Co je to?
Odborný výraz, definice slova Osteopenie. Co znamená pojem Osteopenie z kategorie Nemoce?

Co je to Osteopenie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Osteopenie?

Onemocnění kostí patří mezi poměrně závažné nemoci a jednou z nich je i osteopenie. Toto onemocnění se označuje jako přestupeň závažnější osteoporózy. Při osteoponii ubývá kostní hmota a jedná se o pokles hustoty mezi 10% - 25%. Pokud úbytek hustoty přesáhne 25%, jedná se již o osteoporózu.
Řídnutí kostí je člověku přirozený proces, který začíná v době kolem třiceti let života. Kostní buňky hynou a nové už se nestíhají tvořit. Kost též ztrácí zásobu minerálů. Kvůli tomu jsou kosti slabší a existuje větší riziko, že se zlomí. V případě osteopenie je třeba zajistit zvýšený přísun vápníku.


Co je to Osteopenie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Osteopenie. Co znamená pojem Osteopenie z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Osteopenie doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Osteopenie se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: pojem, Nemoce, co je to Osteopenie?, popis, terminus technicus, slovník, synonymum, slovo, odborný výraz, definice, definice pojmu, informace, význam pojmu, wiki, vysvětlení, co to je, význam, význam slova


Pojem Osteopenie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Osteopenie na Youtube

Najít termín Osteopenie ve Wikipedii

Zkusit najít termín Osteopenie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osteopenie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Osteopenie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Osteopenie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Osteopenie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Osteopenie? resp. jaká je definice slova Osteopenie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osteopenie, odpověď na dotaz co je to Osteopenie?. Víte např. kdo to je Jan Cempírek? Znáte a víte kdo je Martin Konvička? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.