Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hypercholesterolémie. Co znamená odborný pojem Hypercholesterolémie z kategorie Lékařství?

Co je to Hypercholesterolémie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hypercholesterolémie?

Hypercholesterolémie je označení pro zvýšenou hladinu celkového cholesterolu v krvi. Znamená to koncentraci cholesterolu vyšší než 5 mmol/l, z toho LDL cholesterolu nad 3 mmol/l. Toto onemocnění má nenápadné příznaky, které se podobají ateroskleróze.
Hypercholesterolémie způsobuje ucpávání cév, natrhávání tkání a vytváření plaku. Projevit se může například náhlou mozkovou příhodou nebo srdečním infarktem.


Co je to Hypercholesterolémie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hypercholesterolémie. Co znamená odborný pojem Hypercholesterolémie z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Hypercholesterolémie s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Hypercholesterolémie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, lékařství, názvosloví, lékařství, odborný výraz, definice pojmu, synonymum, slovo, vysvětlení, terminus technicus, význam, co je to Hypercholesterolémie?, lexikon, formulace, co znamená, slovník, wiki


Pojem Hypercholesterolémie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Hypercholesterolémie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Hypercholesterolémie ve Wikislovníku

Hledat výraz Hypercholesterolémie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Hypercholesterolémie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypercholesterolémie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypercholesterolémie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypercholesterolémie například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte co je to Hypercholesterolémie? resp. jaký je přesný význam slova Hypercholesterolémie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypercholesterolémie, odpověď na dotaz co je to Hypercholesterolémie?. Víte např. kdo to je Chytrák? Znáte a víte kdo je Štěpán Jurajda? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.