Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aspekt. Co znamená odborný pojem Aspekt z kategorie Různé?

Co je Aspekt?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Aspekt

Aspekt je pojem s více významy v mnoha oblastech. Obecně se jedná o nějaké hledisko, úhel pohledu nebo stanovisko k nějaké věci či skutečnosti. Může jít také o vzhled nebo podobu nějaké věci. V astronomii znamená aspekt polohu tělesa vůči Slunci, v lingvistice vyjadřuje aspekt dokonavost nebo nedokonavost slovesa.
Ekologové používají pojem aspekt k vyjádření vzhledu určité biocenózy v jednotlivých obdobích roku.

Co je to Aspekt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aspekt. Co znamená odborný pojem Aspekt z kategorie Různé?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Aspekt? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Aspekt je v kategorii různé

Klíčová slova: slovník, terminologie, heslo, různé, význam, přesný výraz, Aspekt, informace, synonymum, pojem, odborné názvosloví, slovo, popis, lexikon, co je to Aspekt?, odborný výraz, význam pojmu, definice


Pojem Aspekt je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aspekt? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Slovo aspekt (z lat. aspectus, pohled, náhled) může znamenat :
• hledisko, stanovisko, úhel pohledu (zorný úhel) na nějakou skutečnost
• vzhled, podoba, stránka nějaké věci
• aspekt (astronomie) – vzájemná poloha nějakého nebeského tělesa vůči Slunci
• aspekt (lingvistika) – lexikálněsémantická kategorie slovesa vyjadřující časovost slovesného děje (slovesný vid – dokonavost/nedokonavost slovesa)
• aspekt (ekologie) – vzhled a podoba biocenózy v určitém období roku (zimní aspekt, předjarní aspekt, jarní aspekt, letní aspekt, pozdně letní aspekt, podzimní aspekt, Interní / externí aspekt organizace)

Další informační zdroje

Hledat slovo Aspekt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Aspekt ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aspekt ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Aspekt ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Aspekt ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Aspekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Aspekt například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená slovo Aspekt? resp. co znamená Aspekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aspekt, odpověď na dotaz co je to Aspekt?. Víte např. kdo to je Kallikantzaros? Znáte a víte kdo je Eduard Kučera? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než různé). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie různé, Bílý otazník, aspekt, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?