Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kandela. Co znamená odborný pojem Kandela z kategorie Fyzika?

Co je to Kandela? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kandela

Kandela je jednotka svítivosti, označuje se také jako candela nebo zkratkou cd. Jde o jednu ze základních jednotek soustavy SI. Jde o jednu z mála fotometrických veličin, která byla zařazena do soustavy SI proto, aby bylo možno vyjádřit další jednotky fotometrických veličin. Kandela se definuje jako světelná intenzita směřující v daném směru. Pochází ze zdroje vysílajícího monochromatické záření s frekvencí 540.1012 Hz a se zářivostí 1/683 W/sr. Svítivost se určuje pouze u bodových zdrojů, tedy u takových zdrojů, které mají zanedbatelný rozměr vzhledem ke vzdálenosti zdroje od kontrolního bodu.
Jde tedy o sílu světla směřovanou na určitou stranu od zdroje v konkrétním prostorovém úhlu, nazývaném steradián. Steradián je kužel vzniklý zdrojem světla v prostředku koule s poloměrem jeden metr. Tento kužel vytvoří na povrchu koule plochu jeden metr čtvereční. Definice jedné kandely je také svítivost zeleného zdroje světla, které má vlnovou délku 555 nm a výkon 0,00146 wattů na 1 steradián.


Co je to Kandela? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kandela. Co znamená odborný pojem Kandela z kategorie Fyzika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Kandela můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Kandela je v kategorii fyzika

Klíčová slova: význam slova, definice, wiki, odborné názvosloví, Kandela, definice pojmu, co znamená, přesný význam, odborný výraz, názvosloví, formulace, co to je, lexikon, terminus technicus, synonymum, přesný výraz, heslo, význam pojmu


Pojem Kandela je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Kandela ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kandela ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Kandela ve Wikipedii

Hledat výraz Kandela na Google.cz

Hledat videa s názvem Kandela na Youtube

Najít slovo Kandela ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kandela například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kandela? resp. co to je Kandela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kandela, odpověď na dotaz co je to Kandela?. Víte např. kdo to je Asanátor? Znáte a víte kdo je Tchán? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než fyzika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.