Co je to?
Výraz, termín, definice slova BMI. Co znamená odborný pojem BMI z kategorie Lékařství?

Co je to BMI? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu BMI?

Zkratka anglických slov Body Mass Index se do češtiny překládá jako Index tělesné hmotnosti. Jedná se o číslo používané jako indikátor pro odlišení podváhy, normální tělesné hmotnosti, nadváhy a obezity. Tento index umožňuje statistické porovnání tělesné váhy lidí s různou výškou. Výsledné číslo se vypočítává vydělením hmotnosti zkoumaného člověka druhou mocninou jeho výšky. Hodnoty se doplňují v kilogramech a metrech.
Index tělesné hmotnosti byl vytvořen již v polovině devatenáctého století belgickým matematikem a statistikem Adolphem Queteletem. BMI je dnes nejpoužívanějším ukazatelem.


Co je to BMI? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BMI. Co znamená odborný pojem BMI z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu BMI sdílejte s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo BMI je v kategorii lékařství

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, lékařství, co to je, slovník, informace, vysvětlení, terminus technicus, BMI, slovo, termín, význam, co znamená, popis, přesný výraz, pojem, synonymum, odborný výraz


Pojem BMI je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín BMI? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Index tělesné hmotnosti, obvykle označovaný zkratkou BMI (z anglického body mass index) je číslo používané jako indikátor podváhy, normální tělesné hmotnosti, nadváhy a obezity, umožňující statistické porovnávání tělesné hmotnosti lidí s různou výškou. Výslednou hodnotu je nutné interpretovat v závislosti na věku a pohlaví, protože zatímco hodnota BMI=23 znamená ve věku 10 let obezitu, tak ve věku 15 let jde již o standardní hodnotu. Stejně tak je potřeba upravit interpretaci pro obyvatele Asie (jiná stavba těla) a sportovce (BMI nedělá rozdíl mezi obsahem tuku a svalů, ale hodnotí pouze celkovou hmotnost).

Zkuste zjistit více informací o slovu BMI v následujících zdrojích

Hledat heslo BMI ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem BMI ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín BMI ve Wikislovníku

Najít pojem BMI ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz BMI ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BMI ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo BMI například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je BMI? resp. co přesně označuje termín BMI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BMI, odpověď na dotaz co je to BMI?. Víte např. kdo to je Bolek a Lolek? Znáte a víte kdo je Recep Tayyip Erdogan? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?