Co je to?
Definice odborného termínu, slova Espresso. Co znamená pojem Espresso z kategorie Nápoje?

Co je to Espresso? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Espresso

Espresso je název kávového nápoje, jehož původ je italský. Původní význam slova je vytlačený. Nápoj se vyrábí z mleté kávy a vody, která protéká pod přesně daným tlakem a při teplotě mezi 80 – 90 stupni Celsia. Výsledný nápoj by měl mít objem cca 30 ml a na jeho hladině by měla být mikropěna.
Vzhledem k malému množství kávy se někdy espresso doplňuje horkou vodou – espresso americana - nebo se připraví z více dávek. Hrnek pro přípravu espressa je nutné předem nahřát.


Co je to Espresso? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Espresso. Co znamená pojem Espresso z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Espresso? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Espresso je v sekci Nápoje

Klíčová slova: slovník, definice, lexikon, vysvětlení, synonymum, popis, definice pojmu, názvosloví, wiki, Nápoje, význam, informace, co znamená, Espresso, co je to Espresso?, co to je, termín, slovo


Pojem Espresso je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Espresso?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Caffè espresso (italsky dosl. "káva na vyžádání") je kávový nápoj původem z Itálie. V českém prostředí je rovněž možné setkávat se zkomoleninami preso, či presso, nebo expreso, taková označení jsou ovšem nesprávná, respektive v italském prostředí neexistují. V Česku či na Slovensku se také používá pro tento nápoj termín piccolo z italského výrazu pro „malý“ – ač je tento výraz považován některými experty za nesmyslný, ujal se a některé řetězce tento název používají ve své nabídce.

Káva espresso

Šálek kávy espresso. Autor: fancycrave1, zdroj: Pixabay
Šálek kávy espresso. Autor: fancycrave1, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Espresso v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Espresso ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Espresso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Espresso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Espresso ve Wikizdrojích

Najít výraz Espresso ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Espresso na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Espresso například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Espresso? resp. co se přesně ukrývá za slovem Espresso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Espresso, odpověď na dotaz co je to Espresso?. Víte např. kdo to je Sigourney Weaver? Znáte a víte kdo je Mahulena Bočanová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nápoje Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?