Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Acidóza. Co znamená pojem Acidóza z kategorie Nemoce?

Co je Acidóza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Acidóza?

Acidóza je překyselení organizmu. Organizmus produkuje zvýšené množství kyselin a je narušena acidobazická rovnováha. Acidóza může být např. respirační nebo metabolická. Metabolická acidóza bývá způsobena ztrátami hydrogenuhličitanů v trávicím ústrojí nebo ledvinami.
Vnějšími projevy acidózy mohou být průjem, zvracení, selhání jater nebo ledvin. Léčba spočívá v podávání speciálních roztoků a pomalé úpravě vnitřního pH.


Co je to Acidóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Acidóza. Co znamená pojem Acidóza z kategorie Nemoce?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Acidóza? Potom se o definici podělte s dalšími osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Acidóza se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: nemoce, odborný výraz, názvosloví, informace, Acidóza, definice pojmu, wiki, terminologie, co znamená, lexikon, slovník, význam, termín, heslo, synonymum, slovo, co to je, definice


Pojem Acidóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Acidóza ve Wikimedia Commons

Najít heslo Acidóza ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Acidóza ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Acidóza na Youtube

Zkusit najít výraz Acidóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Acidóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Acidóza například ve Wikipedii, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Acidóza? resp. jaký je přesný význam slova Acidóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acidóza, odpověď na dotaz co je to Acidóza?. Víte např. kdo to je Iva Pazderková? Znáte a víte kdo je Jáchym Topol? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.