Co je to?
Definice výrazu, termínu Ludolfovo číslo. Co znamená odborný pojem Ludolfovo číslo z kategorie Matematika?

Co je Ludolfovo číslo?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ludolfovo číslo?

Ludolfovo číslo, také známé jako pí, je pojem označující matematickou konstantu, která představuje poměr obvodu kruhu k jeho průměru. Tato konstanta má hodnotu přibližně 3,14159, ale je iracionální, což znamená, že nemůže být vyjádřena jako zlomek dvou celých čísel a nemá konečný nebo periodický desetinný vývoj. Ludolfovo číslo je pojmenováno po německém matematikovi Ludolfovi van Ceulenu, který žil v 16. století, a který se zabýval výpočtem desetinných míst π. Ludolfovo číslo je základním prvkem mnoha matematických výpočtů a je klíčové pro geometrii, trigonometrii, analýzu a mnoho dalších oblastí matematiky i vědy obecně. Ludolfovo číslo lze vyjádřit pomocí různých metod, jako je například nekonečný řetězec zlomků nebo různé řady a algoritmy. Jedna z nejznámějších metod pro výpočet π je Gregory-Leibnizova řada nebo Leibnizova formule. Tyto řady konvergují k hodnotě π, ale konvergují pomalu, což znamená, že musí být užito mnoho termínů, aby se dosáhlo přesné hodnoty.
Moderní počítačové technologie umožňují vypočítat Ludolfovo číslo na mnoho desetinných míst pomocí různých algoritmů, jako je například algoritmus BBP tedy Bailey–Borwein–Plouffe, či algoritmus založený na Fourierově řadě. Tato přesná hodnota π byla vypočítána na biliony desetinných míst. Ludolfovo číslo se využívá v mnoha oblastech vědy, techniky a průmyslu, včetně výpočtů pro inženýrství, fyziku, statistiku, počítačovou grafiku a mnoha dalších. Je to jedna z nejznámějších a nejdůležitějších matematických konstant.


Co je to Ludolfovo číslo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ludolfovo číslo. Co znamená odborný pojem Ludolfovo číslo z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Ludolfovo číslo je v kategorii matematika

Klíčová slova: význam, termín, pojem, co to je, terminologie, formulace, heslo, slovník, názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, matematika, slovo, lexikon, přesný výraz, synonymum, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Ludolfovo číslo je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Ludolfovo číslo lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ludolfovo číslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ludolfovo číslo ve Wikimedia Commons

Najít slovo Ludolfovo číslo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Ludolfovo číslo ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Ludolfovo číslo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Ludolfovo číslo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludolfovo číslo například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teďka již bezesporu víte jaký je význam slova Ludolfovo číslo? resp. jaký je význam pojmu Ludolfovo číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ludolfovo číslo, odpověď na dotaz co je to Ludolfovo číslo?. Víte např. kdo to je Alergolog? Znáte a víte kdo je Henri Poincaré? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Ludolfovo číslo i jinde než v sekci než v matematika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, najdi cisla, ludolfovo číslo, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.