Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Větný ekvivalent. Co znamená pojem Větný ekvivalent z kategorie Český jazyk?

Co to je Větný ekvivalent? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Větný ekvivalent?

Větný ekvivalent je gramatický pojem. Jedná se o vyjádření stejné nebo podobné hodnoty, jakou má věta. Jako větný ekvivalent může být označena také jmenná věta nebo větná konstrukce.
Základem takového vyjádření bývá podstatné jméno, přídavné jméno, příslovce, částice nebo citoslovce. Není zde podmět nebo přísudek, jedná se o pouhá slova, slovní spojení, příkazy, zákazy či názvy.


Co je to Větný ekvivalent? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Větný ekvivalent. Co znamená pojem Větný ekvivalent z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Větný ekvivalent je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: význam, význam slova, lexikon, formulace, heslo, přesný význam, co to je, terminologie, význam pojmu, definice, vysvětlení, co je to Větný ekvivalent?, termín, odborný výraz, co znamená, slovník, informace, definice pojmu


Pojem Větný ekvivalent je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Větný ekvivalent ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Větný ekvivalent ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Větný ekvivalent na Youtube

Zkusit najít termín Větný ekvivalent ve Wikislovníku

Hledat termín Větný ekvivalent ve Wikipedii

Vyhledat pojem Větný ekvivalent ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Větný ekvivalent například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Větný ekvivalent? resp. co je to Větný ekvivalent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Větný ekvivalent, odpověď na dotaz co je to Větný ekvivalent?. Víte např. kdo to je Marian Jurečka? Znáte a víte kdo je Jean Paul Sartre? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Větný ekvivalent hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.