Co je to?
Definice výrazu Sklivec. Co znamená odborný pojem Sklivec z kategorie Lékařství?

Co to je Sklivec? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sklivec

Sklivec je pojmenování pro rosolovitou a průhlednou tkáň. Vyplňuje oční dutinu a z vnitřní strany vyvíjí tlak na oční sítnici. Zaujímá 80 % oční dutiny a je v něm umístěna čočka. Je tvořen z 98 % vodou, zbývající 2 % zaujímá chlorid sodný, kyselina hyaluronová a stopy bílkovin.
Pokud má poruchy sklivec, dojde k onemocnění sliznice a následným poruchám vidění.


Co je to Sklivec? Význam slova, termín, Definice výrazu Sklivec. Co znamená odborný pojem Sklivec z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sklivec je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminologie, termín, terminus technicus, význam pojmu, heslo, definice pojmu, popis, význam slova, odborné názvosloví, lexikon, pojem, Lékařství, co znamená, synonymum, názvosloví, přesný význam, odborný výraz, význam


Pojem Sklivec je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sklivec? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sklivec (latinsky corpus vitreum) je průhledné, čiré, bezbarvé, rosolovité těleso s řídkou vláknitou strukturou, která vyplňuje 2/3 vnitřního prostoru oční koule (bulbus oculi) za oční čočkou a jejím závěsným aparátem (řasnatým tělískem, corpus ciliare).

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Sklivec ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Sklivec ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Sklivec ve Wikislovníku

Najít pojem Sklivec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Sklivec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Sklivec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sklivec například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Sklivec? resp. jaká je definice termínu Sklivec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sklivec, odpověď na dotaz co je to Sklivec?. Víte např. kdo to je Jaromír Štětina? Znáte a víte kdo je Budovatel? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.