Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aspekt. Co znamená pojem Aspekt z kategorie Různé?

Co je to Aspekt? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Aspekt?

Aspekt je pojem s více významy v mnoha oblastech. Obecně se jedná o nějaké hledisko, úhel pohledu nebo stanovisko k nějaké věci či skutečnosti. Může jít také o vzhled nebo podobu nějaké věci. V astronomii znamená aspekt polohu tělesa vůči Slunci, v lingvistice vyjadřuje aspekt dokonavost nebo nedokonavost slovesa.
Ekologové používají pojem aspekt k vyjádření vzhledu určité biocenózy v jednotlivých obdobích roku.

Co je to Aspekt? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aspekt. Co znamená pojem Aspekt z kategorie Různé?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Aspekt sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aspekt patří do sekce Různé

Klíčová slova: přesný výraz, definice pojmu, popis, formulace, význam slova, přesný význam, pojem, Různé, názvosloví, lexikon, terminus technicus, co to je, odborný výraz, definice, význam pojmu, wiki, co je to Aspekt?, synonymum


Pojem Aspekt je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aspekt? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Slovo aspekt (z lat. aspectus, pohled, náhled) může znamenat :
• hledisko, stanovisko, úhel pohledu (zorný úhel) na nějakou skutečnost
• vzhled, podoba, stránka nějaké věci
• aspekt (astronomie) – vzájemná poloha nějakého nebeského tělesa vůči Slunci
• aspekt (lingvistika) – lexikálněsémantická kategorie slovesa vyjadřující časovost slovesného děje (slovesný vid – dokonavost/nedokonavost slovesa)
• aspekt (ekologie) – vzhled a podoba biocenózy v určitém období roku (zimní aspekt, předjarní aspekt, jarní aspekt, letní aspekt, pozdně letní aspekt, podzimní aspekt, Interní / externí aspekt organizace)

Více informací o pojmu Aspekt lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Aspekt ve Wikislovníku

Hledat výraz Aspekt ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Aspekt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Aspekt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Aspekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Aspekt ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aspekt například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Aspekt? resp. co přesně označuje termín Aspekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aspekt, odpověď na dotaz co je to Aspekt?. Víte např. kdo to je Héraklés? Znáte a víte kdo je Lingvista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Aspekt hledat i v jiných kategoriích (než Různé) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?