Co je to?
Definice výrazu, termínu Genetika. Co znamená odborný pojem Genetika z kategorie Věda?

Co je Genetika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Genetika?

Genetika je věda, zkoumající dědičnost a její důsledky pro vývoj organizmů. Název genetika pochází z řečtiny, lze ho překládat jako plodit, rodit. Gen je jednotkou pro dědičné informace. Zakladatelem genetiky byl Gregor Johann Mendel, který experimentoval s křížením hrachu.
Genetika se využívala především při šlechtění užitkových rostlin a hospodářských zvířat. V současnosti genetika vyhodnocuje jednotlivé geny, pracuje s dědičností a všech poznatky pak využívá genetické inženýrství.


Co je to Genetika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Genetika. Co znamená odborný pojem Genetika z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Genetika je v kategorii věda

Klíčová slova: odborný výraz, věda, vysvětlení, slovník, formulace, odborné názvosloví, popis, význam pojmu, definice, přesný výraz, terminus technicus, termín, heslo, slovo, co znamená, terminologie, Genetika, věda


Pojem Genetika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Genetika? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Genetika (z řec. gennaó γενναώ = plodím, rodím) je biologická věda, zabývající se dědičností i proměnlivostí organismů a jejími příčinami. Název souvisí též se slovem gen, které označuje jednotku dědičné informace. Název genetika byl navržen Williamem Batesonem v roce 1906, který ji definoval jako „studium křížení a šlechtění rostlin“. Teprve později se vyvinula představa o genetice jako o vědě zabývající se dědičností všech organismů. Základy genetiky položil brněnský přírodovědec Gregor Johann Mendel svými pokusy s křížením hrachu. Své poznatky však publikoval v méně známém časopise a tak zůstaly na delší dobu zapomenuty.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Genetika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Genetika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Genetika na Google.cz

Vyhledat heslo Genetika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Genetika na Youtube

Najít termín Genetika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Genetika například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Genetika? resp. jaký je význam slova Genetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genetika, odpověď na dotaz co je to Genetika?. Víte např. kdo to je Josef Středula? Znáte a víte kdo je Obr? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je věda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.