Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adidas. Co znamená odborný pojem Adidas z kategorie Ekonomie?

Co je to Adidas? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Adidas?

Adidas je jméno koncernu, založeného v Německu, se sídlem v Herzogenaurach v Bavorsku. Jde o jednu z nejznámějších firem světového významu. Vyrábí především sportovní oblečení, sportovní potřeby a také obuv. Pro firmu Adidas je charakteristický její symbol, tři černé proužky, které se většinou nacházejí na vnějším boku bota na oblečení na rukávu, často po celé jeho délce. Od roku 1972 používá firma nové logo, které tvoří trojlístek se třemi proužky.
Zakladatelem původní firmy byli Adolf Dassler, domácky zvaný Adi – odtud později název Adidas, a jeho bratr Rudolf. Od založení v roce 1924 si firma velmi rychle získala popularitu. V roce 1948 se každý z bratrů osamostatnil, Rudolf Dassler se věnoval výrobě sportovní obuvi ve firmě Ruda, později přejmenované na Pumu. I tato firma pak rozšířila své aktivity i o sportovní oblečení a doplňky.


Co je to Adidas? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adidas. Co znamená odborný pojem Adidas z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Adidas s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Adidas patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: wiki, lexikon, co je to Adidas?, ekonomie, co to je, informace, odborný výraz, synonymum, definice, terminologie, odborné názvosloví, slovník, názvosloví, přesný význam, vysvětlení, význam slova, popis, přesný výraz


Pojem Adidas je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Adidas? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Adidas je německý koncern, sídlící v bavorském městě Herzogenaurach. Je to přední světová firma vyrábějící sportovní oblečení, obuv a sportovní potřeby.
Symbolem firmy Adidas jsou tři černé proužky, které se umísťují většinou v případě oblečení přes celou délku rukávů a v případě bot na jejich vnější boční stranu. V roce 1972 převzala firma nové logo, tzv. „Trefoil“, které připomíná trojlístek se třemi pruhy. Název firmy je odvozen od jejího zakladatele Adolfa (zkráceně „Adi“) Dasslera. Ze zkratek Adi Dassler vzniklo slovo Adidas.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Adidas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Adidas ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Adidas ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Adidas ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Adidas ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Adidas na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Adidas například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo Adidas? resp. co je to Adidas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adidas, odpověď na dotaz co je to Adidas?. Víte např. kdo to je Ladislav Potměšil? Znáte a víte kdo je Vampír? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci ekonomie Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.