Co je to?
Odborný výraz, definice slova Valorizace. Co znamená pojem Valorizace z kategorie Ekonomie?

Co je to Valorizace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Valorizace?

Valorizace je zhodnocování, zvyšování hodnoty. Označuje kompenzaci dopadu inflace především na nejrůznější druhy dávek a důchodů, popřípadě platů. Valorizace se používá při poklesu kupní síly měny.
V poměru k tomuto poklesu se dotčené dávky a důchody zvyšují na základě rozhodnutí veřejných orgánů, např. vlády. Valorizace nemusí být pravidelná, záleží na finanční situaci a rozhodnutí poskytovatele. Valorizace může být upravena i různými smlouvami.


Co je to Valorizace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Valorizace. Co znamená pojem Valorizace z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Valorizace patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: definice, přesný výraz, definice pojmu, Valorizace, terminologie, význam pojmu, heslo, formulace, Ekonomie, význam, názvosloví, vysvětlení, odborné názvosloví, Ekonomie, informace, wiki, pojem, odborný výraz


Pojem Valorizace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat slovo Valorizace ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Valorizace ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Valorizace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Valorizace ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Valorizace na Google.cz

Hledat videa s názvem Valorizace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Valorizace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Valorizace? resp. co označuje slovo Valorizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Valorizace, odpověď na dotaz co je to Valorizace?. Víte např. kdo to je Cheater? Znáte a víte kdo je Robert Fisk? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Valorizace i v jiných kategoriích (než Ekonomie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?