Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adidas. Co znamená odborný pojem Adidas z kategorie Ekonomie?

Co je to Adidas? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Adidas

Adidas je jméno koncernu, založeného v Německu, se sídlem v Herzogenaurach v Bavorsku. Jde o jednu z nejznámějších firem světového významu. Vyrábí především sportovní oblečení, sportovní potřeby a také obuv. Pro firmu Adidas je charakteristický její symbol, tři černé proužky, které se většinou nacházejí na vnějším boku bota na oblečení na rukávu, často po celé jeho délce. Od roku 1972 používá firma nové logo, které tvoří trojlístek se třemi proužky.
Zakladatelem původní firmy byli Adolf Dassler, domácky zvaný Adi – odtud později název Adidas, a jeho bratr Rudolf. Od založení v roce 1924 si firma velmi rychle získala popularitu. V roce 1948 se každý z bratrů osamostatnil, Rudolf Dassler se věnoval výrobě sportovní obuvi ve firmě Ruda, později přejmenované na Pumu. I tato firma pak rozšířila své aktivity i o sportovní oblečení a doplňky.


Co je to Adidas? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adidas. Co znamená odborný pojem Adidas z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Adidas? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Adidas je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: wiki, informace, ekonomie, lexikon, termín, pojem, formulace, definice, co znamená, význam pojmu, co to je, význam slova, význam, co je to Adidas?, ekonomie, přesný význam, terminus technicus, heslo


Pojem Adidas je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Adidas? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Adidas je německý koncern, sídlící v bavorském městě Herzogenaurach. Je to přední světová firma vyrábějící sportovní oblečení, obuv a sportovní potřeby.
Symbolem firmy Adidas jsou tři černé proužky, které se umísťují většinou v případě oblečení přes celou délku rukávů a v případě bot na jejich vnější boční stranu. V roce 1972 převzala firma nové logo, tzv. „Trefoil“, které připomíná trojlístek se třemi pruhy. Název firmy je odvozen od jejího zakladatele Adolfa (zkráceně „Adi“) Dasslera. Ze zkratek Adi Dassler vzniklo slovo Adidas.

Další informace o pojmu Adidas hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít slovo Adidas ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Adidas na Youtube

Vyhledat pojem Adidas ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Adidas ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adidas ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Adidas ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Adidas například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Adidas? resp. jaký je význam pojmu Adidas? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adidas, odpověď na dotaz co je to Adidas?. Víte např. kdo to je Jáhen? Znáte a víte kdo je Leader? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je ekonomie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.