Co je to?
Definice odborného termínu, slova Espresso. Co znamená pojem Espresso z kategorie Nápoje?

Co je to Espresso? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Espresso?

Espresso je název kávového nápoje, jehož původ je italský. Původní význam slova je vytlačený. Nápoj se vyrábí z mleté kávy a vody, která protéká pod přesně daným tlakem a při teplotě mezi 80 – 90 stupni Celsia. Výsledný nápoj by měl mít objem cca 30 ml a na jeho hladině by měla být mikropěna.
Vzhledem k malému množství kávy se někdy espresso doplňuje horkou vodou – espresso americana - nebo se připraví z více dávek. Hrnek pro přípravu espressa je nutné předem nahřát.


Co je to Espresso? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Espresso. Co znamená pojem Espresso z kategorie Nápoje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Espresso s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Espresso se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: formulace, heslo, informace, lexikon, význam pojmu, odborný výraz, názvosloví, popis, Nápoje, pojem, wiki, vysvětlení, termín, definice pojmu, odborné názvosloví, význam, definice, slovník


Pojem Espresso je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Espresso? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Caffè espresso (italsky dosl. "káva na vyžádání") je kávový nápoj původem z Itálie. V českém prostředí je rovněž možné setkávat se zkomoleninami preso, či presso, nebo expreso, taková označení jsou ovšem nesprávná, respektive v italském prostředí neexistují. V Česku či na Slovensku se také používá pro tento nápoj termín piccolo z italského výrazu pro „malý“ – ač je tento výraz považován některými experty za nesmyslný, ujal se a některé řetězce tento název používají ve své nabídce.

Káva espresso

Šálek kávy espresso. Autor: fancycrave1, zdroj: Pixabay
Šálek kávy espresso. Autor: fancycrave1, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Espresso

Hledat slovo Espresso ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Espresso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Espresso ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Espresso ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Espresso ve Wikimedia Commons

Najít heslo Espresso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Espresso například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Espresso? resp. co to je Espresso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Espresso, odpověď na dotaz co je to Espresso?. Víte např. kdo to je Bohumil Hrabal? Znáte a víte kdo je Dana Morávková? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?