Co je to?
Definice výrazu Cvikla. Co znamená odborný pojem Cvikla z kategorie Jídlo?

Co to je Cvikla? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cvikla

Cvikla neboli řepa cviklová je jeden z dalších názvů pro červenou řepu. Latinský název této rostliny je Beta vulgaris. Jedná se o dvouletou rostlinu, která se řadí do čeledi laskavcovitých. Protože jde o kořenovou zeleninu, je ke konzumaci určena podzemní část rostliny. Cvikla pochází ze Středomoří a roste i v severní Africe, oblibu si však získala po celém světě, především v Evropě, Americe a v některých částích Asie. Je známá již z období Babylonu i antického Říma, kde byla využívána nejen jako potravina, ale také jako lék.
V syrovém stavu se cvikla používá především do salátů, například v kombinaci se zelím, křenem, česnekem, jablky, ořechy, pomeranči a podobně. Z vařené řepy lze připravit přílohové saláty a zkombinovat je s majonézou, smetanou a podobně. Oblíbená je i nakládaná jako příloha k různým méně výrazným druhům jídla. Ve východní Evropě je cvikla nedílnou součástí boršče. Připravit je možno i zelené listy, ty se buď dusí, nebo vaří. Jako léčivka má kladný vliv na játra a brání kornatění tepen. Podporuje činnost trávicí soustavy, spolupracuje při vylučování jedovatých látek z organizmu a vykazuje ještě mnoho dalších zdraví prospěšných účinků.


Co je to Cvikla? Význam slova, termín, Definice výrazu Cvikla. Co znamená odborný pojem Cvikla z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Cvikla můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cvikla je v sekci Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, informace, definice pojmu, pojem, definice, Cvikla, význam, popis, co to je, wiki, co je to Cvikla?, význam pojmu, přesný význam, vysvětlení, odborné názvosloví, co znamená, synonymum, heslo


Pojem Cvikla je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Cvikla ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Cvikla ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Cvikla na Google.cz

Najít termín Cvikla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cvikla ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Cvikla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Cvikla například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Cvikla? resp. jaká je definice slova Cvikla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cvikla, odpověď na dotaz co je to Cvikla?. Víte např. kdo to je Ombudsman? Znáte a víte kdo je Asasín? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?