Co je to?
Definice odborného termínu, slova Epigram. Co znamená pojem Epigram z kategorie Literatura?

Co je to Epigram? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Epigram?

Krátká satirická báseň s vtipnou pointou, někdy může obsahovat pouhé dva verše. Satira využívá výsměchu a ironické karikatury ke kritizování různých nedostatků a negativních jevů ve společnosti. Epigram se snaží sdělit lidem nějakou myšlenku nebo názor, výsměchem upozornit na ožehavý společenský problém.


Co je to Epigram? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Epigram. Co znamená pojem Epigram z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Epigram? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Epigram patří do sekce Literatura

Klíčová slova: popis, co znamená, odborný výraz, informace, terminologie, význam pojmu, názvosloví, lexikon, wiki, význam slova, terminus technicus, Literatura, slovník, co je to Epigram?, Literatura, Epigram, přesný význam, pojem


Pojem Epigram je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Epigram dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Epigram je krátká ironická báseň (často má jen dva verše), která úsečně sděluje nápad či myšlenku - snaží se například upozornit na nějaký problém. Známým českým autorem epigramů byl Karel Havlíček Borovský, zakladatelem žánru byl římský satirik Martialis.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Epigram ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Epigram na Youtube

Hledat výraz Epigram ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Epigram ve Wikislovníku

Hledat pojem Epigram ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epigram ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Epigram například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Epigram? resp. jaká je definice slova Epigram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epigram, odpověď na dotaz co je to Epigram?. Víte např. kdo to je Bob Marley? Znáte a víte kdo je Emil Hácha? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.