Co je to?
Definice výrazu Cordon bleu. Co znamená odborný pojem Cordon bleu z kategorie Jídlo?

Co to je Cordon bleu? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Cordon bleu?

Cordon bleu je druh řízku, který pochází z Francie. Jeho původní podoba používá jako základ telecí maso. To se naplní šunkou a sýrem. Sýr by měl mít výraznější chuť jako například ementál. Celé se pak obalí a usmaží se stejným způsobem jako řízek vídeňský. Název cordon bleu se odvozuje od názvu francouzského vyznamenání pro nejlepší kuchaře a také od názvu slavné kuchařské školy, kde byl tento recept vytvořen.
Kvůli používání jiných ingrediencí, například krůtího masa a taveného sýra, se napodobitelé ocitli u soudu, kde bylo rozhodnuto, že název cordon bleu smí být používán pouze pro řízek z telecího masa, plněný vepřovou šunkou a pravým sýrem.


Co je to Cordon bleu? Význam slova, termín, Definice výrazu Cordon bleu. Co znamená odborný pojem Cordon bleu z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Cordon bleu? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cordon bleu je v sekci Jídlo

Klíčová slova: Cordon bleu, co je to Cordon bleu?, formulace, co to je, pojem, co znamená, popis, synonymum, definice, Jídlo, terminus technicus, odborné názvosloví, význam pojmu, názvosloví, heslo, slovo, vysvětlení, význam


Pojem Cordon bleu je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Cordon bleu dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cordon bleu ([kɔʁ.dɔ̃ blø] IPA, často též nesprávně Gordon bleu, Cordon blue či Gordon blue) je řízek původem z Francie. Jeho základem je kvalitní telecí maso, šunka a sýr typu Ementál, Gouda, Greyerzer, Appenzeller nebo Raclette, které se vloží do zábalu z telecího a jako celek obalí. Následně se smaží jako vídeňský řízek.

Cordon bleu s bramborami

Cordon bleu s bramborami a citrónem. Autor: Reinhard Thrainer, zdroj: Pixabay
Cordon bleu s bramborami a citrónem. Autor: Reinhard Thrainer, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Cordon bleu v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Cordon bleu ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Cordon bleu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Cordon bleu na Google.cz

Vyhledat pojem Cordon bleu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cordon bleu ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Cordon bleu ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cordon bleu například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Cordon bleu? resp. co se přesně ukrývá za slovem Cordon bleu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cordon bleu, odpověď na dotaz co je to Cordon bleu?. Víte např. kdo to je Jana Bobošíková? Znáte a víte kdo je Prasák? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?