Co je to?
Definice výrazu, termínu Insolvence. Co znamená odborný pojem Insolvence z kategorie Právo?

Co je to Insolvence? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Insolvence?

Platební neschopnost se též někdy cizím slovem nazývá insolvence. Insolvence nastane v případě, že dlužník již nedokáže splácet své dluhy, i když by chtěl. Do této svízelné situace se dlužník může dostat např. vyhlášením konkurzu nad firmou. V České republice existuje databáze subjektů v insolvenčním řízení.


Co je to Insolvence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Insolvence. Co znamená odborný pojem Insolvence z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Insolvence? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Insolvence se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: lexikon, termín, slovo, definice, názvosloví, co je to Insolvence?, Právo, význam slova, přesný výraz, wiki, terminologie, přesný význam, terminus technicus, informace, význam, co znamená, heslo, odborný výraz


Pojem Insolvence je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Insolvence píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Platební neschopnost neboli insolvence je neschopnost dlužníka splácet své dluhy a tak dostát svým závazkům i přes snahu dlužníka splácet svůj dluh věřiteli. Jedná se o rozdílný stav oproti platební nevůli, kdy dlužník nemá vůli svůj dluh splácet. Dlužník se do platební insolvence může dostat např. vyhlášením konkurzu nad firmou, vyrovnáním dlužníka s věřitelem atd.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Insolvence ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Insolvence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Insolvence na Youtube

Vyhledat heslo Insolvence ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Insolvence na Google.cz

Hledat pojem Insolvence ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Insolvence například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Insolvence? resp. jaký je význam pojmu Insolvence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Insolvence, odpověď na dotaz co je to Insolvence?. Víte např. kdo to je Absolvent? Znáte a víte kdo je Hokynář? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.