Co je to?
Definice výrazu, termínu Sklivec. Co znamená odborný pojem Sklivec z kategorie Lékařství?

Co je Sklivec? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Sklivec?

Sklivec je pojmenování pro rosolovitou a průhlednou tkáň. Vyplňuje oční dutinu a z vnitřní strany vyvíjí tlak na oční sítnici. Zaujímá 80 % oční dutiny a je v něm umístěna čočka. Je tvořen z 98 % vodou, zbývající 2 % zaujímá chlorid sodný, kyselina hyaluronová a stopy bílkovin.
Pokud má poruchy sklivec, dojde k onemocnění sliznice a následným poruchám vidění.


Co je to Sklivec? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sklivec. Co znamená odborný pojem Sklivec z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Sklivec? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Sklivec je v kategorii lékařství

Klíčová slova: pojem, názvosloví, definice pojmu, lékařství, lexikon, vysvětlení, co znamená, význam slova, Sklivec, synonymum, informace, termín, terminus technicus, popis, přesný význam, přesný výraz, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Sklivec je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sklivec? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sklivec (latinsky corpus vitreum) je průhledné, čiré, bezbarvé, rosolovité těleso s řídkou vláknitou strukturou, která vyplňuje 2/3 vnitřního prostoru oční koule (bulbus oculi) za oční čočkou a jejím závěsným aparátem (řasnatým tělískem, corpus ciliare).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Sklivec ve Wikislovníku

Najít heslo Sklivec na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Sklivec ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Sklivec na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sklivec ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Sklivec ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sklivec například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sklivec? resp. jaká je definice slova Sklivec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sklivec, odpověď na dotaz co je to Sklivec?. Víte např. kdo to je Zdena Vařechová? Znáte a víte kdo je Iveta Maurerová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Sklivec i v jiné části webu než je kategorie lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.