Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Větný ekvivalent. Co znamená pojem Větný ekvivalent z kategorie Český jazyk?

Co to je Větný ekvivalent? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Větný ekvivalent?

Větný ekvivalent je gramatický pojem. Jedná se o vyjádření stejné nebo podobné hodnoty, jakou má věta. Jako větný ekvivalent může být označena také jmenná věta nebo větná konstrukce.
Základem takového vyjádření bývá podstatné jméno, přídavné jméno, příslovce, částice nebo citoslovce. Není zde podmět nebo přísudek, jedná se o pouhá slova, slovní spojení, příkazy, zákazy či názvy.


Co je to Větný ekvivalent? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Větný ekvivalent. Co znamená pojem Větný ekvivalent z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Větný ekvivalent sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Větný ekvivalent patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, wiki, termín, názvosloví, přesný význam, popis, význam, terminus technicus, definice pojmu, formulace, co znamená, co je to Větný ekvivalent?, slovo, odborné názvosloví, vysvětlení, terminologie, Český jazyk


Pojem Větný ekvivalent je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít pojem Větný ekvivalent ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Větný ekvivalent ve vyhledávači Qwant

Najít termín Větný ekvivalent ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Větný ekvivalent ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Větný ekvivalent na Google.cz

Hledat termín Větný ekvivalent ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Větný ekvivalent například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Větný ekvivalent? resp. jaký je přesný význam slova Větný ekvivalent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Větný ekvivalent, odpověď na dotaz co je to Větný ekvivalent?. Víte např. kdo to je Obr? Znáte a víte kdo je Siréna? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.