Co je to?
Výraz, termín, definice slova Acidóza. Co znamená odborný pojem Acidóza z kategorie Nemoce?

Co je to Acidóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Acidóza

Acidóza je překyselení organizmu. Organizmus produkuje zvýšené množství kyselin a je narušena acidobazická rovnováha. Acidóza může být např. respirační nebo metabolická. Metabolická acidóza bývá způsobena ztrátami hydrogenuhličitanů v trávicím ústrojí nebo ledvinami.
Vnějšími projevy acidózy mohou být průjem, zvracení, selhání jater nebo ledvin. Léčba spočívá v podávání speciálních roztoků a pomalé úpravě vnitřního pH.


Co je to Acidóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Acidóza. Co znamená odborný pojem Acidóza z kategorie Nemoce?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Acidóza můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Acidóza je v sekci nemoce

Klíčová slova: co je to Acidóza?, heslo, popis, lexikon, nemoce, odborný výraz, význam, co znamená, Acidóza, význam slova, slovo, formulace, slovník, informace, přesný význam, odborné názvosloví, co to je, terminologie


Pojem Acidóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Acidóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Acidóza ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Acidóza ve Wikislovníku

Najít slovo Acidóza ve Wikipedii

Zkusit najít termín Acidóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Acidóza na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Acidóza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Acidóza? resp. co znamená Acidóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acidóza, odpověď na dotaz co je to Acidóza?. Víte např. kdo to je Jitka Kocurová? Znáte a víte kdo je Stanislav Hložek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.