Co je to?
Výraz, termín, definice slova DHCP. Co znamená odborný pojem DHCP z kategorie Internet?

Co je to DHCP? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu DHCP

DHCP je zkratka z oboru informatiky a zkracuje anglická slova Dynamic Host Configuration Protocol. Jedná se o síťový protokol, který má zajistit automatické přidělování IP adresy a dalších náležitostí nutných pro připojení do sítě. Musí být zajištěno, že všechny přidělované IP adresy budou jedinečné, nebude je tedy mít nikdo jiný.
Tím se výrazně zjednoduší správa počítačových sítí. Fungování je jednoduché. Klient požádá o přidělení IP adresy, DHCP server ji přidělí a zaznamená jak adresu, tak čas, do kdy ji klient bude používat.


Co je to DHCP? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova DHCP. Co znamená odborný pojem DHCP z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem DHCP s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz DHCP patří do kategorie Internet

Klíčová slova: pojem, terminus technicus, definice, definice pojmu, význam pojmu, co to je, co je to DHCP?, Internet, termín, DHCP, přesný výraz, význam, wiki, slovník, synonymum, popis, význam slova, formulace


Pojem DHCP je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Hledejte pojem DHCP v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem DHCP ve Wikislovníku

Hledat pojem DHCP ve Wikipedii

Zkusit najít termín DHCP ve vyhledávači Yandex

Najít heslo DHCP ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DHCP ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo DHCP na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo DHCP například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo DHCP? resp. co vlastně znamená slovo DHCP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DHCP, odpověď na dotaz co je to DHCP?. Víte např. kdo to je Mykolog? Znáte a víte kdo je Fyzioterapeut? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Internet). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde