Co je to?
Výraz, termín, definice slova Espresso. Co znamená odborný pojem Espresso z kategorie Nápoje?

Co je to Espresso? Význam slova

Co znamená termín Espresso? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Espresso je název kávového nápoje, jehož původ je italský. Původní význam slova je vytlačený. Nápoj se vyrábí z mleté kávy a vody, která protéká pod přesně daným tlakem a při teplotě mezi 80 – 90 stupni Celsia. Výsledný nápoj by měl mít objem cca 30 ml a na jeho hladině by měla být mikropěna.
Vzhledem k malému množství kávy se někdy espresso doplňuje horkou vodou – espresso americana - nebo se připraví z více dávek. Hrnek pro přípravu espressa je nutné předem nahřát.


Co je to Espresso? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Espresso. Co znamená odborný pojem Espresso z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Espresso sdílet s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Espresso patří do sekce nápoje

Klíčová slova: pojem, heslo, význam, slovník, co je to Espresso?, synonymum, názvosloví, definice pojmu, nápoje, co to je, terminologie, terminus technicus, definice, nápoje, co znamená, význam pojmu, informace, přesný výraz


Pojem Espresso je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Espresso? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Caffè espresso (italsky dosl. "káva na vyžádání") je kávový nápoj původem z Itálie. V českém prostředí je rovněž možné setkávat se zkomoleninami preso, či presso, nebo expreso, taková označení jsou ovšem nesprávná, respektive v italském prostředí neexistují. V Česku či na Slovensku se také používá pro tento nápoj termín piccolo z italského výrazu pro „malý“ – ač je tento výraz považován některými experty za nesmyslný, ujal se a některé řetězce tento název používají ve své nabídce.

Káva espresso

Šálek kávy espresso. Autor: fancycrave1, zdroj: Pixabay
Šálek kávy espresso. Autor: fancycrave1, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Espresso lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Espresso ve Wikimedia Commons

Najít slovo Espresso ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Espresso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Espresso na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Espresso ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Espresso ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Espresso například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili jaká je definice slova Espresso? resp. co je to Espresso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Espresso, odpověď na dotaz co je to Espresso?. Víte např. kdo to je Nymfomanka? Znáte a víte kdo je Gandalf? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Espresso hledat i v jiných kategoriích (než nápoje) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?