Co je to?
Definice výrazu BMI. Co znamená odborný pojem BMI z kategorie Lékařství?

Co to je BMI? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova BMI?

Zkratka anglických slov Body Mass Index se do češtiny překládá jako Index tělesné hmotnosti. Jedná se o číslo používané jako indikátor pro odlišení podváhy, normální tělesné hmotnosti, nadváhy a obezity. Tento index umožňuje statistické porovnání tělesné váhy lidí s různou výškou. Výsledné číslo se vypočítává vydělením hmotnosti zkoumaného člověka druhou mocninou jeho výšky. Hodnoty se doplňují v kilogramech a metrech.
Index tělesné hmotnosti byl vytvořen již v polovině devatenáctého století belgickým matematikem a statistikem Adolphem Queteletem. BMI je dnes nejpoužívanějším ukazatelem.


Co je to BMI? Význam slova, termín, Definice výrazu BMI. Co znamená odborný pojem BMI z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu BMI? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem BMI je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, synonymum, pojem, význam, formulace, odborné názvosloví, slovník, význam slova, informace, termín, význam pojmu, lexikon, Lékařství, definice, heslo, přesný výraz, co to je, vysvětlení


Pojem BMI je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu BMI

Hledat slovo BMI ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem BMI ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BMI ve Wikimedia Commons

Hledat pojem BMI ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BMI ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem BMI ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo BMI například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova BMI? resp. jaká je definice slova BMI? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BMI, odpověď na dotaz co je to BMI?. Víte např. kdo to je Karel Hynek Mácha? Znáte a víte kdo je Bohém? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín BMI hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?