Co je to?
Definice výrazu DHCP. Co znamená odborný pojem DHCP z kategorie Internet?

Co je DHCP?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu DHCP?

DHCP je zkratka z oboru informatiky a zkracuje anglická slova Dynamic Host Configuration Protocol. Jedná se o síťový protokol, který má zajistit automatické přidělování IP adresy a dalších náležitostí nutných pro připojení do sítě. Musí být zajištěno, že všechny přidělované IP adresy budou jedinečné, nebude je tedy mít nikdo jiný.
Tím se výrazně zjednoduší správa počítačových sítí. Fungování je jednoduché. Klient požádá o přidělení IP adresy, DHCP server ji přidělí a zaznamená jak adresu, tak čas, do kdy ji klient bude používat.


Co je to DHCP? Význam slova, termín, Definice výrazu DHCP. Co znamená odborný pojem DHCP z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo DHCP je v sekci internet

Klíčová slova: slovník, co to je, lexikon, definice pojmu, přesný význam, význam pojmu, co je to DHCP?, slovo, synonymum, co znamená, DHCP, internet, informace, terminologie, vysvětlení, význam, internet, wiki


Pojem DHCP je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu DHCP?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

DHCP (anglicky Dynamic Host Configuration Protocol) je v informatice název protokolu z rodiny TCP/IP nebo označení odpovídajícího DHCP serveru či klienta. Používá se pro automatickou konfiguraci počítačů připojených do počítačové sítě. DHCP server přiděluje počítačům pomocí DHCP protokolu zejména IP adresu, masku sítě, implicitní bránu (default gateway) a adresu DNS serveru. Platnost přidělených údajů je omezená, proto je na počítači spuštěn DHCP klient, který jejich platnost prodlužuje.

Další informační zdroje

Vyhledat termín DHCP na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DHCP ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo DHCP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DHCP ve Wikimedia Commons

Hledat heslo DHCP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem DHCP ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo DHCP například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte jaký je přesný význam slova DHCP? resp. jaká je definice termínu DHCP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DHCP, odpověď na dotaz co je to DHCP?. Víte např. kdo to je Isaac Asimov? Znáte a víte kdo je Synovec? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci internet. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde