Co je to?
Definice odborného termínu, slova Epigram. Co znamená pojem Epigram z kategorie Literatura?

Co je to Epigram? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Epigram?

Krátká satirická báseň s vtipnou pointou, někdy může obsahovat pouhé dva verše. Satira využívá výsměchu a ironické karikatury ke kritizování různých nedostatků a negativních jevů ve společnosti. Epigram se snaží sdělit lidem nějakou myšlenku nebo názor, výsměchem upozornit na ožehavý společenský problém.


Co je to Epigram? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Epigram. Co znamená pojem Epigram z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Epigram s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Epigram se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: Epigram, odborné názvosloví, co to je, odborný výraz, názvosloví, přesný výraz, co je to Epigram?, informace, pojem, vysvětlení, význam slova, termín, heslo, Literatura, terminologie, definice, popis, co znamená


Pojem Epigram je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Epigram dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Epigram je krátká ironická báseň (často má jen dva verše), která úsečně sděluje nápad či myšlenku - snaží se například upozornit na nějaký problém. Známým českým autorem epigramů byl Karel Havlíček Borovský, zakladatelem žánru byl římský satirik Martialis.

Další zdroje informací o slovu Epigram

Vyhledat termín Epigram ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epigram ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Epigram ve Wikizdrojích

Hledat termín Epigram ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Epigram ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Epigram na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Epigram například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Epigram? resp. co se skrývá pod slovem Epigram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epigram, odpověď na dotaz co je to Epigram?. Víte např. kdo to je Truhlář? Znáte a víte kdo je Emil Hácha? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.