Co je to?
Definice odborného termínu, slova Epigram. Co znamená pojem Epigram z kategorie Literatura?

Co je to Epigram? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Epigram?

Krátká satirická báseň s vtipnou pointou, někdy může obsahovat pouhé dva verše. Satira využívá výsměchu a ironické karikatury ke kritizování různých nedostatků a negativních jevů ve společnosti. Epigram se snaží sdělit lidem nějakou myšlenku nebo názor, výsměchem upozornit na ožehavý společenský problém.


Co je to Epigram? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Epigram. Co znamená pojem Epigram z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Epigram s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Epigram patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: wiki, termín, odborný výraz, pojem, co je to Epigram?, význam slova, lexikon, Literatura, heslo, slovo, slovník, synonymum, definice pojmu, co znamená, vysvětlení, terminologie, význam, informace


Pojem Epigram je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Epigram? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Epigram je krátká ironická báseň (často má jen dva verše), která úsečně sděluje nápad či myšlenku - snaží se například upozornit na nějaký problém. Známým českým autorem epigramů byl Karel Havlíček Borovský, zakladatelem žánru byl římský satirik Martialis.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Epigram ve Wikislovníku

Najít pojem Epigram ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Epigram ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Epigram na Google.cz

Najít termín Epigram ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epigram ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Epigram například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Epigram? resp. co vlastně znamená slovo Epigram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epigram, odpověď na dotaz co je to Epigram?. Víte např. kdo to je Lubomír Metnar? Znáte a víte kdo je Edvard Beneš? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.