Co je to?
Výraz, termín, definice slova Správní delikt. Co znamená odborný pojem Správní delikt z kategorie Právo?

Co je to Správní delikt? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Správní delikt

Správní delikt je označení pro více druhů přestupků, které musí být projednány správním úřadem. Jedná se o porušení práv v oblasti státní správy. Správních deliktů se mohou dopustit fyzické i právnické osoby i podnikatelé. Správní delikty nespadají pod pravomoc soudů.
Právní úprava správních deliktů není příliš přehledná, tento druh přestupků se řídí správním řádem a není upraven zvláštním zákonem. Za správní delikty bývají udělovány pokuty, které jsou mnohem vyšší než v případě klasických přestupků.


Co je to Správní delikt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Správní delikt. Co znamená odborný pojem Správní delikt z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Správní delikt) můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Správní delikt patří do kategorie Právo

Klíčová slova: Právo, definice, wiki, definice pojmu, přesný výraz, termín, heslo, vysvětlení, slovník, terminus technicus, odborné názvosloví, co to je, význam pojmu, co znamená, informace, přesný význam, význam, význam slova


Pojem Správní delikt je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Správní delikt? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Správní delikt je společné označení pro všechny veřejnoprávní delikty, které projednávají správní úřady. Jde o protiprávní jednání (konáním či opomenutím povinnosti), které naplní znaky daného deliktu stanoveného zákonem. Zavinění jako vnitřní psychický stav pachatele deliktu při posuzování trestnosti však nemusí vždy hrát roli.

Více informací o slovu Správní delikt doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Správní delikt ve Wikimedia Commons

Najít výraz Správní delikt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Správní delikt ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Správní delikt na Google.cz

Najít slovo Správní delikt ve Wikislovníku

Najít heslo Správní delikt ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Správní delikt například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Správní delikt? resp. co je to Správní delikt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Správní delikt, odpověď na dotaz co je to Správní delikt?. Víte např. kdo to je Ostuda? Znáte a víte kdo je Platnéř? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?