Co je to?
Výraz, termín, definice slova Insolvence. Co znamená odborný pojem Insolvence z kategorie Právo?

Co je to Insolvence? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Insolvence

Platební neschopnost se též někdy cizím slovem nazývá insolvence. Insolvence nastane v případě, že dlužník již nedokáže splácet své dluhy, i když by chtěl. Do této svízelné situace se dlužník může dostat např. vyhlášením konkurzu nad firmou. V České republice existuje databáze subjektů v insolvenčním řízení.


Co je to Insolvence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Insolvence. Co znamená odborný pojem Insolvence z kategorie Právo?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Insolvence se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: slovo, přesný výraz, právo, význam pojmu, Insolvence, formulace, definice, informace, odborný výraz, termín, lexikon, odborné názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, vysvětlení, heslo, co je to Insolvence?, slovník


Pojem Insolvence je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Insolvence? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Platební neschopnost neboli insolvence je neschopnost dlužníka splácet své dluhy a tak dostát svým závazkům i přes snahu dlužníka splácet svůj dluh věřiteli. Jedná se o rozdílný stav oproti platební nevůli, kdy dlužník nemá vůli svůj dluh splácet. Dlužník se do platební insolvence může dostat např. vyhlášením konkurzu nad firmou, vyrovnáním dlužníka s věřitelem atd.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Insolvence ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Insolvence ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Insolvence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Insolvence na Youtube

Hledat termín Insolvence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Insolvence ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Insolvence například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní již víte co znamená slovo Insolvence? resp. jaký je význam slova Insolvence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Insolvence, odpověď na dotaz co je to Insolvence?. Víte např. kdo to je Miranda Kerr? Znáte a víte kdo je Hokynář? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.