Co je to?
Výraz, termín, definice slova Insolvence. Co znamená odborný pojem Insolvence z kategorie Právo?

Co je to Insolvence? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Insolvence

Platební neschopnost se též někdy cizím slovem nazývá insolvence. Insolvence nastane v případě, že dlužník již nedokáže splácet své dluhy, i když by chtěl. Do této svízelné situace se dlužník může dostat např. vyhlášením konkurzu nad firmou. V České republice existuje databáze subjektů v insolvenčním řízení.


Co je to Insolvence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Insolvence. Co znamená odborný pojem Insolvence z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Insolvence můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Insolvence je v sekci právo

Klíčová slova: slovník, termín, terminus technicus, terminologie, wiki, význam, co je to Insolvence?, lexikon, Insolvence, význam pojmu, názvosloví, přesný význam, pojem, definice pojmu, právo, formulace, vysvětlení, heslo


Pojem Insolvence je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Insolvence? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Platební neschopnost neboli insolvence je neschopnost dlužníka splácet své dluhy a tak dostát svým závazkům i přes snahu dlužníka splácet svůj dluh věřiteli. Jedná se o rozdílný stav oproti platební nevůli, kdy dlužník nemá vůli svůj dluh splácet. Dlužník se do platební insolvence může dostat např. vyhlášením konkurzu nad firmou, vyrovnáním dlužníka s věřitelem atd.

Jiné zdroje informací o pojmu Insolvence

Hledat termín Insolvence ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Insolvence na Youtube

Najít termín Insolvence ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Insolvence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Insolvence ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Insolvence na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Insolvence například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte co je to Insolvence? resp. co znamená Insolvence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Insolvence, odpověď na dotaz co je to Insolvence?. Víte např. kdo to je Jan Svěrák? Znáte a víte kdo je Hokynář? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.