prvotní hřích prominut a lidstvo by se vrátilo do původního blaženého stavu. Židovské náboženství dědičnost a vykoupení prvotního hříchu popírá.


Co je to Prvotní hřích? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Prvotní hřích. Co znamená pojem Prvotní hřích z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Prvotní hřích se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: přesný význam, Náboženství, synonymum, přesný výraz, wiki, formulace, Prvotní hřích, co to je, odborný výraz, význam pojmu, slovo, co je to Prvotní hřích?, lexikon, Náboženství, pojem, termín, definice pojmu, terminologie


Pojem Prvotní hřích je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Prvotní hřích?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prvotní hřích, hebrejsky החטא הקדמון‎‎, ha-chet ha-kadmon, latinsky peccatum originale, je termín pro první hřích v historii lidstva, kterého se podle biblického příběhu dopustili Adam a Eva v Zahradě Eden (ráji), když se nechali svést hadem a pojedli ze stromu poznání. Důsledkem bylo vyhnání z ráje, uložení těžké práce a porodních bolestí lidstvu a ustanovení nepřátelství mezi ženou a hadem. Od té doby také Adam a všichni lidé začali stárnout a umírat.

Prvotní hřích v ráji

Karikatura prvotního hříchu. Adam a Eva v zahradě Eden. Autor: rygle, zdroj: OpenClipart.org
Karikatura prvotního hříchu. Adam a Eva v zahradě Eden. Autor: rygle, zdroj: OpenClipart.org


Hledejte pojem Prvotní hřích v následujících vyhledávačích

Najít slovo Prvotní hřích ve Wikizdrojích

Hledat pojem Prvotní hřích ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prvotní hřích ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Prvotní hřích na Youtube

Vyhledat termín Prvotní hřích na Google.cz

Najít výraz Prvotní hřích ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Prvotní hřích například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Prvotní hřích? resp. jaký je význam slova Prvotní hřích? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prvotní hřích, odpověď na dotaz co je to Prvotní hřích?. Víte např. kdo to je Dalibor Dědek? Znáte a víte kdo je Tomáš Drahoňovský? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?