Co je to?
Výraz, termín, definice slova Acidóza. Co znamená odborný pojem Acidóza z kategorie Nemoce?

Co je to Acidóza? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Acidóza

Acidóza je překyselení organizmu. Organizmus produkuje zvýšené množství kyselin a je narušena acidobazická rovnováha. Acidóza může být např. respirační nebo metabolická. Metabolická acidóza bývá způsobena ztrátami hydrogenuhličitanů v trávicím ústrojí nebo ledvinami.
Vnějšími projevy acidózy mohou být průjem, zvracení, selhání jater nebo ledvin. Léčba spočívá v podávání speciálních roztoků a pomalé úpravě vnitřního pH.


Co je to Acidóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Acidóza. Co znamená odborný pojem Acidóza z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Acidóza sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Acidóza patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: názvosloví, lexikon, význam, odborný výraz, pojem, synonymum, wiki, význam slova, význam pojmu, informace, formulace, Acidóza, odborné názvosloví, heslo, terminologie, Nemoce, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Acidóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Acidóza ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Acidóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Acidóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Acidóza ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Acidóza ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Acidóza na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Acidóza například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Acidóza? resp. co označuje slovo Acidóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acidóza, odpověď na dotaz co je to Acidóza?. Víte např. kdo to je Lucie Sulovská? Znáte a víte kdo je Michael Bloomberg? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.