Co je to?
Výraz, termín, definice slova Acidóza. Co znamená odborný pojem Acidóza z kategorie Nemoce?

Co je to Acidóza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Acidóza?

Acidóza je překyselení organizmu. Organizmus produkuje zvýšené množství kyselin a je narušena acidobazická rovnováha. Acidóza může být např. respirační nebo metabolická. Metabolická acidóza bývá způsobena ztrátami hydrogenuhličitanů v trávicím ústrojí nebo ledvinami.
Vnějšími projevy acidózy mohou být průjem, zvracení, selhání jater nebo ledvin. Léčba spočívá v podávání speciálních roztoků a pomalé úpravě vnitřního pH.


Co je to Acidóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Acidóza. Co znamená odborný pojem Acidóza z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Acidóza můžete sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Acidóza je v kategorii nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, odborný výraz, informace, terminologie, popis, vysvětlení, nemoce, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný význam, význam, co to je, lexikon, heslo, názvosloví, Acidóza, termín


Pojem Acidóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít slovo Acidóza ve Wikislovníku

Vyhledat termín Acidóza na Google.cz

Hledat heslo Acidóza ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Acidóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Acidóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Acidóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Acidóza například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte co znamená slovo Acidóza? resp. jaká je definice termínu Acidóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acidóza, odpověď na dotaz co je to Acidóza?. Víte např. kdo to je Martina Sáblíková? Znáte a víte kdo je Daniil Medveděv? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Acidóza hledat i v jiných kategoriích (než nemoce) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.