Co je to?
Výraz, termín, definice slova Acidóza. Co znamená odborný pojem Acidóza z kategorie Nemoce?

Co je to Acidóza? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Acidóza

Acidóza je překyselení organizmu. Organizmus produkuje zvýšené množství kyselin a je narušena acidobazická rovnováha. Acidóza může být např. respirační nebo metabolická. Metabolická acidóza bývá způsobena ztrátami hydrogenuhličitanů v trávicím ústrojí nebo ledvinami.
Vnějšími projevy acidózy mohou být průjem, zvracení, selhání jater nebo ledvin. Léčba spočívá v podávání speciálních roztoků a pomalé úpravě vnitřního pH.


Co je to Acidóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Acidóza. Co znamená odborný pojem Acidóza z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Acidóza? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Acidóza je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, pojem, definice pojmu, informace, synonymum, vysvětlení, slovník, slovo, co je to Acidóza?, co znamená, heslo, termín, Nemoce, Nemoce, wiki, význam, definice


Pojem Acidóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Acidóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Acidóza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Acidóza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Acidóza ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Acidóza ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Acidóza na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Acidóza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Acidóza? resp. co označuje slovo Acidóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acidóza, odpověď na dotaz co je to Acidóza?. Víte např. kdo to je Martina Dlabajová? Znáte a víte kdo je Petra Kvitová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Acidóza hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.