Co je to?
Odborný výraz, definice slova Osteopenie. Co znamená pojem Osteopenie z kategorie Nemoce?

Co je to Osteopenie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Osteopenie?

Onemocnění kostí patří mezi poměrně závažné nemoci a jednou z nich je i osteopenie. Toto onemocnění se označuje jako přestupeň závažnější osteoporózy. Při osteoponii ubývá kostní hmota a jedná se o pokles hustoty mezi 10% - 25%. Pokud úbytek hustoty přesáhne 25%, jedná se již o osteoporózu.
Řídnutí kostí je člověku přirozený proces, který začíná v době kolem třiceti let života. Kostní buňky hynou a nové už se nestíhají tvořit. Kost též ztrácí zásobu minerálů. Kvůli tomu jsou kosti slabší a existuje větší riziko, že se zlomí. V případě osteopenie je třeba zajistit zvýšený přísun vápníku.


Co je to Osteopenie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Osteopenie. Co znamená pojem Osteopenie z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Osteopenie sdílejte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Osteopenie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: termín, odborné názvosloví, synonymum, co je to Osteopenie?, co znamená, slovník, formulace, význam pojmu, definice, význam slova, vysvětlení, terminologie, popis, lexikon, Osteopenie, pojem, přesný význam, terminus technicus


Pojem Osteopenie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Osteopenie ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osteopenie ve Wikimedia Commons

Hledat termín Osteopenie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Osteopenie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osteopenie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Osteopenie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Osteopenie například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Osteopenie? resp. jaký je přesný význam slova Osteopenie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osteopenie, odpověď na dotaz co je to Osteopenie?. Víte např. kdo to je Písničkář? Znáte a víte kdo je Swarovski? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.