Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vivisekce. Co znamená odborný pojem Vivisekce z kategorie Lékařství?

Co je to Vivisekce? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vivisekce?

Vivisekce v původním významu znamenala operaci nebo pitvu, která byla prováděna na živém člověku nebo zvířeti. Význam se poněkud posunul, chirurgický zákrok směřuje ke zlepšení zdraví nemocného, kdežto vivisekce umožňuje získání informací pro další výzkum.
Je spojena s etickými problémy, protože je často prováděna bez narkózy a zkoumaný objekt trpí. Může být také poškozen tak, že dojde k jeho úmrtí.


Co je to Vivisekce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vivisekce. Co znamená odborný pojem Vivisekce z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Vivisekce s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vivisekce se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co to je, pojem, lexikon, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, názvosloví, terminologie, slovo, význam slova, termín, formulace, význam pojmu, vysvětlení, terminus technicus, Lékařství, definice pojmu, synonymum


Pojem Vivisekce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Vivisekce?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Vivisekce je původně pojem odkazující na pitvu nebo chirurgický zákrok na živém zvířeti nebo člověku.
Hlavní rozdíl mezi chirurgickým a vivisekčním zákrokem je ten, že zatímco chirurgický zákrok je primárně zaměřen k zlepšení zdravotního stavu nemocného zvířete nebo člověka, primárním účelem vivisekčního zákroku je výzkum, prováděný za účelem získání informací.

Pro více informací o heslu Vivisekce zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Vivisekce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Vivisekce na Youtube

Najít výraz Vivisekce ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vivisekce ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vivisekce ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Vivisekce ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vivisekce například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Vivisekce? resp. jaká je definice termínu Vivisekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vivisekce, odpověď na dotaz co je to Vivisekce?. Víte např. kdo to je Koumák? Znáte a víte kdo je Azrael? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.