Co je to?
Definice výrazu BMI. Co znamená odborný pojem BMI z kategorie Lékařství?

Co to je BMI? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu BMI?

Zkratka anglických slov Body Mass Index se do češtiny překládá jako Index tělesné hmotnosti. Jedná se o číslo používané jako indikátor pro odlišení podváhy, normální tělesné hmotnosti, nadváhy a obezity. Tento index umožňuje statistické porovnání tělesné váhy lidí s různou výškou. Výsledné číslo se vypočítává vydělením hmotnosti zkoumaného člověka druhou mocninou jeho výšky. Hodnoty se doplňují v kilogramech a metrech.
Index tělesné hmotnosti byl vytvořen již v polovině devatenáctého století belgickým matematikem a statistikem Adolphem Queteletem. BMI je dnes nejpoužívanějším ukazatelem.


Co je to BMI? Význam slova, termín, Definice výrazu BMI. Co znamená odborný pojem BMI z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova BMI? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín BMI je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: wiki, termín, slovo, terminologie, definice, popis, co je to BMI?, terminus technicus, přesný výraz, Lékařství, Lékařství, co to je, odborný výraz, význam pojmu, co znamená, synonymum, formulace, přesný význam


Pojem BMI je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem BMI? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Index tělesné hmotnosti, obvykle označovaný zkratkou BMI (z anglického body mass index) je číslo používané jako indikátor podváhy, normální tělesné hmotnosti, nadváhy a obezity, umožňující statistické porovnávání tělesné hmotnosti lidí s různou výškou. Výslednou hodnotu je nutné interpretovat v závislosti na věku a pohlaví, protože zatímco hodnota BMI=23 znamená ve věku 10 let obezitu, tak ve věku 15 let jde již o standardní hodnotu. Stejně tak je potřeba upravit interpretaci pro obyvatele Asie (jiná stavba těla) a sportovce (BMI nedělá rozdíl mezi obsahem tuku a svalů, ale hodnotí pouze celkovou hmotnost).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz BMI ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BMI ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz BMI ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo BMI ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz BMI ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem BMI na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo BMI například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova BMI? resp. co je to BMI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BMI, odpověď na dotaz co je to BMI?. Víte např. kdo to je Supervizor? Znáte a víte kdo je Youtuber? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?