Co je to?
Odborný výraz, definice slova Osteopenie. Co znamená pojem Osteopenie z kategorie Nemoce?

Co je to Osteopenie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Osteopenie?

Onemocnění kostí patří mezi poměrně závažné nemoci a jednou z nich je i osteopenie. Toto onemocnění se označuje jako přestupeň závažnější osteoporózy. Při osteoponii ubývá kostní hmota a jedná se o pokles hustoty mezi 10% - 25%. Pokud úbytek hustoty přesáhne 25%, jedná se již o osteoporózu.
Řídnutí kostí je člověku přirozený proces, který začíná v době kolem třiceti let života. Kostní buňky hynou a nové už se nestíhají tvořit. Kost též ztrácí zásobu minerálů. Kvůli tomu jsou kosti slabší a existuje větší riziko, že se zlomí. V případě osteopenie je třeba zajistit zvýšený přísun vápníku.


Co je to Osteopenie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Osteopenie. Co znamená pojem Osteopenie z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Osteopenie patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: formulace, odborné názvosloví, Osteopenie, vysvětlení, přesný výraz, synonymum, Nemoce, pojem, co to je, definice pojmu, informace, význam pojmu, slovo, heslo, význam, co je to Osteopenie?, význam slova, přesný význam


Pojem Osteopenie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Osteopenie

Hledat pojem Osteopenie ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Osteopenie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Osteopenie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osteopenie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Osteopenie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Osteopenie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Osteopenie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Osteopenie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Osteopenie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osteopenie, odpověď na dotaz co je to Osteopenie?. Víte např. kdo to je Aktér? Znáte a víte kdo je Martin Konvička? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.