Co je to?
Výraz, termín, definice slova Epigram. Co znamená odborný pojem Epigram z kategorie Literatura?

Co je to Epigram? Význam slova

Co znamená termín Epigram? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Krátká satirická báseň s vtipnou pointou, někdy může obsahovat pouhé dva verše. Satira využívá výsměchu a ironické karikatury ke kritizování různých nedostatků a negativních jevů ve společnosti. Epigram se snaží sdělit lidem nějakou myšlenku nebo názor, výsměchem upozornit na ožehavý společenský problém.


Co je to Epigram? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Epigram. Co znamená odborný pojem Epigram z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Epigram? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Epigram je v kategorii literatura

Klíčová slova: literatura, literatura, synonymum, názvosloví, co je to Epigram?, pojem, formulace, význam, Epigram, definice pojmu, co znamená, popis, wiki, slovo, přesný výraz, definice, termín, lexikon


Pojem Epigram je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Epigram? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Epigram je krátká ironická báseň (často má jen dva verše), která úsečně sděluje nápad či myšlenku - snaží se například upozornit na nějaký problém. Známým českým autorem epigramů byl Karel Havlíček Borovský, zakladatelem žánru byl římský satirik Martialis.

Pro více informací o heslu Epigram zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Epigram ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Epigram ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Epigram na Youtube

Najít pojem Epigram ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Epigram ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Epigram ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Epigram například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Epigram? resp. co znamená slovo Epigram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epigram, odpověď na dotaz co je to Epigram?. Víte např. kdo to je Velezrádce? Znáte a víte kdo je Tomáš Garrigue Masaryk? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.