Co je to?
Definice výrazu Cvikla. Co znamená odborný pojem Cvikla z kategorie Jídlo?

Co to je Cvikla? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Cvikla?

Cvikla neboli řepa cviklová je jeden z dalších názvů pro červenou řepu. Latinský název této rostliny je Beta vulgaris. Jedná se o dvouletou rostlinu, která se řadí do čeledi laskavcovitých. Protože jde o kořenovou zeleninu, je ke konzumaci určena podzemní část rostliny. Cvikla pochází ze Středomoří a roste i v severní Africe, oblibu si však získala po celém světě, především v Evropě, Americe a v některých částích Asie. Je známá již z období Babylonu i antického Říma, kde byla využívána nejen jako potravina, ale také jako lék.
V syrovém stavu se cvikla používá především do salátů, například v kombinaci se zelím, křenem, česnekem, jablky, ořechy, pomeranči a podobně. Z vařené řepy lze připravit přílohové saláty a zkombinovat je s majonézou, smetanou a podobně. Oblíbená je i nakládaná jako příloha k různým méně výrazným druhům jídla. Ve východní Evropě je cvikla nedílnou součástí boršče. Připravit je možno i zelené listy, ty se buď dusí, nebo vaří. Jako léčivka má kladný vliv na játra a brání kornatění tepen. Podporuje činnost trávicí soustavy, spolupracuje při vylučování jedovatých látek z organizmu a vykazuje ještě mnoho dalších zdraví prospěšných účinků.


Co je to Cvikla? Význam slova, termín, Definice výrazu Cvikla. Co znamená odborný pojem Cvikla z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Cvikla? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Cvikla je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovo, vysvětlení, přesný výraz, Jídlo, odborný výraz, termín, odborné názvosloví, heslo, definice pojmu, slovník, co je to Cvikla?, informace, synonymum, Jídlo, význam pojmu, názvosloví, Cvikla, wiki


Pojem Cvikla je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Cvikla v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Cvikla ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Cvikla ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Cvikla ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cvikla ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Cvikla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Cvikla ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cvikla například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Cvikla? resp. jaký je význam slova Cvikla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cvikla, odpověď na dotaz co je to Cvikla?. Víte např. kdo to je Fryderyk Chopin? Znáte a víte kdo je Asasín? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?