Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aspekt. Co znamená pojem Aspekt z kategorie Různé?

Co je to Aspekt? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aspekt?

Aspekt je pojem s více významy v mnoha oblastech. Obecně se jedná o nějaké hledisko, úhel pohledu nebo stanovisko k nějaké věci či skutečnosti. Může jít také o vzhled nebo podobu nějaké věci. V astronomii znamená aspekt polohu tělesa vůči Slunci, v lingvistice vyjadřuje aspekt dokonavost nebo nedokonavost slovesa.
Ekologové používají pojem aspekt k vyjádření vzhledu určité biocenózy v jednotlivých obdobích roku.

Co je to Aspekt? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Aspekt. Co znamená pojem Aspekt z kategorie Různé?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Aspekt s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Aspekt je v kategorii Různé

Klíčová slova: názvosloví, synonymum, význam slova, wiki, lexikon, Aspekt, terminus technicus, vysvětlení, definice, co znamená, slovo, termín, heslo, odborný výraz, terminologie, Různé, Různé, slovník


Pojem Aspekt je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Aspekt dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Slovo aspekt (z lat. aspectus, pohled, náhled) může znamenat :
• hledisko, stanovisko, úhel pohledu (zorný úhel) na nějakou skutečnost
• vzhled, podoba, stránka nějaké věci
• aspekt (astronomie) – vzájemná poloha nějakého nebeského tělesa vůči Slunci
• aspekt (lingvistika) – lexikálněsémantická kategorie slovesa vyjadřující časovost slovesného děje (slovesný vid – dokonavost/nedokonavost slovesa)
• aspekt (ekologie) – vzhled a podoba biocenózy v určitém období roku (zimní aspekt, předjarní aspekt, jarní aspekt, letní aspekt, pozdně letní aspekt, podzimní aspekt, Interní / externí aspekt organizace)

Pro další informace o termínu Aspekt zkuste tyto odkazy

Vyhledat pojem Aspekt ve Wikizdrojích

Hledat termín Aspekt ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aspekt ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Aspekt ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Aspekt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Aspekt ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Aspekt například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Aspekt? resp. co znamená výraz Aspekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aspekt, odpověď na dotaz co je to Aspekt?. Víte např. kdo to je Osmany Laffita? Znáte a víte kdo je Lingvista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Aspekt i v jiných kategoriích (než Různé). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?