Co je to?
Definice odborného termínu, slova Epigram. Co znamená pojem Epigram z kategorie Literatura?

Co je to Epigram? Význam slova

Co znamená termín Epigram? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Krátká satirická báseň s vtipnou pointou, někdy může obsahovat pouhé dva verše. Satira využívá výsměchu a ironické karikatury ke kritizování různých nedostatků a negativních jevů ve společnosti. Epigram se snaží sdělit lidem nějakou myšlenku nebo názor, výsměchem upozornit na ožehavý společenský problém.


Co je to Epigram? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Epigram. Co znamená pojem Epigram z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Epigram je v sekci Literatura

Klíčová slova: formulace, terminus technicus, pojem, terminologie, co znamená, termín, wiki, co to je, Literatura, Epigram, přesný význam, co je to Epigram?, synonymum, přesný výraz, informace, slovník, heslo, definice pojmu


Pojem Epigram je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Epigram můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epigram je krátká ironická báseň (často má jen dva verše), která úsečně sděluje nápad či myšlenku - snaží se například upozornit na nějaký problém. Známým českým autorem epigramů byl Karel Havlíček Borovský, zakladatelem žánru byl římský satirik Martialis.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít heslo Epigram ve vyhledávači Qwant

Najít termín Epigram ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Epigram na Youtube

Hledat termín Epigram ve Wikislovníku

Hledat výraz Epigram ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Epigram na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Epigram například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Epigram? resp. jaký je přesný význam slova Epigram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epigram, odpověď na dotaz co je to Epigram?. Víte např. kdo to je Pohan? Znáte a víte kdo je Ludvík Svoboda? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.