Co je to?
Výraz, termín, definice slova Acidóza. Co znamená odborný pojem Acidóza z kategorie Nemoce?

Co je to Acidóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Acidóza

Acidóza je překyselení organizmu. Organizmus produkuje zvýšené množství kyselin a je narušena acidobazická rovnováha. Acidóza může být např. respirační nebo metabolická. Metabolická acidóza bývá způsobena ztrátami hydrogenuhličitanů v trávicím ústrojí nebo ledvinami.
Vnějšími projevy acidózy mohou být průjem, zvracení, selhání jater nebo ledvin. Léčba spočívá v podávání speciálních roztoků a pomalé úpravě vnitřního pH.


Co je to Acidóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Acidóza. Co znamená odborný pojem Acidóza z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Acidóza s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Acidóza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminologie, terminus technicus, Nemoce, odborný výraz, Acidóza, co to je, heslo, termín, co znamená, wiki, přesný výraz, definice pojmu, popis, názvosloví, slovník, synonymum, formulace, co je to Acidóza?


Pojem Acidóza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Acidóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Acidóza na Youtube

Hledat termín Acidóza ve Wikislovníku

Najít výraz Acidóza ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Acidóza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Acidóza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Acidóza například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Acidóza? resp. jaký je význam slova Acidóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acidóza, odpověď na dotaz co je to Acidóza?. Víte např. kdo to je Bolek a Lolek? Znáte a víte kdo je Michael Bloomberg? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.