Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vivisekce. Co znamená odborný pojem Vivisekce z kategorie Lékařství?

Co je to Vivisekce? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Vivisekce?

Vivisekce v původním významu znamenala operaci nebo pitvu, která byla prováděna na živém člověku nebo zvířeti. Význam se poněkud posunul, chirurgický zákrok směřuje ke zlepšení zdraví nemocného, kdežto vivisekce umožňuje získání informací pro další výzkum.
Je spojena s etickými problémy, protože je často prováděna bez narkózy a zkoumaný objekt trpí. Může být také poškozen tak, že dojde k jeho úmrtí.


Co je to Vivisekce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vivisekce. Co znamená odborný pojem Vivisekce z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Vivisekce s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vivisekce patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, definice, co znamená, názvosloví, co to je, lexikon, vysvětlení, přesný význam, terminologie, formulace, Vivisekce, význam pojmu, popis, termín, Lékařství, slovník, pojem, odborné názvosloví


Pojem Vivisekce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít termín Vivisekce na Google.cz

Hledat termín Vivisekce ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Vivisekce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Vivisekce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Vivisekce ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Vivisekce ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Vivisekce například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Vivisekce? resp. co je to Vivisekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vivisekce, odpověď na dotaz co je to Vivisekce?. Víte např. kdo to je Zlatokopka? Znáte a víte kdo je Azrael? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.