Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hypercholesterolémie. Co znamená pojem Hypercholesterolémie z kategorie Lékařství?

Co to je Hypercholesterolémie? Význam slova

Co znamená termín Hypercholesterolémie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hypercholesterolémie je označení pro zvýšenou hladinu celkového cholesterolu v krvi. Znamená to koncentraci cholesterolu vyšší než 5 mmol/l, z toho LDL cholesterolu nad 3 mmol/l. Toto onemocnění má nenápadné příznaky, které se podobají ateroskleróze.
Hypercholesterolémie způsobuje ucpávání cév, natrhávání tkání a vytváření plaku. Projevit se může například náhlou mozkovou příhodou nebo srdečním infarktem.


Co je to Hypercholesterolémie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hypercholesterolémie. Co znamená pojem Hypercholesterolémie z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Hypercholesterolémie) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hypercholesterolémie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, význam pojmu, formulace, co je to Hypercholesterolémie?, informace, pojem, co to je, lexikon, wiki, přesný význam, definice, synonymum, popis, slovník, Hypercholesterolémie, co znamená, Lékařství, názvosloví


Pojem Hypercholesterolémie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypercholesterolémie ve Wikimedia Commons

Najít heslo Hypercholesterolémie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Hypercholesterolémie ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Hypercholesterolémie na Google.cz

Hledat videa s názvem Hypercholesterolémie na Youtube

Hledat slovo Hypercholesterolémie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypercholesterolémie například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Hypercholesterolémie? resp. jaký je význam slova Hypercholesterolémie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypercholesterolémie, odpověď na dotaz co je to Hypercholesterolémie?. Víte např. kdo to je Trader? Znáte a víte kdo je Honimír? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Hypercholesterolémie hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.