Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Snář. Co znamená pojem Snář z kategorie Literatura?

Co je Snář? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Snář

Snář je druh knihy, která slouží k výkladu snů. Popisují se zde všemožné sny, jejich části, výjevy a podává se jejich výklad. To, co se ve spánku objeví, může pak v životě znamenat něco zcela jiného. Protože lidi již v dávných časech zajímalo, co sny znamenají, proč se nám zdají a zda nesou i nějaký význam, upozornění nebo varování, vznikaly nejrůznější výklady. Nejdříve v ústním podání, později byly zapisovány a shrnuty právě do snáře. Prazákladem současných snářů je jeden z nejstarších dochovaných snářů. Tím je snář Artemidóra z Efezu, který má čtyři díly, a který inspiroval mnoho dalších autorů. Vznikl sebráním různých popisů snů a jejich výkladů, které tento řecký spisovatel vydal v knize Výklad snů. Jeho práce byla přeložena i do latiny a mnoha dalších jazyků, dostala se i do arabských zemí.
České snáře byly velmi oblíbené, nejstarší díla pocházejí ze 14. století. Autorem pravděpodobně nejstaršího snáře je Vavřinec z Březové. Nazval ho Kniehy snového vykládanie a údajně ho přeložil na žádost krále Václava IV. Později byly snáře brožované, doplněné obrázky, výklad se týkal nejen snů, ale i planet a nabízel i tipy a návody k sázkám v loteriích. Známý byl například Storchův snář.


Co je to Snář? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Snář. Co znamená pojem Snář z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Snář s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Snář se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: synonymum, Snář, termín, co je to Snář?, pojem, slovo, co znamená, přesný výraz, význam pojmu, informace, přesný význam, vysvětlení, co to je, wiki, názvosloví, lexikon, popis, odborné názvosloví


Pojem Snář je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Snář? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Snář je kniha vytvořená k výkladu snů. Ve snáři jsou popsány jednotlivé výjevy a co znamenají.
Nejstarším dochovaným snářem je čtyřdílný snář Artemidóra z Efezu, jenž se stal základem mnoha pozdějších prací ve vykládání snů.
V české literatuře, nebo hudební tvorbě se setkáváme s mnoha příklady, kdy si autor bere snář za námět. Například:
♦ Jan Neruda: Malostranské povídky
♦ Bohuslav Martinů: opera Julietta (Snář)
♦ Ludvík Vaculík: Český snář

Jiné informační zdroje o pojmu Snář

Zkusit najít frázi Snář ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Snář ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Snář ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Snář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Snář na Google.cz

Zkusit najít slovo Snář ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Snář například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co je to Snář? resp. jaký je význam slova Snář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Snář, odpověď na dotaz co je to Snář?. Víte např. kdo to je John Steinbeck? Znáte a víte kdo je Komtur? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Snář i jinde než v sekci než v literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.