Co je to?
Definice odborného termínu, slova Echinacea. Co znamená pojem Echinacea z kategorie Rostliny?

Co je Echinacea? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Echinacea

Echinacea, česky třapatka, je druh ozdobné rostliny pocházející ze Spojených států amerických. Extrakt z echinacey se používá v různých doplňcích stravy pro podporu léčby nachlazení, chřipky, angíny nebo na posílení imunity.


Co je to Echinacea? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Echinacea. Co znamená pojem Echinacea z kategorie Rostliny?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Echinacea sdílet s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Echinacea patří do sekce rostliny

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, slovník, názvosloví, lexikon, Echinacea, terminologie, co znamená, význam pojmu, rostliny, heslo, terminus technicus, termín, přesný výraz, popis, odborný výraz, definice, význam slova


Pojem Echinacea je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Echinacea? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Třapatka (Echinacea) je jeden z rodů květin ozdobných květem z čeledě hvězdnicovitých (Asteraceae), které mají stejné české pojmenování třapatka. Druhý rod nazývaný česky „třapatka“ je rod Rudbeckia. Tato anomálie vznikla následkem rozdělení původně jednoho rodu Rudbeckia do více rodů. V současnosti se již pomalu začíná používat pro rostliny rodu Echinacea, byť ještě nekodifikovaného, českého názvu třapatkovka.

Květ třapatky

Nádherný květ rostliny echinacea (třapatka). Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Nádherný květ rostliny echinacea (třapatka). Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Zkusit najít Echinacea na Google.cz

Zkusit najít frázi Echinacea ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Echinacea ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Echinacea ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Echinacea ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Echinacea ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Echinacea například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Echinacea? resp. co znamená slovo Echinacea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Echinacea, odpověď na dotaz co je to Echinacea?. Víte např. kdo to je Clive Owen? Znáte a víte kdo je John Lennon? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie rostliny. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.