Co je to?
Definice výrazu BMI. Co znamená odborný pojem BMI z kategorie Lékařství?

Co to je BMI? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu BMI

Zkratka anglických slov Body Mass Index se do češtiny překládá jako Index tělesné hmotnosti. Jedná se o číslo používané jako indikátor pro odlišení podváhy, normální tělesné hmotnosti, nadváhy a obezity. Tento index umožňuje statistické porovnání tělesné váhy lidí s různou výškou. Výsledné číslo se vypočítává vydělením hmotnosti zkoumaného člověka druhou mocninou jeho výšky. Hodnoty se doplňují v kilogramech a metrech.
Index tělesné hmotnosti byl vytvořen již v polovině devatenáctého století belgickým matematikem a statistikem Adolphem Queteletem. BMI je dnes nejpoužívanějším ukazatelem.


Co je to BMI? Význam slova, termín, Definice výrazu BMI. Co znamená odborný pojem BMI z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem BMI se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovo, heslo, co je to BMI?, Lékařství, přesný výraz, význam pojmu, co znamená, popis, vysvětlení, informace, terminus technicus, co to je, definice pojmu, názvosloví, Lékařství, slovník, význam, lexikon


Pojem BMI je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem BMI? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Index tělesné hmotnosti, obvykle označovaný zkratkou BMI (z anglického body mass index) je číslo používané jako indikátor podváhy, normální tělesné hmotnosti, nadváhy a obezity, umožňující statistické porovnávání tělesné hmotnosti lidí s různou výškou. Výslednou hodnotu je nutné interpretovat v závislosti na věku a pohlaví, protože zatímco hodnota BMI=23 znamená ve věku 10 let obezitu, tak ve věku 15 let jde již o standardní hodnotu. Stejně tak je potřeba upravit interpretaci pro obyvatele Asie (jiná stavba těla) a sportovce (BMI nedělá rozdíl mezi obsahem tuku a svalů, ale hodnotí pouze celkovou hmotnost).

Další možné informační zdroje

Najít pojem BMI ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem BMI na Google.cz

Najít slovo BMI ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo BMI ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BMI ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem BMI na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo BMI například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to BMI? resp. co se přesně ukrývá za slovem BMI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BMI, odpověď na dotaz co je to BMI?. Víte např. kdo to je Vladimír Špidla? Znáte a víte kdo je Youtuber? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?