Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cordon bleu. Co znamená pojem Cordon bleu z kategorie Jídlo?

Co je to Cordon bleu? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Cordon bleu?

Cordon bleu je druh řízku, který pochází z Francie. Jeho původní podoba používá jako základ telecí maso. To se naplní šunkou a sýrem. Sýr by měl mít výraznější chuť jako například ementál. Celé se pak obalí a usmaží se stejným způsobem jako řízek vídeňský. Název cordon bleu se odvozuje od názvu francouzského vyznamenání pro nejlepší kuchaře a také od názvu slavné kuchařské školy, kde byl tento recept vytvořen.
Kvůli používání jiných ingrediencí, například krůtího masa a taveného sýra, se napodobitelé ocitli u soudu, kde bylo rozhodnuto, že název cordon bleu smí být používán pouze pro řízek z telecího masa, plněný vepřovou šunkou a pravým sýrem.


Co je to Cordon bleu? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cordon bleu. Co znamená pojem Cordon bleu z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Cordon bleu patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: co je to Cordon bleu?, vysvětlení, synonymum, význam slova, pojem, terminologie, odborný výraz, definice, přesný význam, heslo, slovník, definice pojmu, přesný výraz, odborné názvosloví, jídlo, jídlo, terminus technicus, význam


Pojem Cordon bleu je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Cordon bleu?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Cordon bleu ([kɔʁ.dɔ̃ blø] IPA, často též nesprávně Gordon bleu, Cordon blue či Gordon blue) je řízek původem z Francie. Jeho základem je kvalitní telecí maso, šunka a sýr typu Ementál, Gouda, Greyerzer, Appenzeller nebo Raclette, které se vloží do zábalu z telecího a jako celek obalí. Následně se smaží jako vídeňský řízek.

Cordon bleu s bramborami

Cordon bleu s bramborami a citrónem. Autor: Reinhard Thrainer, zdroj: Pixabay
Cordon bleu s bramborami a citrónem. Autor: Reinhard Thrainer, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Zkusit najít frázi Cordon bleu ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Cordon bleu ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Cordon bleu ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Cordon bleu ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Cordon bleu na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cordon bleu ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cordon bleu například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Cordon bleu? resp. co znamená slovo Cordon bleu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cordon bleu, odpověď na dotaz co je to Cordon bleu?. Víte např. kdo to je Mouřenín? Znáte a víte kdo je Zuzana Majerová Zahradníková? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Cordon bleu hledat i v jiných kategoriích (než jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?