Co je to?
Definice výrazu Sklivec. Co znamená odborný pojem Sklivec z kategorie Lékařství?

Co to je Sklivec? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sklivec

Sklivec je pojmenování pro rosolovitou a průhlednou tkáň. Vyplňuje oční dutinu a z vnitřní strany vyvíjí tlak na oční sítnici. Zaujímá 80 % oční dutiny a je v něm umístěna čočka. Je tvořen z 98 % vodou, zbývající 2 % zaujímá chlorid sodný, kyselina hyaluronová a stopy bílkovin.
Pokud má poruchy sklivec, dojde k onemocnění sliznice a následným poruchám vidění.


Co je to Sklivec? Význam slova, termín, Definice výrazu Sklivec. Co znamená odborný pojem Sklivec z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Sklivec? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sklivec je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: názvosloví, význam pojmu, terminologie, odborné názvosloví, odborný výraz, definice pojmu, přesný význam, Lékařství, Lékařství, co to je, Sklivec, formulace, lexikon, termín, wiki, pojem, definice, informace


Pojem Sklivec je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Sklivec?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Sklivec (latinsky corpus vitreum) je průhledné, čiré, bezbarvé, rosolovité těleso s řídkou vláknitou strukturou, která vyplňuje 2/3 vnitřního prostoru oční koule (bulbus oculi) za oční čočkou a jejím závěsným aparátem (řasnatým tělískem, corpus ciliare).

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Sklivec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Sklivec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Sklivec ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Sklivec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Sklivec ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Sklivec na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sklivec například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Sklivec? resp. co je to Sklivec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sklivec, odpověď na dotaz co je to Sklivec?. Víte např. kdo to je Waldemar Matuška? Znáte a víte kdo je Mažoretka? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Sklivec hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.