Co je to?
Definice odborného termínu, slova Adidas. Co znamená pojem Adidas z kategorie Ekonomie?

Co je to Adidas? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Adidas?

Adidas je jméno koncernu, založeného v Německu, se sídlem v Herzogenaurach v Bavorsku. Jde o jednu z nejznámějších firem světového významu. Vyrábí především sportovní oblečení, sportovní potřeby a také obuv. Pro firmu Adidas je charakteristický její symbol, tři černé proužky, které se většinou nacházejí na vnějším boku bota na oblečení na rukávu, často po celé jeho délce. Od roku 1972 používá firma nové logo, které tvoří trojlístek se třemi proužky.
Zakladatelem původní firmy byli Adolf Dassler, domácky zvaný Adi – odtud později název Adidas, a jeho bratr Rudolf. Od založení v roce 1924 si firma velmi rychle získala popularitu. V roce 1948 se každý z bratrů osamostatnil, Rudolf Dassler se věnoval výrobě sportovní obuvi ve firmě Ruda, později přejmenované na Pumu. I tato firma pak rozšířila své aktivity i o sportovní oblečení a doplňky.


Co je to Adidas? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Adidas. Co znamená pojem Adidas z kategorie Ekonomie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Adidas) můžete sdílet s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Adidas patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: termín, terminologie, odborný výraz, slovo, formulace, pojem, význam, synonymum, wiki, názvosloví, heslo, přesný význam, odborné názvosloví, vysvětlení, lexikon, informace, ekonomie, význam slova


Pojem Adidas je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Adidas? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adidas je německý koncern, sídlící v bavorském městě Herzogenaurach. Je to přední světová firma vyrábějící sportovní oblečení, obuv a sportovní potřeby.
Symbolem firmy Adidas jsou tři černé proužky, které se umísťují většinou v případě oblečení přes celou délku rukávů a v případě bot na jejich vnější boční stranu. V roce 1972 převzala firma nové logo, tzv. „Trefoil“, které připomíná trojlístek se třemi pruhy. Název firmy je odvozen od jejího zakladatele Adolfa (zkráceně „Adi“) Dasslera. Ze zkratek Adi Dassler vzniklo slovo Adidas.

Více informací o slovu Adidas doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Adidas na Google.cz

Hledat slovo Adidas ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Adidas na Youtube

Zkusit najít pojem Adidas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Adidas ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Adidas ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adidas například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Adidas? resp. jaký je význam pojmu Adidas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adidas, odpověď na dotaz co je to Adidas?. Víte např. kdo to je Agresor? Znáte a víte kdo je František Kinský? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Adidas i v jiné části webu než je kategorie ekonomie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.