Co je to?
Odborný výraz, definice slova Genetika. Co znamená pojem Genetika z kategorie Věda?

Co je to Genetika? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Genetika?

Genetika je věda, zkoumající dědičnost a její důsledky pro vývoj organizmů. Název genetika pochází z řečtiny, lze ho překládat jako plodit, rodit. Gen je jednotkou pro dědičné informace. Zakladatelem genetiky byl Gregor Johann Mendel, který experimentoval s křížením hrachu.
Genetika se využívala především při šlechtění užitkových rostlin a hospodářských zvířat. V současnosti genetika vyhodnocuje jednotlivé geny, pracuje s dědičností a všech poznatky pak využívá genetické inženýrství.


Co je to Genetika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Genetika. Co znamená pojem Genetika z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Genetika? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Genetika patří do sekce Věda

Klíčová slova: názvosloví, odborné názvosloví, lexikon, co znamená, definice pojmu, vysvětlení, Věda, přesný výraz, formulace, přesný význam, slovník, Věda, definice, wiki, synonymum, termín, informace, terminus technicus


Pojem Genetika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Genetika píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Genetika (z řec. gennaó γενναώ = plodím, rodím) je biologická věda, zabývající se dědičností i proměnlivostí organismů a jejími příčinami. Název souvisí též se slovem gen, které označuje jednotku dědičné informace. Název genetika byl navržen Williamem Batesonem v roce 1906, který ji definoval jako „studium křížení a šlechtění rostlin“. Teprve později se vyvinula představa o genetice jako o vědě zabývající se dědičností všech organismů. Základy genetiky položil brněnský přírodovědec Gregor Johann Mendel svými pokusy s křížením hrachu. Své poznatky však publikoval v méně známém časopise a tak zůstaly na delší dobu zapomenuty.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Genetika na Youtube

Najít termín Genetika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Genetika ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Genetika ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Genetika ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Genetika ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Genetika například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Genetika? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Genetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genetika, odpověď na dotaz co je to Genetika?. Víte např. kdo to je Lazebník? Znáte a víte kdo je Charlie Chaplin? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.