Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gamepad. Co znamená odborný pojem Gamepad z kategorie Hardware?

Co je to Gamepad? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Gamepad?

Gamepad je vstupní zařízení, které slouží k ovládání herní konzole nebo počítače při hraní počítačových her a videoher. Gamepad se k počítači připojuje buď přes USB port, nebo bezdrátově pomocí technologie Bluetooth. Gamepad má ergonomický tvar, aby jej bylo možno dobře ovládat a obsahuje tlačítko umožňující pohyb do různých směrů. První gamepad vydala společnost Nintendo v roce 1983.


Co je to Gamepad? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gamepad. Co znamená odborný pojem Gamepad z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Gamepad? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Gamepad se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, význam slova, definice pojmu, hardware, Gamepad, co je to Gamepad?, informace, význam, heslo, slovo, terminologie, synonymum, wiki, co to je, odborný výraz, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Gamepad je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Gamepad? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gamepad je vstupní zařízení k ovládání počítače nebo herní konzole, používané při hraní počítačových her a videoher.
Dříve se používalo připojování těchto zařízení přes Gameport, IEEE 1284 nebo COM port. U konzolí pak hojně DB-9. Dnes se pro připojení používá již standardně sběrnice USB nebo bezdrátové Bluetooth. Velkou výjimku tvoří herní konzole, kde každý výrobce používá vlastní typ koncovky.

Playstation 3 Gamepad

Gamepad slouží k hraní her na konzoli Playstation 3. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Gamepad slouží k hraní her na konzoli Playstation 3. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Gamepad na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gamepad ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gamepad ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Gamepad ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Gamepad ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Gamepad ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Gamepad například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Gamepad? resp. co znamená Gamepad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gamepad, odpověď na dotaz co je to Gamepad?. Víte např. kdo to je Houmles? Znáte a víte kdo je Šatnář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než hardware. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?