Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vivisekce. Co znamená pojem Vivisekce z kategorie Lékařství?

Co je Vivisekce? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vivisekce

Vivisekce v původním významu znamenala operaci nebo pitvu, která byla prováděna na živém člověku nebo zvířeti. Význam se poněkud posunul, chirurgický zákrok směřuje ke zlepšení zdraví nemocného, kdežto vivisekce umožňuje získání informací pro další výzkum.
Je spojena s etickými problémy, protože je často prováděna bez narkózy a zkoumaný objekt trpí. Může být také poškozen tak, že dojde k jeho úmrtí.


Co je to Vivisekce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vivisekce. Co znamená pojem Vivisekce z kategorie Lékařství?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vivisekce s kolegy na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Vivisekce se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: přesný význam, lékařství, význam, heslo, Vivisekce, co to je, vysvětlení, odborné názvosloví, slovo, wiki, přesný výraz, význam pojmu, terminologie, co je to Vivisekce?, formulace, slovník, názvosloví, odborný výraz


Pojem Vivisekce je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Vivisekce můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vivisekce je původně pojem odkazující na pitvu nebo chirurgický zákrok na živém zvířeti nebo člověku.
Hlavní rozdíl mezi chirurgickým a vivisekčním zákrokem je ten, že zatímco chirurgický zákrok je primárně zaměřen k zlepšení zdravotního stavu nemocného zvířete nebo člověka, primárním účelem vivisekčního zákroku je výzkum, prováděný za účelem získání informací.

Hledejte výraz Vivisekce v dalších zdrojích

Hledat výraz Vivisekce na Google.cz

Zkusit najít pojem Vivisekce ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vivisekce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Vivisekce ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vivisekce ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Vivisekce na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Vivisekce například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Vivisekce? resp. co znamená Vivisekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vivisekce, odpověď na dotaz co je to Vivisekce?. Víte např. kdo to je Guru? Znáte a víte kdo je Petr Smejkal? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Vivisekce i v jiné kategorii než je sekce lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.