Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lymfom. Co znamená pojem Lymfom z kategorie Nemoce?

Co to je Lymfom? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lymfom?


Lymfom je název onemocnění, které postihuje lymfatickou tkáň. Jedná se o závažné a zhoubné onemocnění - nádory lymfatické tkáně a mízních uzlin. Může se jednat o různé choroby, které se liší projevy i průběhem. Dochází k nekontrolovatelnému množení buněk, uzliny se zvětšují a nejsou již schopny plnit své funkce.
Lymfomy se dělí do tří velkých skupin. K nejznámějším lymfomům patří Hodgkinova choroba, která může být úspěšně léčena. Další dvě skupiny nemají vysoká procenta úspěčnosti léčby. Jedná se o Nehodgkinské lymfomy a Burkittův lymfom.


Co je to Lymfom? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lymfom. Co znamená pojem Lymfom z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lymfom je v sekci Nemoce

Klíčová slova: slovo, definice pojmu, názvosloví, termín, přesný výraz, Nemoce, přesný význam, slovník, heslo, terminus technicus, popis, význam, odborné názvosloví, synonymum, vysvětlení, význam slova, co je to Lymfom?, definice


Pojem Lymfom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Lymfom

Najít pojem Lymfom ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Lymfom na Youtube

Hledat termín Lymfom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Lymfom na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lymfom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Lymfom ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Lymfom například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Lymfom? resp. jaká je definice termínu Lymfom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lymfom, odpověď na dotaz co je to Lymfom?. Víte např. kdo to je Kateřina Kristelová? Znáte a víte kdo je Špekoun? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..