Co je to?
Výraz, termín, definice slova Plutokracie. Co znamená odborný pojem Plutokracie z kategorie Politika?

Co je to Plutokracie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Plutokracie

Plutokracie je označení pro takovou formu vlády, u které se moc soustřeďuje do rukou bohatých jedinců, nazývaných také vyšší třída. Ve většině případů jde o oligarchii. I když v některých státech byly provedeny oficiální zásahy, kterými se znatelně omezovala politická moc chudších vrstev a cíleně navyšována moc vyšší vrstvy, nehovoří se o plutokracii otevřeně.
Tato forma je historicky známá již ze starověkého Řecka, v současné politické mluvě bývá termín používán pro pojmenování soustředění moci a majetku, které nebere ohledy na ekologii ani zdraví lidí.


Co je to Plutokracie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Plutokracie. Co znamená odborný pojem Plutokracie z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Plutokracie? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Plutokracie patří do sekce Politika

Klíčová slova: terminologie, význam, popis, slovo, heslo, Politika, synonymum, odborný výraz, informace, wiki, přesný výraz, přesný význam, slovník, terminus technicus, odborné názvosloví, lexikon, termín, co znamená


Pojem Plutokracie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Plutokracie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Plutokracie je taková forma vlády, u níž je veškerá moc nebo většina moci soustředěna v rukou bohaté vrstvy lidí, respektive vyšší třídy. Většinou se jedná o formu oligarchie.

Více informací o pojmu Plutokracie lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Plutokracie ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Plutokracie ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Plutokracie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plutokracie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Plutokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Plutokracie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Plutokracie například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Plutokracie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Plutokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plutokracie, odpověď na dotaz co je to Plutokracie?. Víte např. kdo to je Karel IV? Znáte a víte kdo je Jehovista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.