Co je to?
Výraz, termín, definice slova Espresso. Co znamená odborný pojem Espresso z kategorie Nápoje?

Co je to Espresso? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Espresso

Espresso je název kávového nápoje, jehož původ je italský. Původní význam slova je vytlačený. Nápoj se vyrábí z mleté kávy a vody, která protéká pod přesně daným tlakem a při teplotě mezi 80 – 90 stupni Celsia. Výsledný nápoj by měl mít objem cca 30 ml a na jeho hladině by měla být mikropěna.
Vzhledem k malému množství kávy se někdy espresso doplňuje horkou vodou – espresso americana - nebo se připraví z více dávek. Hrnek pro přípravu espressa je nutné předem nahřát.


Co je to Espresso? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Espresso. Co znamená odborný pojem Espresso z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Espresso sdílejte s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Espresso je v kategorii nápoje

Klíčová slova: co je to Espresso?, význam, odborný výraz, význam pojmu, definice, termín, význam slova, co to je, formulace, lexikon, odborné názvosloví, názvosloví, informace, přesný význam, popis, nápoje, definice pojmu, terminologie


Pojem Espresso je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Espresso?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Caffè espresso (italsky dosl. "káva na vyžádání") je kávový nápoj původem z Itálie. V českém prostředí je rovněž možné setkávat se zkomoleninami preso, či presso, nebo expreso, taková označení jsou ovšem nesprávná, respektive v italském prostředí neexistují. V Česku či na Slovensku se také používá pro tento nápoj termín piccolo z italského výrazu pro „malý“ – ač je tento výraz považován některými experty za nesmyslný, ujal se a některé řetězce tento název používají ve své nabídce.

Káva espresso

Šálek kávy espresso. Autor: fancycrave1, zdroj: Pixabay
Šálek kávy espresso. Autor: fancycrave1, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Espresso ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Espresso na Youtube

Zkusit najít heslo Espresso ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Espresso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Espresso ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Espresso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Espresso například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Espresso? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Espresso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Espresso, odpověď na dotaz co je to Espresso?. Víte např. kdo to je Šárka Fialová? Znáte a víte kdo je Dana Morávková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Espresso v jiné sekci než nápoje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?