Co je to?
Definice odborného termínu, slova Espresso. Co znamená pojem Espresso z kategorie Nápoje?

Co je to Espresso? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Espresso

Espresso je název kávového nápoje, jehož původ je italský. Původní význam slova je vytlačený. Nápoj se vyrábí z mleté kávy a vody, která protéká pod přesně daným tlakem a při teplotě mezi 80 – 90 stupni Celsia. Výsledný nápoj by měl mít objem cca 30 ml a na jeho hladině by měla být mikropěna.
Vzhledem k malému množství kávy se někdy espresso doplňuje horkou vodou – espresso americana - nebo se připraví z více dávek. Hrnek pro přípravu espressa je nutné předem nahřát.


Co je to Espresso? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Espresso. Co znamená pojem Espresso z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Espresso můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Espresso je v sekci Nápoje

Klíčová slova: terminologie, terminus technicus, definice pojmu, odborné názvosloví, pojem, co znamená, význam slova, Nápoje, co to je, slovo, přesný výraz, význam, definice, přesný význam, Espresso, co je to Espresso?, názvosloví, odborný výraz


Pojem Espresso je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Espresso?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Caffè espresso (italsky dosl. "káva na vyžádání") je kávový nápoj původem z Itálie. V českém prostředí je rovněž možné setkávat se zkomoleninami preso, či presso, nebo expreso, taková označení jsou ovšem nesprávná, respektive v italském prostředí neexistují. V Česku či na Slovensku se také používá pro tento nápoj termín piccolo z italského výrazu pro „malý“ – ač je tento výraz považován některými experty za nesmyslný, ujal se a některé řetězce tento název používají ve své nabídce.

Káva espresso

Šálek kávy espresso. Autor: fancycrave1, zdroj: Pixabay
Šálek kávy espresso. Autor: fancycrave1, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Espresso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Espresso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Espresso ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Espresso ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Espresso ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Espresso na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Espresso například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Espresso? resp. co se přesně ukrývá za slovem Espresso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Espresso, odpověď na dotaz co je to Espresso?. Víte např. kdo to je Jiří Korn? Znáte a víte kdo je Sergey Brin? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?