Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Věcné břemeno. Co znamená pojem Věcné břemeno z kategorie Právo?

Co to je Věcné břemeno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Věcné břemeno?

Věcné břemeno je typem věcného práva k cizí věci. Je založeno na omezení vlastníka nějaké nemovité věci ve prospěch někoho jiného. Vlastník tak musí něco strpět nebo se něčeho zdržet či něco vykonat. Věcné břemeno bývá spojeno s určitou osobou nebo věcí a zřizuje se tehdy, není – li možno vyřešit situaci nájmem nebo koupí. Věcné břemeno vzniká smlouvou, závětí, rozhodnutím soudu, ze zákona nebo vydržením. Důležitý je vklad věcného břemene do katastru nemovitostí.


Co je to Věcné břemeno? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Věcné břemeno. Co znamená pojem Věcné břemeno z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Věcné břemeno) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Věcné břemeno patří do kategorie Právo

Klíčová slova: co znamená, termín, definice pojmu, slovník, definice, význam pojmu, popis, Věcné břemeno, Právo, co je to Věcné břemeno?, vysvětlení, názvosloví, význam, slovo, co to je, terminus technicus, přesný výraz, pojem


Pojem Věcné břemeno je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Věcné břemeno píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Věcná břemena patří mezi věcná práva k cizí věci a slouží k tomu, aby oprávněný mohl využít určitou část užitné hodnoty cizí věci, a pro vlastníka věci to znamená, že je naopak povinen něco dát, konat, trpět, nebo se něčeho zdržet. Podle obsahu povinnosti rozlišuje občanský zákoník věcná břemena na služebnosti a reálná břemena. Dřívější právní úprava pro tyto účely stanovovala souhrnný pojem věcné břemeno, které bylo definováno jen jako jakýsi abstraktní pojem a v rámci stávající legislativy je z důvodů kontinuity s předchozí právní úpravou ponecháno v užívání.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Věcné břemeno ve Wikislovníku

Najít pojem Věcné břemeno na Google.cz

Zkusit najít termín Věcné břemeno ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Věcné břemeno ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Věcné břemeno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Věcné břemeno ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Věcné břemeno například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Věcné břemeno? resp. co vlastně znamená slovo Věcné břemeno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Věcné břemeno, odpověď na dotaz co je to Věcné břemeno?. Víte např. kdo to je Liberál? Znáte a víte kdo je Jan Sůra? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Věcné břemeno hledat i v jiných kategoriích (než Právo) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.