Co je to?
Definice výrazu Cordon bleu. Co znamená odborný pojem Cordon bleu z kategorie Jídlo?

Co to je Cordon bleu? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Cordon bleu

Cordon bleu je druh řízku, který pochází z Francie. Jeho původní podoba používá jako základ telecí maso. To se naplní šunkou a sýrem. Sýr by měl mít výraznější chuť jako například ementál. Celé se pak obalí a usmaží se stejným způsobem jako řízek vídeňský. Název cordon bleu se odvozuje od názvu francouzského vyznamenání pro nejlepší kuchaře a také od názvu slavné kuchařské školy, kde byl tento recept vytvořen.
Kvůli používání jiných ingrediencí, například krůtího masa a taveného sýra, se napodobitelé ocitli u soudu, kde bylo rozhodnuto, že název cordon bleu smí být používán pouze pro řízek z telecího masa, plněný vepřovou šunkou a pravým sýrem.


Co je to Cordon bleu? Význam slova, termín, Definice výrazu Cordon bleu. Co znamená odborný pojem Cordon bleu z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Cordon bleu? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Cordon bleu je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: formulace, terminologie, přesný význam, popis, vysvětlení, terminus technicus, odborné názvosloví, Jídlo, informace, pojem, význam pojmu, definice, co to je, synonymum, termín, lexikon, význam, Jídlo


Pojem Cordon bleu je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cordon bleu? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cordon bleu ([kɔʁ.dɔ̃ blø] IPA, často též nesprávně Gordon bleu, Cordon blue či Gordon blue) je řízek původem z Francie. Jeho základem je kvalitní telecí maso, šunka a sýr typu Ementál, Gouda, Greyerzer, Appenzeller nebo Raclette, které se vloží do zábalu z telecího a jako celek obalí. Následně se smaží jako vídeňský řízek.

Cordon bleu s bramborami

Cordon bleu s bramborami a citrónem. Autor: Reinhard Thrainer, zdroj: Pixabay
Cordon bleu s bramborami a citrónem. Autor: Reinhard Thrainer, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Cordon bleu v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cordon bleu ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Cordon bleu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Cordon bleu na Google.cz

Najít pojem Cordon bleu ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Cordon bleu ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Cordon bleu ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Cordon bleu například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Cordon bleu? resp. co přesně znamená slovo Cordon bleu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cordon bleu, odpověď na dotaz co je to Cordon bleu?. Víte např. kdo to je Mindža? Znáte a víte kdo je Usáma bin Ládin? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?