Co je to?
Definice výrazu, termínu Aspekt. Co znamená odborný pojem Aspekt z kategorie Různé?

Co je Aspekt? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Aspekt?

Aspekt je pojem s více významy v mnoha oblastech. Obecně se jedná o nějaké hledisko, úhel pohledu nebo stanovisko k nějaké věci či skutečnosti. Může jít také o vzhled nebo podobu nějaké věci. V astronomii znamená aspekt polohu tělesa vůči Slunci, v lingvistice vyjadřuje aspekt dokonavost nebo nedokonavost slovesa.
Ekologové používají pojem aspekt k vyjádření vzhledu určité biocenózy v jednotlivých obdobích roku.

Co je to Aspekt? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Aspekt. Co znamená odborný pojem Aspekt z kategorie Různé?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Aspekt s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Aspekt je v kategorii různé

Klíčová slova: heslo, význam, různé, odborné názvosloví, co to je, přesný výraz, význam pojmu, synonymum, různé, názvosloví, co znamená, termín, co je to Aspekt?, terminus technicus, význam slova, odborný výraz, přesný význam, wiki


Pojem Aspekt je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Aspekt?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Slovo aspekt (z lat. aspectus, pohled, náhled) může znamenat :
• hledisko, stanovisko, úhel pohledu (zorný úhel) na nějakou skutečnost
• vzhled, podoba, stránka nějaké věci
• aspekt (astronomie) – vzájemná poloha nějakého nebeského tělesa vůči Slunci
• aspekt (lingvistika) – lexikálněsémantická kategorie slovesa vyjadřující časovost slovesného děje (slovesný vid – dokonavost/nedokonavost slovesa)
• aspekt (ekologie) – vzhled a podoba biocenózy v určitém období roku (zimní aspekt, předjarní aspekt, jarní aspekt, letní aspekt, pozdně letní aspekt, podzimní aspekt, Interní / externí aspekt organizace)

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aspekt ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Aspekt ve Wikizdrojích

Hledat výraz Aspekt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Aspekt ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Aspekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aspekt ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Aspekt například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Aspekt? resp. jaký je význam slova Aspekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aspekt, odpověď na dotaz co je to Aspekt?. Víte např. kdo to je Osobnost? Znáte a víte kdo je Aleš Zavoral? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Aspekt i v jiné části webu než je kategorie různé. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?