Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tejpování. Co znamená pojem Tejpování z kategorie Sport?

Co to je Tejpování? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Tejpování

Slovíčko tejpování se využívá hlavně ve sportovní terminologii, kde označuje oblepování lidského těla páskami s terapeutickými záměry. Pásky mohou být bílé, ale i barevné. Fixační tejpování je vhodnou metodou namísto ortéz ve chvíli, kdy je nutné fixovat, ale zároveň zachovat určitou míru pohyblivosti.
Kineziologické tejpování se objevilo v sedmdesátých letech dvacátého století v Japonsku a Koreji. Vychází z myšlenky, že pro udržení lidského zdraví je zapotřebí pohyb a svalová aktivita. Na základě těchto poznatků bylo postupem času vyvinuto několik typů elastických tejpů.


Co je to Tejpování? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tejpování. Co znamená pojem Tejpování z kategorie Sport?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tejpování? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tejpování se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: Tejpování, co to je, definice, odborné názvosloví, Sport, definice pojmu, heslo, informace, lexikon, terminus technicus, význam slova, co znamená, Sport, přesný výraz, co je to Tejpování?, formulace, slovo, pojem


Pojem Tejpování je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tejpování ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Tejpování ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Tejpování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tejpování ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Tejpování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Tejpování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tejpování například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Tejpování? resp. co znamená slovo Tejpování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tejpování, odpověď na dotaz co je to Tejpování?. Víte např. kdo to je Seismolog? Znáte a víte kdo je Heretik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Sport). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.