Co je to?
Výraz, termín, definice slova Wakame. Co znamená odborný pojem Wakame z kategorie Jídlo?

Co je to Wakame? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Wakame

Wakame je název jednoho z druhů hnědých řas, která je pěstována především pro kuchyňské využití. Je nezbytná pro přípravu některých jídel korejské a japonské kuchyně. Jde o velmi zvláštní druh jednoleté řasy, která se umí s počasím značně měnit. V době chladu má mikroskopické rozměry, v teplém období může mít délku až 3 metry a listy ve tvaru pásů dlouhé přes půl metru. Roste na kamenech, které se nacházejí v hloubce do 7 metrů. Původní druh se vyskytoval pouze u pobřeží Ruska, Koreje, Číny a Japonska, tedy v Tichém oceánu.
Pěstována je v Austrálii, Novém Zélandu, ve Španělsku a ve Francii. Stala se invazivním druhem, takže je v tomto směru považována za nebezpečnou. Wakame lze konzumovat v syrovém stavu nebo sušenou či spařenou a nasolenou. Z nasekaných stonků se dělá speciální salát. Řasa je nezbytná v polévkách ramen a misoširu, v korejské polévce mijok-guk a spory se kandují a smaží pod názvem mekabu. Wakame našla využití i v tradiční čínské medicíně. Má hodně vlákniny, ale málo tuku, je bohatá na jód, omega-3 nenasycené mastné kyseliny a vitamín B3.


Výraz, termín, definice slova Wakame. Co znamená odborný pojem Wakame z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Wakame s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Wakame se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: definice, slovník, synonymum, pojem, wiki, co znamená, přesný význam, Jídlo, formulace, popis, terminologie, slovo, přesný výraz, termín, co to je, význam pojmu, terminus technicus, význam slova


Pojem Wakame je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Wakame?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Wakame je druh hnědé řasy, který je pěstován pro konzumaci především jako součást pokrmů v japonské a korejské kuchyni.
Jedná se o jednoletý druh, který prochází rodozměnou – v teplejších měsících má podobu makroskopickou (sporofyt) a v chladném období formu mikroskopickou (gametofyt). Jako sporofyt roste na kamenech v hloubce do 7 metrů a dorůstá délky 1–3 metry s pásovitými listy o délce 50–80 centimetrů.
Wakame má vysoký obsah jódu, vitamínu B3 a Omega-3 nenasycené mastné kyseliny eikosapentaenové. Stejně jako ostatní chaluhy, wakame má nízký obsah tuku. Je bohatá na vlákninu, které obsahuje více než nori nebo kombu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Wakame ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Wakame ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Wakame ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wakame ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Wakame ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Wakame ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Wakame například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Wakame? resp. jaká je definice termínu Wakame? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wakame, odpověď na dotaz co je to Wakame?. Víte např. kdo to je Mašgiach? Znáte a víte kdo je Nácek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.