Co je to?
Definice výrazu Sklivec. Co znamená odborný pojem Sklivec z kategorie Lékařství?

Co to je Sklivec? Význam slova

Co znamená termín Sklivec? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sklivec je pojmenování pro rosolovitou a průhlednou tkáň. Vyplňuje oční dutinu a z vnitřní strany vyvíjí tlak na oční sítnici. Zaujímá 80 % oční dutiny a je v něm umístěna čočka. Je tvořen z 98 % vodou, zbývající 2 % zaujímá chlorid sodný, kyselina hyaluronová a stopy bílkovin.
Pokud má poruchy sklivec, dojde k onemocnění sliznice a následným poruchám vidění.


Co je to Sklivec? Význam slova, termín, Definice výrazu Sklivec. Co znamená odborný pojem Sklivec z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Sklivec? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sklivec je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, lexikon, Lékařství, Lékařství, definice, termín, co znamená, co to je, heslo, přesný význam, informace, názvosloví, pojem, Sklivec, slovo, význam, význam pojmu


Pojem Sklivec je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Sklivec ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sklivec ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sklivec ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Sklivec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Sklivec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Sklivec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Sklivec například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Sklivec? resp. co je to Sklivec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sklivec, odpověď na dotaz co je to Sklivec?. Víte např. kdo to je Adiktolog? Znáte a víte kdo je Budovatel? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.