Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cvikla. Co znamená pojem Cvikla z kategorie Jídlo?

Co je Cvikla?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cvikla

Cvikla neboli řepa cviklová je jeden z dalších názvů pro červenou řepu. Latinský název této rostliny je Beta vulgaris. Jedná se o dvouletou rostlinu, která se řadí do čeledi laskavcovitých. Protože jde o kořenovou zeleninu, je ke konzumaci určena podzemní část rostliny. Cvikla pochází ze Středomoří a roste i v severní Africe, oblibu si však získala po celém světě, především v Evropě, Americe a v některých částích Asie. Je známá již z období Babylonu i antického Říma, kde byla využívána nejen jako potravina, ale také jako lék.
V syrovém stavu se cvikla používá především do salátů, například v kombinaci se zelím, křenem, česnekem, jablky, ořechy, pomeranči a podobně. Z vařené řepy lze připravit přílohové saláty a zkombinovat je s majonézou, smetanou a podobně. Oblíbená je i nakládaná jako příloha k různým méně výrazným druhům jídla. Ve východní Evropě je cvikla nedílnou součástí boršče. Připravit je možno i zelené listy, ty se buď dusí, nebo vaří. Jako léčivka má kladný vliv na játra a brání kornatění tepen. Podporuje činnost trávicí soustavy, spolupracuje při vylučování jedovatých látek z organizmu a vykazuje ještě mnoho dalších zdraví prospěšných účinků.


Co je to Cvikla? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cvikla. Co znamená pojem Cvikla z kategorie Jídlo?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Cvikla patří do sekce jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, co to je, slovník, význam pojmu, jídlo, termín, přesný výraz, heslo, co je to Cvikla?, synonymum, lexikon, co znamená, informace, vysvětlení, definice, popis, názvosloví, formulace


Pojem Cvikla je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Cvikla ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Cvikla ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Cvikla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Cvikla na Google.cz

Vyhledat termín Cvikla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Cvikla ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Cvikla například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je význam slova Cvikla? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Cvikla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cvikla, odpověď na dotaz co je to Cvikla?. Víte např. kdo to je Jaroslav Míl? Znáte a víte kdo je Teolog? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, stůl s ovocem, cvikla, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?