Co je to?
Odborný výraz, definice slova Osteopenie. Co znamená pojem Osteopenie z kategorie Nemoce?

Co je to Osteopenie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Osteopenie

Onemocnění kostí patří mezi poměrně závažné nemoci a jednou z nich je i osteopenie. Toto onemocnění se označuje jako přestupeň závažnější osteoporózy. Při osteoponii ubývá kostní hmota a jedná se o pokles hustoty mezi 10% - 25%. Pokud úbytek hustoty přesáhne 25%, jedná se již o osteoporózu.
Řídnutí kostí je člověku přirozený proces, který začíná v době kolem třiceti let života. Kostní buňky hynou a nové už se nestíhají tvořit. Kost též ztrácí zásobu minerálů. Kvůli tomu jsou kosti slabší a existuje větší riziko, že se zlomí. V případě osteopenie je třeba zajistit zvýšený přísun vápníku.


Co je to Osteopenie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Osteopenie. Co znamená pojem Osteopenie z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Osteopenie? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Osteopenie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co je to Osteopenie?, informace, přesný význam, definice, Nemoce, terminologie, lexikon, názvosloví, význam pojmu, heslo, co to je, Nemoce, odborný výraz, odborné názvosloví, formulace, popis, co znamená, pojem


Pojem Osteopenie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Osteopenie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Osteopenie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Osteopenie na Youtube

Vyhledat výraz Osteopenie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Osteopenie ve Wikislovníku

Hledat slovo Osteopenie ve Wikipedii

Zkusit najít termín Osteopenie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Osteopenie například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Osteopenie? resp. co vlastně znamená slovo Osteopenie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osteopenie, odpověď na dotaz co je to Osteopenie?. Víte např. kdo to je Billie Eilish? Znáte a víte kdo je Džihádista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Osteopenie v jiné sekci než Nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.