Co je to?
Definice výrazu, termínu Insolvence. Co znamená odborný pojem Insolvence z kategorie Právo?

Co je to Insolvence? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Insolvence?

Platební neschopnost se též někdy cizím slovem nazývá insolvence. Insolvence nastane v případě, že dlužník již nedokáže splácet své dluhy, i když by chtěl. Do této svízelné situace se dlužník může dostat např. vyhlášením konkurzu nad firmou. V České republice existuje databáze subjektů v insolvenčním řízení.


Co je to Insolvence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Insolvence. Co znamená odborný pojem Insolvence z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Insolvence můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Insolvence je v sekci Právo

Klíčová slova: pojem, Právo, formulace, terminus technicus, popis, Právo, odborný výraz, definice, vysvětlení, přesný výraz, wiki, terminologie, definice pojmu, význam slova, význam pojmu, co znamená, názvosloví, odborné názvosloví


Pojem Insolvence je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Insolvence?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Platební neschopnost neboli insolvence je neschopnost dlužníka splácet své dluhy a tak dostát svým závazkům i přes snahu dlužníka splácet svůj dluh věřiteli. Jedná se o rozdílný stav oproti platební nevůli, kdy dlužník nemá vůli svůj dluh splácet. Dlužník se do platební insolvence může dostat např. vyhlášením konkurzu nad firmou, vyrovnáním dlužníka s věřitelem atd.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Insolvence ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Insolvence ve Wikizdrojích

Najít slovo Insolvence ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Insolvence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Insolvence na Youtube

Vyhledat výraz Insolvence ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Insolvence například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Insolvence? resp. co vlastně znamená slovo Insolvence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Insolvence, odpověď na dotaz co je to Insolvence?. Víte např. kdo to je Thibaut Pinot? Znáte a víte kdo je Hokynář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.