Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Adidas. Co znamená pojem Adidas z kategorie Ekonomie?

Co to je Adidas? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Adidas?

Adidas je jméno koncernu, založeného v Německu, se sídlem v Herzogenaurach v Bavorsku. Jde o jednu z nejznámějších firem světového významu. Vyrábí především sportovní oblečení, sportovní potřeby a také obuv. Pro firmu Adidas je charakteristický její symbol, tři černé proužky, které se většinou nacházejí na vnějším boku bota na oblečení na rukávu, často po celé jeho délce. Od roku 1972 používá firma nové logo, které tvoří trojlístek se třemi proužky.
Zakladatelem původní firmy byli Adolf Dassler, domácky zvaný Adi – odtud později název Adidas, a jeho bratr Rudolf. Od založení v roce 1924 si firma velmi rychle získala popularitu. V roce 1948 se každý z bratrů osamostatnil, Rudolf Dassler se věnoval výrobě sportovní obuvi ve firmě Ruda, později přejmenované na Pumu. I tato firma pak rozšířila své aktivity i o sportovní oblečení a doplňky.


Odborný termín, výraz, slovo Adidas. Co znamená pojem Adidas z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Adidas se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, Ekonomie, lexikon, co je to Adidas?, termín, informace, definice, Adidas, Ekonomie, heslo, formulace, význam slova, wiki, pojem, slovo, synonymum, vysvětlení


Pojem Adidas je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Adidas? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adidas je německý koncern, sídlící v bavorském městě Herzogenaurach. Je to přední světová firma vyrábějící sportovní oblečení, obuv a sportovní potřeby.
Symbolem firmy Adidas jsou tři černé proužky, které se umísťují většinou v případě oblečení přes celou délku rukávů a v případě bot na jejich vnější boční stranu. V roce 1972 převzala firma nové logo, tzv. „Trefoil“, které připomíná trojlístek se třemi pruhy. Název firmy je odvozen od jejího zakladatele Adolfa (zkráceně „Adi“) Dasslera. Ze zkratek Adi Dassler vzniklo slovo Adidas.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adidas ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Adidas ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Adidas na Google.cz

Hledat termín Adidas ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Adidas ve Wikizdrojích

Najít termín Adidas ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adidas například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Adidas? resp. co vlastně znamená slovo Adidas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adidas, odpověď na dotaz co je to Adidas?. Víte např. kdo to je Saturn? Znáte a víte kdo je Sadista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.