Co je to?
Výraz, termín, definice slova Wakame. Co znamená odborný pojem Wakame z kategorie Jídlo?

Co je Wakame?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Wakame

Wakame je název jednoho z druhů hnědých řas, která je pěstována především pro kuchyňské využití. Je nezbytná pro přípravu některých jídel korejské a japonské kuchyně. Jde o velmi zvláštní druh jednoleté řasy, která se umí s počasím značně měnit. V době chladu má mikroskopické rozměry, v teplém období může mít délku až 3 metry a listy ve tvaru pásů dlouhé přes půl metru. Roste na kamenech, které se nacházejí v hloubce do 7 metrů. Původní druh se vyskytoval pouze u pobřeží Ruska, Koreje, Číny a Japonska, tedy v Tichém oceánu.
Pěstována je v Austrálii, Novém Zélandu, ve Španělsku a ve Francii. Stala se invazivním druhem, takže je v tomto směru považována za nebezpečnou. Wakame lze konzumovat v syrovém stavu nebo sušenou či spařenou a nasolenou. Z nasekaných stonků se dělá speciální salát. Řasa je nezbytná v polévkách ramen a misoširu, v korejské polévce mijok-guk a spory se kandují a smaží pod názvem mekabu. Wakame našla využití i v tradiční čínské medicíně. Má hodně vlákniny, ale málo tuku, je bohatá na jód, omega-3 nenasycené mastné kyseliny a vitamín B3.


Co je to Wakame? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Wakame. Co znamená odborný pojem Wakame z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Wakame? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Wakame je v kategorii jídlo

Klíčová slova: význam slova, jídlo, přesný význam, terminologie, termín, Wakame, heslo, definice, informace, význam pojmu, jídlo, co to je, wiki, popis, formulace, význam, slovník, vysvětlení


Pojem Wakame je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Wakame? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Wakame je druh hnědé řasy, který je pěstován pro konzumaci především jako součást pokrmů v japonské a korejské kuchyni.
Jedná se o jednoletý druh, který prochází rodozměnou – v teplejších měsících má podobu makroskopickou (sporofyt) a v chladném období formu mikroskopickou (gametofyt). Jako sporofyt roste na kamenech v hloubce do 7 metrů a dorůstá délky 1–3 metry s pásovitými listy o délce 50–80 centimetrů.
Wakame má vysoký obsah jódu, vitamínu B3 a Omega-3 nenasycené mastné kyseliny eikosapentaenové. Stejně jako ostatní chaluhy, wakame má nízký obsah tuku. Je bohatá na vlákninu, které obsahuje více než nori nebo kombu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Wakame ve vyhledávači Yandex

Najít termín Wakame na Google.cz

Vyhledat výraz Wakame ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Wakame ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Wakame ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Wakame ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Wakame například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Wakame? resp. co znamená slovo Wakame? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wakame, odpověď na dotaz co je to Wakame?. Víte např. kdo to je Praotec Čech? Znáte a víte kdo je Markéta Stehlíková? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Wakame i v jiné sekci než je kategorie jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, hruška, wakame, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.