Co je to?
Definice výrazu, termínu Wakame. Co znamená odborný pojem Wakame z kategorie Jídlo?

Co je to Wakame? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Wakame?

Wakame je název jednoho z druhů hnědých řas, která je pěstována především pro kuchyňské využití. Je nezbytná pro přípravu některých jídel korejské a japonské kuchyně. Jde o velmi zvláštní druh jednoleté řasy, která se umí s počasím značně měnit. V době chladu má mikroskopické rozměry, v teplém období může mít délku až 3 metry a listy ve tvaru pásů dlouhé přes půl metru. Roste na kamenech, které se nacházejí v hloubce do 7 metrů. Původní druh se vyskytoval pouze u pobřeží Ruska, Koreje, Číny a Japonska, tedy v Tichém oceánu.
Pěstována je v Austrálii, Novém Zélandu, ve Španělsku a ve Francii. Stala se invazivním druhem, takže je v tomto směru považována za nebezpečnou. Wakame lze konzumovat v syrovém stavu nebo sušenou či spařenou a nasolenou. Z nasekaných stonků se dělá speciální salát. Řasa je nezbytná v polévkách ramen a misoširu, v korejské polévce mijok-guk a spory se kandují a smaží pod názvem mekabu. Wakame našla využití i v tradiční čínské medicíně. Má hodně vlákniny, ale málo tuku, je bohatá na jód, omega-3 nenasycené mastné kyseliny a vitamín B3.


Co je to Wakame? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Wakame. Co znamená odborný pojem Wakame z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Wakame můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Wakame je v sekci jídlo

Klíčová slova: wiki, popis, význam, jídlo, přesný význam, formulace, synonymum, slovník, vysvětlení, heslo, informace, terminologie, Wakame, co znamená, co to je, jídlo, názvosloví, lexikon


Pojem Wakame je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Wakame? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Wakame je druh hnědé řasy, který je pěstován pro konzumaci především jako součást pokrmů v japonské a korejské kuchyni.
Jedná se o jednoletý druh, který prochází rodozměnou – v teplejších měsících má podobu makroskopickou (sporofyt) a v chladném období formu mikroskopickou (gametofyt). Jako sporofyt roste na kamenech v hloubce do 7 metrů a dorůstá délky 1–3 metry s pásovitými listy o délce 50–80 centimetrů.
Wakame má vysoký obsah jódu, vitamínu B3 a Omega-3 nenasycené mastné kyseliny eikosapentaenové. Stejně jako ostatní chaluhy, wakame má nízký obsah tuku. Je bohatá na vlákninu, které obsahuje více než nori nebo kombu.

Více informací o slovu Wakame doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Wakame na Google.cz

Vyhledat termín Wakame ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Wakame ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wakame ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Wakame na Youtube

Hledat termín Wakame ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Wakame například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Wakame? resp. co vlastně znamená slovo Wakame? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wakame, odpověď na dotaz co je to Wakame?. Víte např. kdo to je Pošahanec? Znáte a víte kdo je Neptun? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.