Co je to?
Definice výrazu Espresso. Co znamená odborný pojem Espresso z kategorie Nápoje?

Co to je Espresso? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Espresso?

Espresso je název kávového nápoje, jehož původ je italský. Původní význam slova je vytlačený. Nápoj se vyrábí z mleté kávy a vody, která protéká pod přesně daným tlakem a při teplotě mezi 80 – 90 stupni Celsia. Výsledný nápoj by měl mít objem cca 30 ml a na jeho hladině by měla být mikropěna.
Vzhledem k malému množství kávy se někdy espresso doplňuje horkou vodou – espresso americana - nebo se připraví z více dávek. Hrnek pro přípravu espressa je nutné předem nahřát.


Co je to Espresso? Význam slova, termín, Definice výrazu Espresso. Co znamená odborný pojem Espresso z kategorie Nápoje?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Espresso s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Espresso patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: wiki, význam, slovník, informace, heslo, termín, slovo, formulace, co znamená, odborný výraz, co to je, názvosloví, synonymum, Espresso, terminologie, význam slova, nápoje, pojem


Pojem Espresso je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Espresso?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Caffè espresso (italsky dosl. "káva na vyžádání") je kávový nápoj původem z Itálie. V českém prostředí je rovněž možné setkávat se zkomoleninami preso, či presso, nebo expreso, taková označení jsou ovšem nesprávná, respektive v italském prostředí neexistují. V Česku či na Slovensku se také používá pro tento nápoj termín piccolo z italského výrazu pro „malý“ – ač je tento výraz považován některými experty za nesmyslný, ujal se a některé řetězce tento název používají ve své nabídce.

Káva espresso

Šálek kávy espresso. Autor: fancycrave1, zdroj: Pixabay
Šálek kávy espresso. Autor: fancycrave1, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Espresso lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Espresso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Espresso ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Espresso ve Wikimedia Commons

Najít heslo Espresso ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Espresso ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Espresso ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Espresso například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Espresso? resp. co je to Espresso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Espresso, odpověď na dotaz co je to Espresso?. Víte např. kdo to je Playboy? Znáte a víte kdo je Václav Moravec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?