Co je to?
Definice odborného termínu, slova Espresso. Co znamená pojem Espresso z kategorie Nápoje?

Co je to Espresso? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Espresso

Espresso je název kávového nápoje, jehož původ je italský. Původní význam slova je vytlačený. Nápoj se vyrábí z mleté kávy a vody, která protéká pod přesně daným tlakem a při teplotě mezi 80 – 90 stupni Celsia. Výsledný nápoj by měl mít objem cca 30 ml a na jeho hladině by měla být mikropěna.
Vzhledem k malému množství kávy se někdy espresso doplňuje horkou vodou – espresso americana - nebo se připraví z více dávek. Hrnek pro přípravu espressa je nutné předem nahřát.


Co je to Espresso? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Espresso. Co znamená pojem Espresso z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Espresso sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Espresso patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: odborný výraz, význam pojmu, slovo, význam, terminus technicus, definice, definice pojmu, wiki, termín, přesný výraz, formulace, lexikon, slovník, pojem, názvosloví, Espresso, informace, popis


Pojem Espresso je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Espresso? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Caffè espresso (italsky dosl. "káva na vyžádání") je kávový nápoj původem z Itálie. V českém prostředí je rovněž možné setkávat se zkomoleninami preso, či presso, nebo expreso, taková označení jsou ovšem nesprávná, respektive v italském prostředí neexistují. V Česku či na Slovensku se také používá pro tento nápoj termín piccolo z italského výrazu pro „malý“ – ač je tento výraz považován některými experty za nesmyslný, ujal se a některé řetězce tento název používají ve své nabídce.

Káva espresso

Šálek kávy espresso. Autor: fancycrave1, zdroj: Pixabay
Šálek kávy espresso. Autor: fancycrave1, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Espresso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Espresso na Youtube

Vyhledat výraz Espresso ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Espresso ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Espresso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Espresso ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Espresso například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Espresso? resp. jaká je definice slova Espresso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Espresso, odpověď na dotaz co je to Espresso?. Víte např. kdo to je Olašský Rom? Znáte a víte kdo je Mahulena Bočanová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Espresso v jiné sekci než Nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?