Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tejpování. Co znamená pojem Tejpování z kategorie Sport?

Co to je Tejpování? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Tejpování

Slovíčko tejpování se využívá hlavně ve sportovní terminologii, kde označuje oblepování lidského těla páskami s terapeutickými záměry. Pásky mohou být bílé, ale i barevné. Fixační tejpování je vhodnou metodou namísto ortéz ve chvíli, kdy je nutné fixovat, ale zároveň zachovat určitou míru pohyblivosti.
Kineziologické tejpování se objevilo v sedmdesátých letech dvacátého století v Japonsku a Koreji. Vychází z myšlenky, že pro udržení lidského zdraví je zapotřebí pohyb a svalová aktivita. Na základě těchto poznatků bylo postupem času vyvinuto několik typů elastických tejpů.


Co je to Tejpování? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tejpování. Co znamená pojem Tejpování z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tejpování patří do sekce Sport

Klíčová slova: význam pojmu, terminologie, informace, lexikon, co je to Tejpování?, popis, definice pojmu, co to je, synonymum, odborné názvosloví, odborný výraz, slovo, přesný výraz, význam slova, Sport, slovník, termín, vysvětlení


Pojem Tejpování je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Tejpování ve Wikipedii

Vyhledat výraz Tejpování ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Tejpování na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tejpování ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Tejpování ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Tejpování ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tejpování například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Tejpování? resp. co přesně znamená slovo Tejpování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tejpování, odpověď na dotaz co je to Tejpování?. Víte např. kdo to je Nástrojař? Znáte a víte kdo je Heretik? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Sport). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.