Co je to?
Definice výrazu Sklivec. Co znamená odborný pojem Sklivec z kategorie Lékařství?

Co to je Sklivec? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sklivec?

Sklivec je pojmenování pro rosolovitou a průhlednou tkáň. Vyplňuje oční dutinu a z vnitřní strany vyvíjí tlak na oční sítnici. Zaujímá 80 % oční dutiny a je v něm umístěna čočka. Je tvořen z 98 % vodou, zbývající 2 % zaujímá chlorid sodný, kyselina hyaluronová a stopy bílkovin.
Pokud má poruchy sklivec, dojde k onemocnění sliznice a následným poruchám vidění.


Co je to Sklivec? Význam slova, termín, Definice výrazu Sklivec. Co znamená odborný pojem Sklivec z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Sklivec? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sklivec se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: termín, vysvětlení, pojem, lexikon, informace, odborný výraz, terminus technicus, definice pojmu, význam slova, popis, slovník, Lékařství, význam, slovo, přesný výraz, přesný význam, terminologie, co je to Sklivec?


Pojem Sklivec je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sklivec? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sklivec (latinsky corpus vitreum) je průhledné, čiré, bezbarvé, rosolovité těleso s řídkou vláknitou strukturou, která vyplňuje 2/3 vnitřního prostoru oční koule (bulbus oculi) za oční čočkou a jejím závěsným aparátem (řasnatým tělískem, corpus ciliare).

Pro další informace o termínu Sklivec zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Sklivec ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Sklivec na Youtube

Vyhledat termín Sklivec ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Sklivec ve Wikizdrojích

Hledat slovo Sklivec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Sklivec ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sklivec například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Sklivec? resp. co znamená výraz Sklivec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sklivec, odpověď na dotaz co je to Sklivec?. Víte např. kdo to je Nezaopatřené dítě? Znáte a víte kdo je Zlatokopka? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.