Co je to?
Výraz, termín, definice slova Echinacea. Co znamená odborný pojem Echinacea z kategorie Rostliny?

Co je to Echinacea? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Echinacea

Echinacea, česky třapatka, je druh ozdobné rostliny pocházející ze Spojených států amerických. Extrakt z echinacey se používá v různých doplňcích stravy pro podporu léčby nachlazení, chřipky, angíny nebo na posílení imunity.


Co je to Echinacea? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Echinacea. Co znamená odborný pojem Echinacea z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Echinacea s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Echinacea patří do kategorie rostliny

Klíčová slova: pojem, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný výraz, terminologie, termín, Echinacea, synonymum, heslo, co to je, názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, rostliny, definice pojmu, význam, informace, wiki


Pojem Echinacea je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Echinacea? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Třapatka (Echinacea) je jeden z rodů květin ozdobných květem z čeledě hvězdnicovitých (Asteraceae), které mají stejné české pojmenování třapatka. Druhý rod nazývaný česky „třapatka“ je rod Rudbeckia. Tato anomálie vznikla následkem rozdělení původně jednoho rodu Rudbeckia do více rodů. V současnosti se již pomalu začíná používat pro rostliny rodu Echinacea, byť ještě nekodifikovaného, českého názvu třapatkovka.

Květ třapatky

Nádherný květ rostliny echinacea (třapatka). Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Nádherný květ rostliny echinacea (třapatka). Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Echinacea ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Echinacea ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Echinacea na Youtube

Najít slovo Echinacea ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Echinacea ve Wikimedia Commons

Najít heslo Echinacea ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Echinacea například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Echinacea? resp. co označuje slovo Echinacea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Echinacea, odpověď na dotaz co je to Echinacea?. Víte např. kdo to je Kritik? Znáte a víte kdo je Linda Evangelista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než rostliny. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.