Co je to?
Definice výrazu Hakuna Matata. Co znamená odborný pojem Hakuna Matata z kategorie Filozofie?

Co to je Hakuna Matata? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hakuna Matata

Většinou se citují latinské citáty, ale některé mohou být i v jiných jazycích. Jedním z méně tradičních jazyků je svahilština, díky níž existuje výraz Hakuna Matata. Tato fráze vyjadřuje bezstarostný postoj k životu. Dala by se přeložit jako "žádný problém".
Fráze se proslavila hlavně díky filmovému příběhu s názvem Lví král, kde se zpívá stejnojmenná píseň. Od té doby se fráze rozšířila do běžného používání.


Co je to Hakuna Matata? Význam slova, termín, Definice výrazu Hakuna Matata. Co znamená odborný pojem Hakuna Matata z kategorie Filozofie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Hakuna Matata se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, definice, popis, slovo, vysvětlení, co znamená, pojem, formulace, filozofie, terminologie, definice pojmu, synonymum, význam pojmu, informace, termín, heslo, přesný význam


Pojem Hakuna Matata je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hakuna Matata? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hakuna Matata je svahilská fráze vyjadřující bezstarostnost, podobně jako fráze „to je v pořádku“ nebo „žádnej problém“.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Hakuna Matata ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Hakuna Matata ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hakuna Matata ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Hakuna Matata na Youtube

Hledat slovo Hakuna Matata ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Hakuna Matata ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hakuna Matata například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Hakuna Matata? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hakuna Matata? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hakuna Matata, odpověď na dotaz co je to Hakuna Matata?. Víte např. kdo to je Anna Netrebko? Znáte a víte kdo je Deklarant? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Hakuna Matata i v jiné části webu než je kategorie filozofie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?