Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hypercholesterolémie. Co znamená pojem Hypercholesterolémie z kategorie Lékařství?

Co to je Hypercholesterolémie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Hypercholesterolémie?

Hypercholesterolémie je označení pro zvýšenou hladinu celkového cholesterolu v krvi. Znamená to koncentraci cholesterolu vyšší než 5 mmol/l, z toho LDL cholesterolu nad 3 mmol/l. Toto onemocnění má nenápadné příznaky, které se podobají ateroskleróze.
Hypercholesterolémie způsobuje ucpávání cév, natrhávání tkání a vytváření plaku. Projevit se může například náhlou mozkovou příhodou nebo srdečním infarktem.


Co je to Hypercholesterolémie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hypercholesterolémie. Co znamená pojem Hypercholesterolémie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hypercholesterolémie? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hypercholesterolémie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: názvosloví, definice, terminus technicus, definice pojmu, význam, Lékařství, přesný výraz, synonymum, význam pojmu, heslo, lexikon, co je to Hypercholesterolémie?, slovo, Hypercholesterolémie, odborné názvosloví, pojem, slovník, přesný význam


Pojem Hypercholesterolémie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Hypercholesterolémie na Google.cz

Vyhledat pojem Hypercholesterolémie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Hypercholesterolémie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Hypercholesterolémie ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypercholesterolémie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Hypercholesterolémie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypercholesterolémie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Hypercholesterolémie? resp. co označuje slovo Hypercholesterolémie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypercholesterolémie, odpověď na dotaz co je to Hypercholesterolémie?. Víte např. kdo to je Teta? Znáte a víte kdo je Recep Tayyip Erdogan? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.