Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lymfom. Co znamená pojem Lymfom z kategorie Nemoce?

Co to je Lymfom? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lymfom?


Lymfom je název onemocnění, které postihuje lymfatickou tkáň. Jedná se o závažné a zhoubné onemocnění - nádory lymfatické tkáně a mízních uzlin. Může se jednat o různé choroby, které se liší projevy i průběhem. Dochází k nekontrolovatelnému množení buněk, uzliny se zvětšují a nejsou již schopny plnit své funkce.
Lymfomy se dělí do tří velkých skupin. K nejznámějším lymfomům patří Hodgkinova choroba, která může být úspěšně léčena. Další dvě skupiny nemají vysoká procenta úspěčnosti léčby. Jedná se o Nehodgkinské lymfomy a Burkittův lymfom.


Co je to Lymfom? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lymfom. Co znamená pojem Lymfom z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Lymfom se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lymfom se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co je to Lymfom?, heslo, Nemoce, terminus technicus, Lymfom, přesný význam, význam, pojem, přesný výraz, termín, popis, co to je, vysvětlení, odborné názvosloví, co znamená, lexikon, terminologie, názvosloví


Pojem Lymfom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Lymfom v následujících vyhledávačích

Hledat termín Lymfom ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lymfom ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Lymfom na Google.cz

Zkusit najít heslo Lymfom ve vyhledávači Qwant

Najít termín Lymfom ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Lymfom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lymfom například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Lymfom? resp. co znamená Lymfom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lymfom, odpověď na dotaz co je to Lymfom?. Víte např. kdo to je Žabař? Znáte a víte kdo je Špekoun? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..