Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gamepad. Co znamená pojem Gamepad z kategorie Hardware?

Co to je Gamepad? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Gamepad?

Gamepad je vstupní zařízení, které slouží k ovládání herní konzole nebo počítače při hraní počítačových her a videoher. Gamepad se k počítači připojuje buď přes USB port, nebo bezdrátově pomocí technologie Bluetooth. Gamepad má ergonomický tvar, aby jej bylo možno dobře ovládat a obsahuje tlačítko umožňující pohyb do různých směrů. První gamepad vydala společnost Nintendo v roce 1983.


Co je to Gamepad? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gamepad. Co znamená pojem Gamepad z kategorie Hardware?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Gamepad? s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Gamepad je v sekci hardware

Klíčová slova: pojem, význam, synonymum, definice pojmu, co je to Gamepad?, význam slova, hardware, hardware, lexikon, termín, Gamepad, slovo, co znamená, terminus technicus, popis, formulace, odborné názvosloví, přesný význam


Pojem Gamepad je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gamepad? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gamepad je vstupní zařízení k ovládání počítače nebo herní konzole, používané při hraní počítačových her a videoher.
Dříve se používalo připojování těchto zařízení přes Gameport, IEEE 1284 nebo COM port. U konzolí pak hojně DB-9. Dnes se pro připojení používá již standardně sběrnice USB nebo bezdrátové Bluetooth. Velkou výjimku tvoří herní konzole, kde každý výrobce používá vlastní typ koncovky.

Playstation 3 Gamepad

Gamepad slouží k hraní her na konzoli Playstation 3. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Gamepad slouží k hraní her na konzoli Playstation 3. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Jiné zdroje informací o pojmu Gamepad

Vyhledat slovo Gamepad ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Gamepad ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Gamepad na Google.cz

Hledat slovo Gamepad ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Gamepad ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gamepad ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gamepad například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Gamepad? resp. co přesně znamená slovo Gamepad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gamepad, odpověď na dotaz co je to Gamepad?. Víte např. kdo to je Ortodontista? Znáte a víte kdo je Bodyguard? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci hardware. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?