Co je to?
Definice výrazu Insolvence. Co znamená odborný pojem Insolvence z kategorie Právo?

Co je Insolvence? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Insolvence?

Platební neschopnost se též někdy cizím slovem nazývá insolvence. Insolvence nastane v případě, že dlužník již nedokáže splácet své dluhy, i když by chtěl. Do této svízelné situace se dlužník může dostat např. vyhlášením konkurzu nad firmou. V České republice existuje databáze subjektů v insolvenčním řízení.


Co je to Insolvence? Význam slova, termín, Definice výrazu Insolvence. Co znamená odborný pojem Insolvence z kategorie Právo?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Insolvence? s dalšími osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Insolvence je v sekci právo

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, právo, definice pojmu, význam slova, termín, odborný výraz, názvosloví, přesný význam, definice, formulace, terminologie, co je to Insolvence?, odborné názvosloví, co to je, Insolvence, význam, slovo


Pojem Insolvence je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Insolvence?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Platební neschopnost neboli insolvence je neschopnost dlužníka splácet své dluhy a tak dostát svým závazkům i přes snahu dlužníka splácet svůj dluh věřiteli. Jedná se o rozdílný stav oproti platební nevůli, kdy dlužník nemá vůli svůj dluh splácet. Dlužník se do platební insolvence může dostat např. vyhlášením konkurzu nad firmou, vyrovnáním dlužníka s věřitelem atd.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Insolvence ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Insolvence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Insolvence ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Insolvence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Insolvence ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Insolvence ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Insolvence například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Insolvence? resp. co se přesně ukrývá za slovem Insolvence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Insolvence, odpověď na dotaz co je to Insolvence?. Víte např. kdo to je Chiméra? Znáte a víte kdo je Hokynář? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.