Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tejpování. Co znamená pojem Tejpování z kategorie Sport?

Co je Tejpování?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tejpování?

Slovíčko tejpování se využívá hlavně ve sportovní terminologii, kde označuje oblepování lidského těla páskami s terapeutickými záměry. Pásky mohou být bílé, ale i barevné. Fixační tejpování je vhodnou metodou namísto ortéz ve chvíli, kdy je nutné fixovat, ale zároveň zachovat určitou míru pohyblivosti.
Kineziologické tejpování se objevilo v sedmdesátých letech dvacátého století v Japonsku a Koreji. Vychází z myšlenky, že pro udržení lidského zdraví je zapotřebí pohyb a svalová aktivita. Na základě těchto poznatků bylo postupem času vyvinuto několik typů elastických tejpů.


Co je to Tejpování? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tejpování. Co znamená pojem Tejpování z kategorie Sport?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Tejpování? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Tejpování patří do sekce sport

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, termín, co je to Tejpování?, heslo, odborný výraz, popis, sport, slovo, co znamená, význam pojmu, sport, význam, synonymum, přesný význam, lexikon, wiki, terminus technicus


Pojem Tejpování je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tejpování? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pevné (rigidní, atletické, fixační) tejpovací pásky slouží k fixaci kloubů. Jedná se o formu ortézy vytvořené uživateli na míru a bandáž, která nepřekáží např. sportovní výstroji. Tyto pevné pásky se používají i na malé klouby prstů ruky pro prevenci možného úrazu.
Pružné pásky pro tzv. kinesiologické tejpování mají sloužit jako fyzioterapeutická metoda vyplývající z poznatků kineziologie, a kterou lze ovlivnit činnost svalů. Existují také korekční techniky k ovlivnění vazů, šlach, fascií a lymfatického systému. Takové tejpování lze podle jeho proponentů využít i pro korekci jizev či pro úlevu od bolesti.

Zkuste zjistit více informací o slovu Tejpování v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Tejpování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Tejpování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Tejpování ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Tejpování ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tejpování ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Tejpování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tejpování například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená Tejpování? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tejpování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tejpování, odpověď na dotaz co je to Tejpování?. Víte např. kdo to je Petr Vacek? Znáte a víte kdo je Bazilišek? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Tejpování v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je sport. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, Tenisový míček, tejpování, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.