Co je to?
Odborný výraz, definice slova Osteopenie. Co znamená slovo Osteopenie z kategorie Nemoce?

Co je Osteopenie? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Osteopenie?

Onemocnění kostí patří mezi poměrně závažné nemoci a jednou z nich je i osteopenie. Toto onemocnění se označuje jako přestupeň závažnější osteoporózy. Při osteoponii ubývá kostní hmota a jedná se o pokles hustoty mezi 10 % - 25 %. Pokud úbytek hustoty přesáhne 25 %, jedná se již o osteoporózu.
Řídnutí kostí je člověku přirozený proces, který začíná v době kolem třiceti let života. Kostní buňky hynou a nové už se nestíhají tvořit. Kost též ztrácí zásobu minerálů. Kvůli tomu jsou kosti slabší a existuje větší riziko, že se zlomí. V případě osteopenie je třeba zajistit zvýšený přísun vápníku.


Co je to Osteopenie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Osteopenie. Co znamená slovo Osteopenie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Osteopenie s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Osteopenie patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, co to je, význam, lexikon, popis, terminologie, heslo, co je to Osteopenie?, nemoce, Osteopenie, slovník, slovo, co znamená, wiki, nemoce, formulace, odborné názvosloví


Pojem Osteopenie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Osteopenie v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Osteopenie na Youtube

Hledat termín Osteopenie na Google.cz

Najít heslo Osteopenie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Osteopenie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Osteopenie ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Osteopenie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Osteopenie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Osteopenie? resp. co označuje slovo Osteopenie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osteopenie, odpověď na dotaz co je to Osteopenie?. Víte např. kdo to je Přemysl Otakar I? Znáte a víte kdo je Nela Lisková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.