Co je to?
Definice odborného termínu, slova Přetlak. Co znamená pojem Přetlak z kategorie Fyzika?

Co je Přetlak?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Přetlak?

Přetlak je označení pro jev, který souvisí s pojmem atmosférický tlak. Atmosféra je vzdušný obal Země, atmosférický tlak vzniká působením gravitačního pole Země. Proto na povrch tělesa, které se nachází v zemské atmosféře, působí tlaková síla, která vyvolá právě atmosférický tlak. Jeho hodnota je největší na zemském povrchu, se stoupající výškou pak klesá. Tlak vzduchu není stálý, pohybuje se kolem určité hodnoty. Pokud sledujeme tak v určitém uzavřeném prostoru, může být větší nebo menší než tlak atmosférický.
Jestliže je tento tlak menší než atmosférický tlak, označuje se jako podtlak, pokud je tlak větší než atmosférický, je označován právě jako přetlak. Přetlak má své praktické využití, například v pneumatikách, v nádobkách sprejů, v uzavřených lahvích s nápoji, které obsahují oxid uhličitý. Nádoby s velkým přetlakem slouží také potápěčům, svářečům, lékařům i kosmonautům. Přetlak se využívá i v pneumatických nástrojích, nástřiku barev a podobně.


Co je to Přetlak? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Přetlak. Co znamená pojem Přetlak z kategorie Fyzika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Přetlak? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Přetlak patří do sekce fyzika

Klíčová slova: Přetlak, slovník, přesný výraz, význam, význam slova, slovo, wiki, co to je, co znamená, co je to Přetlak?, odborný výraz, heslo, fyzika, lexikon, vysvětlení, pojem, definice pojmu, terminus technicus


Pojem Přetlak je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Přetlak lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přetlak ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Přetlak ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Přetlak ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Přetlak na Youtube

Hledat slovo Přetlak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Přetlak ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přetlak například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Přetlak? resp. co je to Přetlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přetlak, odpověď na dotaz co je to Přetlak?. Víte např. kdo to je Markytánka? Znáte a víte kdo je Honza Musil? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než fyzika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, mechanická kolesa, přetlak, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.