Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cordon bleu. Co znamená pojem Cordon bleu z kategorie Jídlo?

Co je Cordon bleu?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Cordon bleu

Cordon bleu je druh řízku, který pochází z Francie. Jeho původní podoba používá jako základ telecí maso. To se naplní šunkou a sýrem. Sýr by měl mít výraznější chuť jako například ementál. Celé se pak obalí a usmaží se stejným způsobem jako řízek vídeňský. Název cordon bleu se odvozuje od názvu francouzského vyznamenání pro nejlepší kuchaře a také od názvu slavné kuchařské školy, kde byl tento recept vytvořen.
Kvůli používání jiných ingrediencí, například krůtího masa a taveného sýra, se napodobitelé ocitli u soudu, kde bylo rozhodnuto, že název cordon bleu smí být používán pouze pro řízek z telecího masa, plněný vepřovou šunkou a pravým sýrem.


Co je to Cordon bleu? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cordon bleu. Co znamená pojem Cordon bleu z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Cordon bleu? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Cordon bleu se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, informace, lexikon, co znamená, vysvětlení, odborné názvosloví, terminologie, jídlo, jídlo, synonymum, heslo, formulace, pojem, přesný význam, význam slova, wiki, definice, význam


Pojem Cordon bleu je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cordon bleu? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Cordon bleu ([kɔʁ.dɔ̃ blø] IPA, často též nesprávně Gordon bleu, Cordon blue či Gordon blue) je řízek původem z Francie. Jeho základem je kvalitní telecí maso, šunka a sýr typu Ementál, Gouda, Greyerzer, Appenzeller nebo Raclette, které se vloží do zábalu z telecího a jako celek obalí. Následně se smaží jako vídeňský řízek.

Cordon bleu s bramborami

Cordon bleu s bramborami a citrónem. Autor: Reinhard Thrainer, zdroj: Pixabay
Cordon bleu s bramborami a citrónem. Autor: Reinhard Thrainer, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cordon bleu ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Cordon bleu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Cordon bleu ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Cordon bleu ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cordon bleu ve Wikimedia Commons

Najít slovo Cordon bleu na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cordon bleu například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Cordon bleu? resp. jaká je definice slova Cordon bleu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cordon bleu, odpověď na dotaz co je to Cordon bleu?. Víte např. kdo to je Ladislav Vodička? Znáte a víte kdo je Paul Newman? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Cordon bleu i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, hruška, cordon bleu, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?