Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Větný ekvivalent. Co znamená pojem Větný ekvivalent z kategorie Český jazyk?

Co to je Větný ekvivalent? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Větný ekvivalent?

Větný ekvivalent je gramatický pojem. Jedná se o vyjádření stejné nebo podobné hodnoty, jakou má věta. Jako větný ekvivalent může být označena také jmenná věta nebo větná konstrukce.
Základem takového vyjádření bývá podstatné jméno, přídavné jméno, příslovce, částice nebo citoslovce. Není zde podmět nebo přísudek, jedná se o pouhá slova, slovní spojení, příkazy, zákazy či názvy.


Co je to Větný ekvivalent? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Větný ekvivalent. Co znamená pojem Větný ekvivalent z kategorie Český jazyk?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Větný ekvivalent se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: přesný význam, heslo, informace, popis, co je to Větný ekvivalent?, co znamená, názvosloví, přesný výraz, Větný ekvivalent, termín, slovník, slovo, lexikon, co to je, Český jazyk, význam, Český jazyk, definice pojmu


Pojem Větný ekvivalent je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Větný ekvivalent

Zkusit najít pojem Větný ekvivalent ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Větný ekvivalent ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Větný ekvivalent ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Větný ekvivalent ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Větný ekvivalent na Youtube

Hledat pojem Větný ekvivalent ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Větný ekvivalent například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Větný ekvivalent? resp. co vlastně znamená slovo Větný ekvivalent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Větný ekvivalent, odpověď na dotaz co je to Větný ekvivalent?. Víte např. kdo to je Věra Jourová? Znáte a víte kdo je Siréna? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.