Co je to?
Definice odborného termínu, slova Plutokracie. Co znamená pojem Plutokracie z kategorie Politika?

Co je to Plutokracie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Plutokracie?

Plutokracie je označení pro takovou formu vlády, u které se moc soustřeďuje do rukou bohatých jedinců, nazývaných také vyšší třída. Ve většině případů jde o oligarchii. I když v některých státech byly provedeny oficiální zásahy, kterými se znatelně omezovala politická moc chudších vrstev a cíleně navyšována moc vyšší vrstvy, nehovoří se o plutokracii otevřeně.
Tato forma je historicky známá již ze starověkého Řecka, v současné politické mluvě bývá termín používán pro pojmenování soustředění moci a majetku, které nebere ohledy na ekologii ani zdraví lidí.


Co je to Plutokracie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Plutokracie. Co znamená pojem Plutokracie z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Plutokracie? Pak se o tuto stránku podělte s jinými lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Plutokracie je v kategorii politika

Klíčová slova: popis, pojem, význam, význam slova, co je to Plutokracie?, Plutokracie, přesný význam, heslo, terminus technicus, význam pojmu, informace, politika, názvosloví, co to je, synonymum, definice, odborné názvosloví, termín


Pojem Plutokracie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Plutokracie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Plutokracie je taková forma vlády, u níž je veškerá moc nebo většina moci soustředěna v rukou bohaté vrstvy lidí, respektive vyšší třídy. Většinou se jedná o formu oligarchie.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Plutokracie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plutokracie ve Wikimedia Commons

Hledat termín Plutokracie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Plutokracie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Plutokracie na Google.cz

Hledat pojem Plutokracie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Plutokracie například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili jaká je definice slova Plutokracie? resp. co to je Plutokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plutokracie, odpověď na dotaz co je to Plutokracie?. Víte např. kdo to je Martina Preissová? Znáte a víte kdo je Ladislav Vodička? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Plutokracie v jiné sekci než politika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.