Co je to?
Definice výrazu, termínu Espresso. Co znamená odborný pojem Espresso z kategorie Nápoje?

Co je Espresso?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Espresso?

Espresso je název kávového nápoje, jehož původ je italský. Původní význam slova je vytlačený. Nápoj se vyrábí z mleté kávy a vody, která protéká pod přesně daným tlakem a při teplotě mezi 80 – 90 stupni Celsia. Výsledný nápoj by měl mít objem cca 30 ml a na jeho hladině by měla být mikropěna.
Vzhledem k malému množství kávy se někdy espresso doplňuje horkou vodou – espresso americana - nebo se připraví z více dávek. Hrnek pro přípravu espressa je nutné předem nahřát.


Co je to Espresso? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Espresso. Co znamená odborný pojem Espresso z kategorie Nápoje?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Espresso je v kategorii nápoje

Klíčová slova: co to je, Espresso, termín, co je to Espresso?, definice pojmu, lexikon, význam slova, synonymum, terminologie, význam pojmu, co znamená, terminus technicus, význam, přesný výraz, odborný výraz, definice, odborné názvosloví, heslo


Pojem Espresso je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Espresso?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Caffè espresso (italsky dosl. "káva na vyžádání") je kávový nápoj původem z Itálie. V českém prostředí je rovněž možné setkávat se zkomoleninami preso, či presso, nebo expreso, taková označení jsou ovšem nesprávná, respektive v italském prostředí neexistují. V Česku či na Slovensku se také používá pro tento nápoj termín piccolo z italského výrazu pro „malý“ – ač je tento výraz považován některými experty za nesmyslný, ujal se a některé řetězce tento název používají ve své nabídce.

Káva espresso

Šálek kávy espresso. Autor: fancycrave1, zdroj: Pixabay
Šálek kávy espresso. Autor: fancycrave1, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Espresso hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat slovo Espresso na Google obrázcích

Vyhledat slovo Espresso na Google.cz

Vyhledat výraz Espresso ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Espresso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Espresso ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Espresso ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Espresso například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teďka již bezesporu víte jaký je přesný význam slova Espresso? resp. jaký je význam pojmu Espresso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Espresso, odpověď na dotaz co je to Espresso?. Víte např. kdo to je Pískle? Znáte a víte kdo je Matt Damon? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nápoje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?