Co je to?
Definice výrazu, termínu Gamepad. Co znamená odborný pojem Gamepad z kategorie Hardware?

Co je Gamepad? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Gamepad?

Gamepad je vstupní zařízení, které slouží k ovládání herní konzole nebo počítače při hraní počítačových her a videoher. Gamepad se k počítači připojuje buď přes USB port, nebo bezdrátově pomocí technologie Bluetooth. Gamepad má ergonomický tvar, aby jej bylo možno dobře ovládat a obsahuje tlačítko umožňující pohyb do různých směrů. První gamepad vydala společnost Nintendo v roce 1983.


Co je to Gamepad? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gamepad. Co znamená odborný pojem Gamepad z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Gamepad? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Gamepad je v kategorii hardware

Klíčová slova: wiki, přesný výraz, co znamená, Gamepad, terminus technicus, názvosloví, slovník, informace, definice pojmu, heslo, vysvětlení, přesný význam, definice, termín, hardware, hardware, lexikon, formulace


Pojem Gamepad je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Gamepad? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Gamepad je vstupní zařízení k ovládání počítače nebo herní konzole, používané při hraní počítačových her a videoher.
Dříve se používalo připojování těchto zařízení přes Gameport, IEEE 1284 nebo COM port. U konzolí pak hojně DB-9. Dnes se pro připojení používá již standardně sběrnice USB nebo bezdrátové Bluetooth. Velkou výjimku tvoří herní konzole, kde každý výrobce používá vlastní typ koncovky.

Playstation 3 Gamepad

Gamepad slouží k hraní her na konzoli Playstation 3. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Gamepad slouží k hraní her na konzoli Playstation 3. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Gamepad ve Wikislovníku

Najít heslo Gamepad ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Gamepad na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gamepad ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Gamepad ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Gamepad ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Gamepad například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní již víte co znamená slovo Gamepad? resp. co znamená výraz Gamepad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gamepad, odpověď na dotaz co je to Gamepad?. Víte např. kdo to je Martin Písařík? Znáte a víte kdo je Kádrovák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v hardware. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?