Co je to?
Výraz, termín, definice slova Plutokracie. Co znamená odborný pojem Plutokracie z kategorie Politika?

Co je to Plutokracie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Plutokracie?

Plutokracie je označení pro takovou formu vlády, u které se moc soustřeďuje do rukou bohatých jedinců, nazývaných také vyšší třída. Ve většině případů jde o oligarchii. I když v některých státech byly provedeny oficiální zásahy, kterými se znatelně omezovala politická moc chudších vrstev a cíleně navyšována moc vyšší vrstvy, nehovoří se o plutokracii otevřeně.
Tato forma je historicky známá již ze starověkého Řecka, v současné politické mluvě bývá termín používán pro pojmenování soustředění moci a majetku, které nebere ohledy na ekologii ani zdraví lidí.


Co je to Plutokracie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Plutokracie. Co znamená odborný pojem Plutokracie z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Plutokracie? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Plutokracie patří do sekce Politika

Klíčová slova: wiki, popis, odborné názvosloví, termín, slovo, synonymum, heslo, terminus technicus, informace, přesný výraz, lexikon, terminologie, definice, Plutokracie, co to je, význam pojmu, definice pojmu, odborný výraz


Pojem Plutokracie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Plutokracie dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plutokracie je taková forma vlády, u níž je veškerá moc nebo většina moci soustředěna v rukou bohaté vrstvy lidí, respektive vyšší třídy. Většinou se jedná o formu oligarchie.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Plutokracie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Plutokracie na Youtube

Zkusit najít výraz Plutokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Plutokracie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Plutokracie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Plutokracie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Plutokracie například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Plutokracie? resp. co přesně označuje termín Plutokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plutokracie, odpověď na dotaz co je to Plutokracie?. Víte např. kdo to je Tomáš Ortel? Znáte a víte kdo je Dalajláma? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.