Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Etiologie. Co znamená pojem Etiologie z kategorie Nemoce?

Co je Etiologie?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Etiologie?

Etiologie je pojem užívaný ve více vědních disciplínách – lékařství, psychologii a filozofii. Jedná se o neustále hledání příčin nějakého jevu a jejich výklad. Etiologie v lékařství se zabývá příčinami a původem nemocí. Ve filosofii se jednalo o jednu z hlavních činností filozofů a vědců z dalších oborů – hledání příčin na rozumovém základě.
V lékařství přestavuje etiologie vědní disciplínu, která se zabývá původem a příčinami nemocí. Každá nemoc vzniká z nějakých příčin, těchto příčin může být i více.


Co je to Etiologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Etiologie. Co znamená pojem Etiologie z kategorie Nemoce?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Etiologie? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Etiologie se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: popis, wiki, odborné názvosloví, co to je, slovo, definice, informace, názvosloví, heslo, synonymum, terminologie, co je to Etiologie?, terminus technicus, definice pojmu, termín, význam, slovník, význam slova


Pojem Etiologie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Etiologie?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Etiologie (také aetiologie, aitiologie, z řec. αἰτία aitia, příčina) znamená soustavné hledání a výklad příčin. Pojem se užívá v lékařství, v psychologii a ve filosofii.
Starší lékařská etiologie rozlišovala příčinu dostatečnou (causa sufficiens), jež sama stačí k vyvolání choroby, a příčinu blízkou (causa proxima), která ji vyvolá na základě jistých předpokladů. Průlomem v lékařské etiologii byl objev bakterií (Louis Pasteur) a zejména bacila tuberkulózy (Robert Koch).
Současná lékařská etiologie je nauka o příčinách a původu nemoci. Každá nemoc má svou příčinu, přičemž příčina může být jedna nebo několik. V případě polyetiologických nemocí je příčin více (např. kardiovaskulární choroby jsou důsledkem několika příčin: vysoký krevní tlak, zvýšená hladina cholesterolu apod.) Naopak i jeden původce může vyvolat více forem různých onemocnění.

Jiné zdroje informací o pojmu Etiologie

Zkusit najít frázi Etiologie ve Wikislovníku

Najít pojem Etiologie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Etiologie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Etiologie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Etiologie na Youtube

Vyhledat výraz Etiologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Etiologie například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teďka už zajisté víte jaká je definice termínu Etiologie? resp. co vlastně znamená slovo Etiologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etiologie, odpověď na dotaz co je to Etiologie?. Víte např. kdo to je Danuše Nerudová? Znáte a víte kdo je Humanista? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Etiologie i jinde než v sekci než v nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Zotavení, etiologie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.