Co je to?
Výraz, termín, definice slova Správní delikt. Co znamená odborný pojem Správní delikt z kategorie Právo?

Co je to Správní delikt? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Správní delikt?

Správní delikt je označení pro více druhů přestupků, které musí být projednány správním úřadem. Jedná se o porušení práv v oblasti státní správy. Správních deliktů se mohou dopustit fyzické i právnické osoby i podnikatelé. Správní delikty nespadají pod pravomoc soudů.
Právní úprava správních deliktů není příliš přehledná, tento druh přestupků se řídí správním řádem a není upraven zvláštním zákonem. Za správní delikty bývají udělovány pokuty, které jsou mnohem vyšší než v případě klasických přestupků.


Co je to Správní delikt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Správní delikt. Co znamená odborný pojem Správní delikt z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Správní delikt patří do sekce Právo

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, definice, vysvětlení, slovo, odborný výraz, Právo, Správní delikt, popis, přesný výraz, lexikon, přesný význam, slovník, informace, co je to Správní delikt?, pojem, definice pojmu, co to je


Pojem Správní delikt je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Správní delikt? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Správní delikt je společné označení pro všechny veřejnoprávní delikty, které projednávají správní úřady. Jde o protiprávní jednání (konáním či opomenutím povinnosti), které naplní znaky daného deliktu stanoveného zákonem. Zavinění jako vnitřní psychický stav pachatele deliktu při posuzování trestnosti však nemusí vždy hrát roli.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Správní delikt ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Správní delikt ve Wikizdrojích

Hledat termín Správní delikt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Správní delikt na Google.cz

Hledat videa s názvem Správní delikt na Youtube

Vyhledat slovo Správní delikt ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Správní delikt například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Správní delikt? resp. co znamená Správní delikt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Správní delikt, odpověď na dotaz co je to Správní delikt?. Víte např. kdo to je Romantik? Znáte a víte kdo je Platnéř? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?