Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ludolfovo číslo. Co znamená odborný pojem Ludolfovo číslo z kategorie Matematika?

Co je Ludolfovo číslo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ludolfovo číslo

Ludolfovo číslo, také známé jako pí, je pojem označující matematickou konstantu, která představuje poměr obvodu kruhu k jeho průměru. Tato konstanta má hodnotu přibližně 3,14159, ale je iracionální, což znamená, že nemůže být vyjádřena jako zlomek dvou celých čísel a nemá konečný nebo periodický desetinný vývoj. Ludolfovo číslo je pojmenováno po německém matematikovi Ludolfovi van Ceulenu, který žil v 16. století, a který se zabýval výpočtem desetinných míst π. Ludolfovo číslo je základním prvkem mnoha matematických výpočtů a je klíčové pro geometrii, trigonometrii, analýzu a mnoho dalších oblastí matematiky i vědy obecně. Ludolfovo číslo lze vyjádřit pomocí různých metod, jako je například nekonečný řetězec zlomků nebo různé řady a algoritmy. Jedna z nejznámějších metod pro výpočet π je Gregory-Leibnizova řada nebo Leibnizova formule. Tyto řady konvergují k hodnotě π, ale konvergují pomalu, což znamená, že musí být užito mnoho termínů, aby se dosáhlo přesné hodnoty.
Moderní počítačové technologie umožňují vypočítat Ludolfovo číslo na mnoho desetinných míst pomocí různých algoritmů, jako je například algoritmus BBP tedy Bailey–Borwein–Plouffe, či algoritmus založený na Fourierově řadě. Tato přesná hodnota π byla vypočítána na biliony desetinných míst. Ludolfovo číslo se využívá v mnoha oblastech vědy, techniky a průmyslu, včetně výpočtů pro inženýrství, fyziku, statistiku, počítačovou grafiku a mnoha dalších. Je to jedna z nejznámějších a nejdůležitějších matematických konstant.


Co je to Ludolfovo číslo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ludolfovo číslo. Co znamená odborný pojem Ludolfovo číslo z kategorie Matematika?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ludolfovo číslo? Pak se o ní podělte se známými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ludolfovo číslo je v kategorii matematika

Klíčová slova: slovo, co to je, co je to Ludolfovo číslo?, význam, význam slova, matematika, wiki, definice pojmu, informace, význam pojmu, synonymum, formulace, vysvětlení, matematika, Ludolfovo číslo, definice, přesný význam, terminus technicus


Pojem Ludolfovo číslo je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ludolfovo číslo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Ludolfovo číslo ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Ludolfovo číslo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Ludolfovo číslo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Ludolfovo číslo ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ludolfovo číslo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludolfovo číslo například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte co znamená slovo Ludolfovo číslo? resp. co vlastně znamená slovo Ludolfovo číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ludolfovo číslo, odpověď na dotaz co je to Ludolfovo číslo?. Víte např. kdo to je David Deyl? Znáte a víte kdo je Jean Béliveau? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Ludolfovo číslo hledat i v jiných kategoriích (než matematika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.