Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Adidas. Co znamená pojem Adidas z kategorie Ekonomie?

Co to je Adidas? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Adidas?

Adidas je jméno koncernu, založeného v Německu, se sídlem v Herzogenaurach v Bavorsku. Jde o jednu z nejznámějších firem světového významu. Vyrábí především sportovní oblečení, sportovní potřeby a také obuv. Pro firmu Adidas je charakteristický její symbol, tři černé proužky, které se většinou nacházejí na vnějším boku bota na oblečení na rukávu, často po celé jeho délce. Od roku 1972 používá firma nové logo, které tvoří trojlístek se třemi proužky.
Zakladatelem původní firmy byli Adolf Dassler, domácky zvaný Adi – odtud později název Adidas, a jeho bratr Rudolf. Od založení v roce 1924 si firma velmi rychle získala popularitu. V roce 1948 se každý z bratrů osamostatnil, Rudolf Dassler se věnoval výrobě sportovní obuvi ve firmě Ruda, později přejmenované na Pumu. I tato firma pak rozšířila své aktivity i o sportovní oblečení a doplňky.


Odborný termín, výraz, slovo Adidas. Co znamená pojem Adidas z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Adidas je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: odborný výraz, co znamená, definice, co je to Adidas?, synonymum, informace, Ekonomie, co to je, slovník, termín, heslo, definice pojmu, Ekonomie, vysvětlení, odborné názvosloví, formulace, názvosloví, terminus technicus


Pojem Adidas je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Adidas?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Adidas je německý koncern, sídlící v bavorském městě Herzogenaurach. Je to přední světová firma vyrábějící sportovní oblečení, obuv a sportovní potřeby.
Symbolem firmy Adidas jsou tři černé proužky, které se umísťují většinou v případě oblečení přes celou délku rukávů a v případě bot na jejich vnější boční stranu. V roce 1972 převzala firma nové logo, tzv. „Trefoil“, které připomíná trojlístek se třemi pruhy. Název firmy je odvozen od jejího zakladatele Adolfa (zkráceně „Adi“) Dasslera. Ze zkratek Adi Dassler vzniklo slovo Adidas.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Adidas na Youtube

Zkusit najít pojem Adidas ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adidas ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Adidas na Google.cz

Najít výraz Adidas ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Adidas ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Adidas například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Adidas? resp. co znamená slovo Adidas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adidas, odpověď na dotaz co je to Adidas?. Víte např. kdo to je Trockista? Znáte a víte kdo je Sadista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.