Co je to?
Výraz, termín, definice slova Wakame. Co znamená odborný pojem Wakame z kategorie Jídlo?

Co je to Wakame? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Wakame

Wakame je název jednoho z druhů hnědých řas, která je pěstována především pro kuchyňské využití. Je nezbytná pro přípravu některých jídel korejské a japonské kuchyně. Jde o velmi zvláštní druh jednoleté řasy, která se umí s počasím značně měnit. V době chladu má mikroskopické rozměry, v teplém období může mít délku až 3 metry a listy ve tvaru pásů dlouhé přes půl metru. Roste na kamenech, které se nacházejí v hloubce do 7 metrů. Původní druh se vyskytoval pouze u pobřeží Ruska, Koreje, Číny a Japonska, tedy v Tichém oceánu.
Pěstována je v Austrálii, Novém Zélandu, ve Španělsku a ve Francii. Stala se invazivním druhem, takže je v tomto směru považována za nebezpečnou. Wakame lze konzumovat v syrovém stavu nebo sušenou či spařenou a nasolenou. Z nasekaných stonků se dělá speciální salát. Řasa je nezbytná v polévkách ramen a misoširu, v korejské polévce mijok-guk a spory se kandují a smaží pod názvem mekabu. Wakame našla využití i v tradiční čínské medicíně. Má hodně vlákniny, ale málo tuku, je bohatá na jód, omega-3 nenasycené mastné kyseliny a vitamín B3.


Co je to Wakame? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Wakame. Co znamená odborný pojem Wakame z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Wakame se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: wiki, odborný výraz, informace, slovo, popis, slovník, terminologie, formulace, vysvětlení, termín, co je to Wakame?, názvosloví, definice pojmu, synonymum, terminus technicus, co znamená, definice, co to je


Pojem Wakame je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Wakame? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Wakame je druh hnědé řasy, který je pěstován pro konzumaci především jako součást pokrmů v japonské a korejské kuchyni.
Jedná se o jednoletý druh, který prochází rodozměnou – v teplejších měsících má podobu makroskopickou (sporofyt) a v chladném období formu mikroskopickou (gametofyt). Jako sporofyt roste na kamenech v hloubce do 7 metrů a dorůstá délky 1–3 metry s pásovitými listy o délce 50–80 centimetrů.
Wakame má vysoký obsah jódu, vitamínu B3 a Omega-3 nenasycené mastné kyseliny eikosapentaenové. Stejně jako ostatní chaluhy, wakame má nízký obsah tuku. Je bohatá na vlákninu, které obsahuje více než nori nebo kombu.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Wakame na Youtube

Hledat termín Wakame ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Wakame ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Wakame ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Wakame ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Wakame ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Wakame například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Wakame? resp. co se přesně ukrývá za slovem Wakame? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wakame, odpověď na dotaz co je to Wakame?. Víte např. kdo to je Stevie Nicks? Znáte a víte kdo je Tichý blázen? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.