Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Větný ekvivalent. Co znamená pojem Větný ekvivalent z kategorie Český jazyk?

Co to je Větný ekvivalent? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Větný ekvivalent?

Větný ekvivalent je gramatický pojem. Jedná se o vyjádření stejné nebo podobné hodnoty, jakou má věta. Jako větný ekvivalent může být označena také jmenná věta nebo větná konstrukce.
Základem takového vyjádření bývá podstatné jméno, přídavné jméno, příslovce, částice nebo citoslovce. Není zde podmět nebo přísudek, jedná se o pouhá slova, slovní spojení, příkazy, zákazy či názvy.


Co je to Větný ekvivalent? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Větný ekvivalent. Co znamená pojem Větný ekvivalent z kategorie Český jazyk?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Větný ekvivalent patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: terminologie, wiki, definice pojmu, přesný význam, formulace, význam pojmu, slovník, Český jazyk, definice, slovo, význam slova, synonymum, přesný výraz, co znamená, názvosloví, co je to Větný ekvivalent?, heslo, význam


Pojem Větný ekvivalent je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Větný ekvivalent

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Větný ekvivalent ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Větný ekvivalent ve vyhledávači Qwant

Najít termín Větný ekvivalent ve Wikislovníku

Najít slovo Větný ekvivalent ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Větný ekvivalent ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Větný ekvivalent na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Větný ekvivalent například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Větný ekvivalent? resp. co označuje slovo Větný ekvivalent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Větný ekvivalent, odpověď na dotaz co je to Větný ekvivalent?. Víte např. kdo to je Retard? Znáte a víte kdo je Soudce? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Větný ekvivalent i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.