Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Věcné břemeno. Co znamená pojem Věcné břemeno z kategorie Právo?

Co to je Věcné břemeno? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Věcné břemeno?

Věcné břemeno je typem věcného práva k cizí věci. Je založeno na omezení vlastníka nějaké nemovité věci ve prospěch někoho jiného. Vlastník tak musí něco strpět nebo se něčeho zdržet či něco vykonat. Věcné břemeno bývá spojeno s určitou osobou nebo věcí a zřizuje se tehdy, není – li možno vyřešit situaci nájmem nebo koupí. Věcné břemeno vzniká smlouvou, závětí, rozhodnutím soudu, ze zákona nebo vydržením. Důležitý je vklad věcného břemene do katastru nemovitostí.


Co je to Věcné břemeno? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Věcné břemeno. Co znamená pojem Věcné břemeno z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Věcné břemeno doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Věcné břemeno se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: Právo, definice, odborný výraz, význam pojmu, popis, wiki, význam, terminus technicus, Právo, přesný význam, co znamená, formulace, definice pojmu, synonymum, termín, vysvětlení, informace, odborné názvosloví


Pojem Věcné břemeno je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Věcné břemeno? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Věcná břemena patří mezi věcná práva k cizí věci a slouží k tomu, aby oprávněný mohl využít určitou část užitné hodnoty cizí věci, a pro vlastníka věci to znamená, že je naopak povinen něco dát, konat, trpět, nebo se něčeho zdržet. Podle obsahu povinnosti rozlišuje občanský zákoník věcná břemena na služebnosti a reálná břemena. Dřívější právní úprava pro tyto účely stanovovala souhrnný pojem věcné břemeno, které bylo definováno jen jako jakýsi abstraktní pojem a v rámci stávající legislativy je z důvodů kontinuity s předchozí právní úpravou ponecháno v užívání.

Hledejte pojem Věcné břemeno v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín Věcné břemeno ve vyhledávači Qwant

Najít termín Věcné břemeno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Věcné břemeno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Věcné břemeno na Google.cz

Najít výraz Věcné břemeno ve Wikislovníku

Hledat slovo Věcné břemeno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Věcné břemeno například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Věcné břemeno? resp. jaký je význam pojmu Věcné břemeno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Věcné břemeno, odpověď na dotaz co je to Věcné břemeno?. Víte např. kdo to je Maloměšťák? Znáte a víte kdo je Karla Šlechtová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.