Co je to?
Výraz, termín, definice slova Plutokracie. Co znamená odborný pojem Plutokracie z kategorie Politika?

Co je to Plutokracie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Plutokracie

Plutokracie je označení pro takovou formu vlády, u které se moc soustřeďuje do rukou bohatých jedinců, nazývaných také vyšší třída. Ve většině případů jde o oligarchii. I když v některých státech byly provedeny oficiální zásahy, kterými se znatelně omezovala politická moc chudších vrstev a cíleně navyšována moc vyšší vrstvy, nehovoří se o plutokracii otevřeně.
Tato forma je historicky známá již ze starověkého Řecka, v současné politické mluvě bývá termín používán pro pojmenování soustředění moci a majetku, které nebere ohledy na ekologii ani zdraví lidí.


Co je to Plutokracie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Plutokracie. Co znamená odborný pojem Plutokracie z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Plutokracie se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: slovo, pojem, co je to Plutokracie?, terminologie, přesný výraz, přesný význam, Politika, popis, odborný výraz, význam slova, heslo, formulace, slovník, termín, lexikon, Plutokracie, Politika, odborné názvosloví


Pojem Plutokracie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Plutokracie v následujících zdrojích

Hledat výraz Plutokracie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Plutokracie na Youtube

Zkusit najít slovo Plutokracie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Plutokracie ve Wikipedii

Hledat heslo Plutokracie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Plutokracie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Plutokracie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Plutokracie? resp. jaká je definice termínu Plutokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plutokracie, odpověď na dotaz co je to Plutokracie?. Víte např. kdo to je Podvodník? Znáte a víte kdo je Jehovista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.