Co je to?
Výraz, termín, definice slova Plutokracie. Co znamená odborný pojem Plutokracie z kategorie Politika?

Co je to Plutokracie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Plutokracie?

Plutokracie je označení pro takovou formu vlády, u které se moc soustřeďuje do rukou bohatých jedinců, nazývaných také vyšší třída. Ve většině případů jde o oligarchii. I když v některých státech byly provedeny oficiální zásahy, kterými se znatelně omezovala politická moc chudších vrstev a cíleně navyšována moc vyšší vrstvy, nehovoří se o plutokracii otevřeně.
Tato forma je historicky známá již ze starověkého Řecka, v současné politické mluvě bývá termín používán pro pojmenování soustředění moci a majetku, které nebere ohledy na ekologii ani zdraví lidí.


Co je to Plutokracie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Plutokracie. Co znamená odborný pojem Plutokracie z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Plutokracie? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Plutokracie je v kategorii Politika

Klíčová slova: slovo, Politika, synonymum, termín, pojem, co je to Plutokracie?, formulace, co to je, Plutokracie, odborný výraz, definice pojmu, Politika, názvosloví, wiki, terminus technicus, význam, význam slova, definice


Pojem Plutokracie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Plutokracie dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plutokracie je taková forma vlády, u níž je veškerá moc nebo většina moci soustředěna v rukou bohaté vrstvy lidí, respektive vyšší třídy. Většinou se jedná o formu oligarchie.

Více informací o pojmu Plutokracie lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Plutokracie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Plutokracie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plutokracie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Plutokracie na Google.cz

Vyhledat slovo Plutokracie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Plutokracie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Plutokracie například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Plutokracie? resp. co označuje slovo Plutokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plutokracie, odpověď na dotaz co je to Plutokracie?. Víte např. kdo to je Identifikovaná osoba? Znáte a víte kdo je Dalajláma? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Plutokracie v jiné sekci než Politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.