Co je to?
Definice výrazu Věcné břemeno. Co znamená odborný pojem Věcné břemeno z kategorie Právo?

Co je Věcné břemeno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Věcné břemeno?

Věcné břemeno je typem věcného práva k cizí věci. Je založeno na omezení vlastníka nějaké nemovité věci ve prospěch někoho jiného. Vlastník tak musí něco strpět nebo se něčeho zdržet či něco vykonat. Věcné břemeno bývá spojeno s určitou osobou nebo věcí a zřizuje se tehdy, není – li možno vyřešit situaci nájmem nebo koupí. Věcné břemeno vzniká smlouvou, závětí, rozhodnutím soudu, ze zákona nebo vydržením. Důležitý je vklad věcného břemene do katastru nemovitostí.


Co je to Věcné břemeno? Význam slova, termín, Definice výrazu Věcné břemeno. Co znamená odborný pojem Věcné břemeno z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Věcné břemeno? s přáteli a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Věcné břemeno je v sekci právo

Klíčová slova: význam, definice pojmu, slovník, formulace, definice, Věcné břemeno, přesný výraz, informace, lexikon, vysvětlení, synonymum, popis, heslo, termín, právo, význam slova, pojem, přesný význam


Pojem Věcné břemeno je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Věcné břemeno? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Věcná břemena patří mezi věcná práva k cizí věci a slouží k tomu, aby oprávněný mohl využít určitou část užitné hodnoty cizí věci, a pro vlastníka věci to znamená, že je naopak povinen něco dát, konat, trpět, nebo se něčeho zdržet. Podle obsahu povinnosti rozlišuje občanský zákoník věcná břemena na služebnosti a reálná břemena. Dřívější právní úprava pro tyto účely stanovovala souhrnný pojem věcné břemeno, které bylo definováno jen jako jakýsi abstraktní pojem a v rámci stávající legislativy je z důvodů kontinuity s předchozí právní úpravou ponecháno v užívání.

Další informace o pojmu Věcné břemeno hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat slovo Věcné břemeno ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Věcné břemeno na Youtube

Vyhledat slovo Věcné břemeno na Google.cz

Vyhledat výraz Věcné břemeno ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Věcné břemeno ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Věcné břemeno ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Věcné břemeno například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Věcné břemeno? resp. co je to Věcné břemeno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Věcné břemeno, odpověď na dotaz co je to Věcné břemeno?. Víte např. kdo to je Jaroslav Doubrava? Znáte a víte kdo je Vratislav Kulhánek? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Věcné břemeno hledat i v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.