Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tejpování. Co znamená pojem Tejpování z kategorie Sport?

Co to je Tejpování? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Tejpování

Slovíčko tejpování se využívá hlavně ve sportovní terminologii, kde označuje oblepování lidského těla páskami s terapeutickými záměry. Pásky mohou být bílé, ale i barevné. Fixační tejpování je vhodnou metodou namísto ortéz ve chvíli, kdy je nutné fixovat, ale zároveň zachovat určitou míru pohyblivosti.
Kineziologické tejpování se objevilo v sedmdesátých letech dvacátého století v Japonsku a Koreji. Vychází z myšlenky, že pro udržení lidského zdraví je zapotřebí pohyb a svalová aktivita. Na základě těchto poznatků bylo postupem času vyvinuto několik typů elastických tejpů.


Co je to Tejpování? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tejpování. Co znamená pojem Tejpování z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tejpování patří do sekce Sport

Klíčová slova: Sport, vysvětlení, formulace, co to je, synonymum, přesný výraz, co je to Tejpování?, přesný význam, wiki, pojem, odborné názvosloví, Sport, význam slova, názvosloví, informace, definice pojmu, definice, význam


Pojem Tejpování je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tejpování můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pevné (rigidní, atletické, fixační) tejpovací pásky slouží k fixaci kloubů. Jedná se o formu ortézy vytvořené uživateli na míru a bandáž, která nepřekáží např. sportovní výstroji. Tyto pevné pásky se používají i na malé klouby prstů ruky pro prevenci možného úrazu.
Pružné pásky pro tzv. kinesiologické tejpování mají sloužit jako fyzioterapeutická metoda vyplývající z poznatků kineziologie, a kterou lze ovlivnit činnost svalů. Existují také korekční techniky k ovlivnění vazů, šlach, fascií a lymfatického systému. Takové tejpování lze podle jeho proponentů využít i pro korekci jizev či pro úlevu od bolesti.

Linky na další online zdroje

Najít pojem Tejpování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tejpování ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Tejpování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Tejpování ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tejpování ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Tejpování ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tejpování například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tejpování? resp. co znamená slovo Tejpování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tejpování, odpověď na dotaz co je to Tejpování?. Víte např. kdo to je Martin Dejdar? Znáte a víte kdo je Geolog? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Sport. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.